Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

OSB плоскости

Публикувано от Паркетчо 
Паркетчо
OSB плоскости
29-11-2005 - 09:26:05
Мислех да си слагам ламинат върху стария буков паркет, но майсторите, които го слагаха казаха, че не е достатъчно равен(то си е така) и ми препоръчаха да си купя OSB плоскости! Дали с тези плоскости ще се оправят неравностите по пода и къде се продават и евентуално и цена да ми кажете?
Мерси!
Re: OSB плоскости
29-11-2005 - 18:57:48
Виж сайта на Производителя.
Има и Софийски офис.
Магазин знам на околовръстното м/у Бояна и Драгалевско - има и билборд на пътя.
Мисля че и ф-ма Лиа (в Требич) търгуват с OSB.
Цени мога да видя утре - сега не ги намирам, но има разновидности OSB1....4 и разл. дебелини.
Успех
Паркетчо
Re: OSB плоскости
30-11-2005 - 00:16:49
Любо, а нали са подходящи за изравняване на под?
Re: OSB плоскости
30-11-2005 - 18:55:27
Съжалявам колега,
Не съм категоричен за изравняването на пода. Това са си плоскости - модерен талашит. По здрави са заради новата технология, размера и ориентиранито на треските. Размери 2,44х1,22 или 2,4х1,19 (с нут и перо). Ако се наредят по някакъв прост начин в/у неравния паркет допускам, че ще се появи най-малкото някакво скърцане. По принцип СЕ използват за черен (и дори "лицев" под). Не са и много скъпи - имам запис 4-9 лв./м2 за от 8 до 18мм. Не знам за кой магазин, но порядъка е този.
Защо не помислиш да си възстановиш паркета - все пак класика спрямо OSB и ламинат.
А, да - не съм си отговорил на въпроса как и колко миришат лепилата на OSB. Старите талашити бяха ужас.
Дано съм помогнал
Паркетчо
Re: OSB плоскости
30-11-2005 - 21:36:06
Любо, мерси за помоща, помагаш ми много и един последен въпрос може ли да използвам "голо ПДЧ 18мм" вместо ОSB плоскостите?
А иначе класиката я махам, защото скърца на поразия, на места хлътва а и искам промяна а и вече съм се вътрил с ламинат за 21лв. за кв. :-)
Re: OSB плоскости
01-12-2005 - 11:34:22
Съжалявам приятелю,
Не съм компетентен, но мисля че ПДЧ е по-слабо механично и на влага. OSB би трябвало да има на 18мм. Виж цените.
Предполагам, че във всички варианти ще имаш изравнителна замазка (или реставрация) евентуално с някаква изолацийка - топло, шумо, перлит. Провери пак дали няма да стане хубаво с добро пренареждане на стария изсъхнал паркет, циклене и лак.
Ламината може да го шитнеш с малка загуба.
Аз бих сравнил трите варианта.
Желая успех
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход