Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проектиране строителство цени

Публикувано от роко 
Re: проектиране строителство цени
25-08-2006 - 08:43:14
С твоя начин на разсъждение, по-добре не се захващай да строи шкъща - няма да я завършиш. Щом още от проектирането реши, че можеш сам, защото е скъпо представям си какво ще стане натамsmiling smiley
Re: проектиране строителство цени
25-08-2006 - 14:01:32
Да, това за проектирането сам не е сериозно. НО (!), да обележим и факта, че архитектите в БГ са просто и само художници, не архитекти в истинския смисъл на това понятие. Темата е дълга...

Относно стоте хиляди - ами на мен само барбекюто ми е 9. На който сто му се виждат много за къща да си стои в апарамента, казвам го абсолютно добронамерено, така ще е по-добре за неговото здраве, иначе ще получи инфаркт!

Всичко, което е изброил Стефан по-горе, изпълнено с вносни и добри материали, прави около 100 хил. Но ако някой сега (от сега нататък) почва да го реализира, както казах вече, вече няма да се побере в тази сумичка най-вероятно. Това е.
Re: проектиране строителство цени
25-08-2006 - 14:08:47
Какво е това барбекю за 9К?!
Вол ли може да се изпече на/във него?
Или е правено с огнеупорни тухли внос от Патагония, чрез посредник от САЩ поради доказаните им огнеупорни качества? smiling smiley ?
Или строителя яко е раздул стойностната сметка?
Любопитно ми е да видя снимка.
Re: проектиране строителство цени
28-08-2006 - 11:19:57
innkka Написал:
-------------------------------------------------------
> хил.
> Но ако някой сега (от сега нататък) почва да го
> реализира, както казах вече, вече няма да се
> побере в тази сумичка най-вероятно. Това е.

Za Evro li govorim ,6toto az mislq dovyr6itelnite raboti sam da gi pravq s 06te 2-3 4oveka ot familiqta ,i za6to ako go po4na ot sega natatyk ,6toto sled 2 god mislq da q po4vam

Re: проектиране строителство цени
28-08-2006 - 12:01:56
щото в БГ като има търсене за нещо му се качва цената. Някъде четох че тухлата е скочила за 5 години от 13 на 60 ст.... Цимента, пясъка, тръбите, какво ли не.
Никои не може със сигурност да ти каже колко ще ти излиза строителството след 5 год в този му вид като сега и дали изобщо ще го има.
Затова...
Re: проектиране строителство цени
14-09-2006 - 11:03:58
еми аз мисля покривът ,ток вода и изолация сам да си го правя ,но за тухлите трябва ли да си майстор за да ги редиш ..
Колко може да се спести от труда след грубият строеж?
Re: проектиране строителство цени
14-09-2006 - 11:28:02
Хакама, всичко може ако си сръчен или имаш необходимото време за да четеш, погледаш... И изолации и нареждане на керемиди и зидария... Е, няма да е първа красота, все пак майсторите само това правят, но затова пък ще си си го правил сам... Но давах ли си сметка какво време ще ти отнеме. Ако заплатата ти е повече, отколкото даваш на майстор, чисто икономически няма логика да пропускаш доход за да си го правиш сам.
Освен ако не те кефи да си строиш сам къщата. Мен ме кефи, признавам, но ако сидам, ще ми трябват няколко месеца за дасе справя със стените.
Виж една стеничка от стъклени тухли в къщи си правих сам. И съм горд от себе си. Но чаках майстор 1 месец и понеже бяха 4 квадрата никой не му се занимаваше.
Но ти говориш за големи неща.
Правиш си сметка дали ти изнася, ако да, зарязваш всичко и почваш!
Re: проектиране строителство цени
21-10-2006 - 00:32:19
БАСЕЙН + ФИНЛАНДСКА САУНА = 5600 ЛВ. напълно оборудвани за изграждане,оригинални и с гаранция-ПРОМОЦИЯ 0897729660
Re: проектиране строителство цени
21-10-2006 - 19:32:41
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Хакама, всичко може ако си сръчен или имаш
> необходимото време за да четеш, погледаш... И
> изолации и нареждане на керемиди и зидария... Е,
> няма да е първа красота, все пак майсторите само
> това правят, но затова пък ще си си го правил
> сам... Но давах ли си сметка какво време ще ти
> отнеме. Ако заплатата ти е повече, отколкото даваш
> на майстор, чисто икономически няма логика да
> пропускаш доход за да си го правиш сам.
> Освен ако не те кефи да си строиш сам къщата. Мен
> ме кефи, признавам, но ако сидам, ще ми трябват
> няколко месеца за дасе справя със стените.
> Виж една стеничка от стъклени тухли в къщи си
> правих сам. И съм горд от себе си. Но чаках
> майстор 1 месец и понеже бяха 4 квадрата никой не
> му се занимаваше.
> Но ти говориш за големи неща.
> Правиш си сметка дали ти изнася, ако да, зарязваш
> всичко и почваш!


Ами ние сме семейство 3ма млади и родителите и все някой още ще се намери ,
едно приятелче така си правят вила ,имат си бетонобъркач има си човек -инженер по тея работи и леко леко ,само нз зимата какво става ако не си я покрил :g:
Re: проектиране строителство цени
25-10-2006 - 15:56:26
Здравейте,аз съм нов в този форум , но прочетох с голям интерес всички мнения и перипетии на колегите тук.Обръщам се към вас със следния въпрос за дискусия и съвет:Закупих терен 550кв в Банкя със съществуваща постройка на него.Хареса ми терена , а къщата трябваше да я приема просто.Сградата е около 60кв.м на етаж.Не е лоша като изпълнение, но е от 70-те години и естествено не отговаря на съвременните изисквания за безопастно строителство, а и вкусовете и разбиранията са рзлични.Взех го заради терена и смятам да съборя тази къща, колкото и да ме натоварва, но няма друг избор.Някой да може да ми предложи фирма за тази дейност и да ме ориентира какво би могло да се очаква като разходи.Чак след това стартирам дейността по строителство на ноя къща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход