Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна изолация

Публикувано от StefanB 
Re: Външна изолация
02-04-2007 - 19:13:57
Ами да- това си помислихsmiling smiley Щото той така или иначе ти е праг.
Ти за стандартна алуминиева (ПВЦ) дограма ли питаш? То те са направени все едно са големи прозорци и се отварят само на една страна - навътре, защото ако се отварят навън, то не можеш да ги затвориш отвътре. това им е големия недостатък - излизаш на терасата и не може да затвориш врата (ако ти бяха монтирали на теб както си искал - щеше да ги изхвърлиш от терасата, че не са ти обърнали внимание, че имат механизъм само от едната странаsmiling smiley). За да може да се отварят навън трябва да си ги поръчаш от типа входна врата - без долен профил, ама ще духа.
Re: Външна изолация
02-04-2007 - 19:22:45
Стефане - ако и баните ще изравняваш е трябвало да понижиш плочата в банята. Сега или ще пълниш или ще имаш прагове. Имаш 5см. тръба, която трябва да е най-ниската част, пък трябва да е с наклон към вертикалния щранг...
Не се заяждай с човека - напълни с изолация, че иначе много хамалогия.
Аз пък на твое място бих направил кух под - бичмета и ОСБ - щом ще слагаш паркет.
Abu
Re: вратата
02-04-2007 - 20:50:29
За съжаление и аз не съм виждал балконски врати навън. И аргумента винаги е "ако навее сняг". Само дето я навее веднъж в годината, я не, пък останалото време непрекъснато вкарвам прахоляци и гюрлюк, капки, дори и сняг, които се задържат по външната страна и само чакат да отворя, че да се ръснат уфътри. Пък ако ме затрупа снегът, както преди две години - за беда имам още шест отваряеми крила към терасата (не всички съм сменил с ПВЦ), плюс още три входа/изхода от къщата.
Питах, за да чуя мнения и евентуално да се съгласите, иначе за себе си съм решил - по-удобно ми е всички врати да се отварят към по-големия обем, без значение мокро помещение или спалня, външни или вътрешни са вратите и т.н.
За нивата на терасите много пъти сме се чудили как да ги оправим денивелациите, особено когато има и топлоизолация, ама не става. Като не е предвидено при леенето на плочите, тъй ще е.
Re: Външна изолация
02-04-2007 - 22:48:42
Абу, нали сега ми правиха оферта за дограма -може да са навън, така ми ги бяха оферирали вде врати, които водят към дворна тераса, на терена, но са с 50% по-скъпи от тези които са навътре. Отварят се с мартина, двустранно, с ключ. Може и да може да сложат на балконска двустранна, но как ще ти го калкулират, питай. Технически е възможно, ти си прецени.
Един приятел току-що ми каза че си е направил неговия балкон навън, така че вече съм чувал и виждал....
4овек, за баните съм го измислил. Специално залижих в основите разклонение на канализацията за баните горе (изчислих къде точно излизат и накарах майстора да ми остави тръби в основите) и ще им пусна в баните ф50 на минимално разстояние от сифона, да избегна единия см на метър... И мивката ще включа там, няма и метър разсоянието за наклон, значи 1 см, което може и да вкопаем в плочата...
Принципно тъпите немци ползват инфраред да си сушат баните и нямат сифони, аз като се замисля, май са прави. Мият си плочките с парцал и сушат, канал на пода няма, има душ кабина и вана...
Е, поне ще е минимума на минимума надигането в банята, писна ми да гледам как първо се правят замазки а после минава вик и слага сифона на замазката и се правят прагове по 10 см - дори и в нови кооперации до нас на едни приятели гледах....
Така и навремето 98 в нашия апартамент беше изпълнено, та къртихме всичко, за да понижим нивото.

Re: вратата
03-04-2007 - 08:46:23
Абу, проблемът е в механизмите - не сепредлагат механизми за балконски врати, които да позволяват поставяне на дръжки и от двете страни.
А това с нивата на терасите е сложна работа - терасите са конзоли, ако понижиш нивото армировката няма да може добре да се закотви в плочата, ще вкараш усукване в гредата, огъване в колоните. Има и други решения, но и те са тежички. Кой ще се занимава, като инвеститорът гледа колко му излиза проектът на квадратен метър и колко бързо ще може да почне, пък и той нали за първи път строи та няма как да разбере разликата между проектитеsmiling smiley
Re: Външна изолация
03-04-2007 - 09:17:29
Стефане, проблем ще си създадеш ако дръпнеш сифона по-близо до вратата - а това е единствения начин да намалиш малко замазката.
Имаш и още един вариант за намаляване на замазката щото си в къща нищо не ти пречи да прокараш тръбите на парното по тавана на долното помещение, а не в замазката и правиш окачен таван. А ако баните са ти една над друга - можеш да направиш канала по тавана на долната. Това е при положение, че приоритет ти е равния под, защото не е много редно. И кажи на майсторите, че НЕ Е РЕДНО да се прави така, за да не почнат да си въобразяват, че могат така да го изпълняват навсякъдеsmiling smiley
ЗА балконските врати - щом е по-скъпа да не е от типа "входна" - без праг отдолу. Те са с доста по-мощни профили, ама духа доста отдолу.
Аз специално за случая преди време обикалях по фирмите за да си купя механизъм , който да позволява отваряне(затваряне) и отвън - ама нямаха. Ако някой намери такъв за стандартна алучминиева или пластмасова дограма - да свиркаsmiling smiley А пък ако не се намери - да почне да го произвежда - ще избие рибатаsmiling smiley ЩЕ сложи край на затворените на терасата, тропащи и викащи за помощ докато ги чуятsmiling smiley
Re: Външна изолация
03-04-2007 - 09:18:38
При мен баните нямат сифони, пода е равен и на едно ниво със стаите и коридорите, вътре имам килимчета, само душ кабините се мокрят. Съжалявам само за едно, че преди 3 години не знаех за тези канали в пода и едностранния наклон на душ кабината и само двете стъкла от двете страни без дъно, ама след 2-3 години ще видим. Иначе по едно време се ядосвах че не съм направил сифон, че тръбата на едната душ кабина протече и се наложи да режа отстрани да поправям след майстора уплътненията. Иначе плочките се пръскат с една пяна и после избърсваш, перфектно става, банята винаги е суха и топла.
Re: Външна изолация
11-04-2007 - 12:27:19
Добре, виждам, че тук пишат професионалисти и, ако не съм твърде нахален, мога ли да ви помоля да дадете своето мнение какво най-добре да направя и кого да наема, за да изолирам около 100 м2 от 2-ри до 4-ти етаж на 4-етажна тухлена кооперация (покривът е керемиден)? Моля препоръчайте ми материали и мазилка, както и ориентировъчни цени... Ще ви бъда благодарен!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-11 14:50 от roshav ohluv.
Re: Външна изолация
11-04-2007 - 15:44:01
Ami тухлата най-добре с ЕПС или неопор... Ако влезеш в гугъл и дадеш търсене на топлоизолация ще изкара доста фирми. Аз за цени писах, може и много по-тънко, зарибяват на 34лв./квадрат и после го докарват до 45...
виж на www.izolacii.com май беше сайта, в поста за боядисване на фасади съм го цитирал точно...
Re: Външна изолация
11-04-2007 - 17:50:23
Благодаря за мнението, доста изчетох и явно ЕПС е най-добрият вариант (макар все още да не ми е ясна алтернативата с минерална или каменна вата). Но алпинисти или скеле? Не зная доколко 100 м2 избиват монтажа на скеле... А от друга страна покривът е керемиден и имам опасения за ефекта от висящите алпинисти върху току-що подменените улуци....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход