Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А цената след грубия строеж ?????

Публикувано от пунди 
Re: А цената след грубия строеж ?????
20-03-2007 - 11:54:32
Не зная какво имаш предвид, да, квадратурата е повече, но говорим за цена на квадрат, дори теоретично би следвало да е по-малко. Цените които ти цитирам са на един приятел, който почти приключи в Малинова долина къща. На подобни цени аз правих апартамент в края на 2006 - замазки, шпакловка, фаянс, паркет.
Друга бира е, съгласен съм, защото хола ти не е 20 а 120 квадрата и ти идва доста, но дали ще мажеш 20 или 120 квадрата поне аз не виждам разлика като цена на квадрат, освен дори една идея по-ниска заради количеството....
Кажи ти как виждаш нещата, че нещо не стоплям.
Re: А цената след грубия строеж ?????
20-03-2007 - 13:59:19
Имах предвид,че в къща влизат доста повече пари като груб строеж- тук май нямаме различия-в апартамента не знаеш колко влизат , нали ти го продават завършен.
просто се интересувах при къща дали за довършителните работи се плаща повече от грубия строеж - на квадрат естествено
Re: А цената след грубия строеж ?????
20-03-2007 - 15:38:03
не съм ги смятала, но обикновенно излизат повече ...
така, че минимум колкото за грубия строеж, таван няма
Re: А цената след грубия строеж ?????
20-03-2007 - 16:02:37
явно е както се разбереш. Казах ти, че сравнявам това, което плащах за довършване на апартамент на квадрат (там естествено имаш тръби, електро, дограма, купил си си ги на 600-800 евро квадрата заедно с общите части и грубия строеж) довършване - визирам настилки, стени, мазилка (в апартамента правих и стените и банята наново) боядисване, изправяне на ъгли, первази, гипскартон, окачени тавани, с това което плащаше приятел за същите неща в къща. Цената за полагането на квадрат беше сходна, дори за къщата излизаше по-евтино, защото квадратурата е повече. Иначе като абсолютна сума е несравнимо - аз двустаен апартамент от шпакловка и замазка го доведох до състояние влизаш - събуваш чехли и сядаш пред телевизора - за 8000 евро. 74 квадрата. къща от 4 пъти по-голяма площ след грубия строеж не можеш докара до там за 32000 евро.
Но пък грубия строеж на къщата ведно с инсталациите не ти е на 600 евро, нали...
Така че, въпрос на конкретни сметки и гледна точка, като статистиката и правото - кажи какво да докажа и ще го докажа... Е, това в кръга на майтапа...
Re: А цената след грубия строеж ?????
20-03-2007 - 16:48:31
Грубия страж се смята на база пълната квадратура, за довършителните работи не е така - мазето не е на цената на стълбището.
Много е относително, но по окрупнени показатели грубия строеж е към 40% от общата цена при скромно довършванеsmiling smiley Обаче моите наблюдения са, че няма скромни довършвания - всички тръгват да се вманиачават и минимумът е х2. Стефан говори за 5-6лв. за латекс, 20лв. за окачен таван - ти най-вероятно ще платиш 12-15 за латекс, 40-50 за окачен таван, защото това, което се предлага за цените на Стефан няма да те удовлетвории и ако платиш по толкова ще четем колко некадърни са строителитеsmiling smiley
Re: А цената след грубия строеж ?????
20-03-2007 - 17:50:32
4овек, ти ме разби, каква е тая цена 15 лв. за латекс... През ноември един майстор в съседния апартамент работеше на 8 лв. и коментирахме с приятели че е болен тоя дето му плаща такива пари...
Съюзът на бояджиите работи на 5 лв, на сайта им го пише. Вярно, не съм звънял.
А 50 лв за окачен таван , е това е върха.
Твърдо цените на апартаментите ще са нагоре, щом услугите са се ошеметили така....
Стига бе, не мога да повярвам...
Re: А цената след грубия строеж ?????
20-03-2007 - 17:52:26
4ovek ми даде отговор на въпроса ))))))))))))))))))))))))))
предполагам,че и други ще уточнят в подобен формат , благодаря
Re: А цената след грубия строеж ?????
20-03-2007 - 18:06:03
Довършителни работи средно ми излизат около 230-240?, при груб строеж от 260?. Става въпрос за къща, почната 2004 година краят, в момента е в период на завършване....

Успех!
Re: А цената след грубия строеж ?????
20-03-2007 - 18:26:13
Korekten7 - добре е , че уточняваш за 2004 - сега щеше да имаш поне още 120 - 150 евро отгоре,при тези цени на труд и материали
Re: А цената след грубия строеж ?????
20-03-2007 - 18:28:24
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход