Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проектиране строителство цени

Публикувано от роко 
kwk
Re: проектиране строителство цени
18-01-2006 - 08:52:44
Уловка няма.Отиваш при архитект искаш му оферта за всичко включително той да ти го прекара през общината.Цената не е по-различна от обикновенно.Но най-важното е дай му всики части да прави той(ЕЛ,ВиК.Конструкции,Геодезия,Вертикална планировка и др.)те си имат хора с които работят и нещата стават сравнително бързо.А относно такси и таксички по озаконяването на проекта в общината мисля таксата беше една която се смяташе някакъв процент от квадратурата на къщата.
Re: проектиране строителство цени
18-01-2006 - 09:09:57
Мерси за съвета сега почвам да ровя за архитект. Но все пак колко време отнема изготвянето на плана приблизително ?
Az
Re: проектиране строителство цени
18-01-2006 - 11:21:51
V dogovora ti s arhitekta trjabva da ima tochka, v kojato da pishe che e dlyzhen da otstrani vsichki greshki i propuski za svoja smetka. Predi podpisvane na dogovora dai go njakoi advokat da go pregleda za po-sigurno. Proekta mozhe da stane za 2 meseza, mozhe i za 2 godini, zavisi donjakyde i ot teb - dali znaesh tochno kakvo iskash.
Otnosno taxite - ako parzela njama tok i voda (kakto beshe v moja sluchai) ima oshte taxi i xodenija po mykite, koito otnemat vreme.
Shtom iskash neshtata da stanat byrzo - vyrzhi arhitekta sys srok za izpylnenie i dobavete v dogovora % neustoika za vseki prosrochen mesez (ako se navie, che te ne sa na zor i ne otstypvat) smiling smiley
Uspeh!
Az
Re: проектиране строителство цени
18-01-2006 - 11:48:14
Ima li njakoi vyv foruma ot VARNA, koito stroi v momenta ili shte stroi s firma ili brigada, neka da spodeli opit! (zeni i kachestvo za grub stroezh pri otdelni firmi)
Re: проектиране строителство цени
18-01-2006 - 13:07:33
Много благодаря!!!!!!!
Re: проектиране строителство цени
19-01-2006 - 00:16:31
Az,
proveri tozi link:
[bulgarianbuild.com]
obarni vnimanie ce ne ti preporacvam firmata,prosto tova e edna ot parvite firmi,koito sam nameril dosega,vav vestnik "Pozvanete" e palno s obiavi sas stroitelni brigadi,na mene utre mi predstoi razgovor sas stroitel i sigurno ste znam povece podrobnosti,
sasto ako ste trois kasta moje da nameris za interesen slednia sait:
www.trust-estates.com
tova e agencia za nedvijimi imoti, no imat gotovi planove na kasti,s obiavena cena za stroej
Re: проектиране строителство цени
22-01-2006 - 13:32:39
iskam ceni molq da mi gi pratite na poso4eniq ot men adres smiling smiley
Re: проектиране строителство цени
31-01-2006 - 23:30:17
До Katy
наскоро минах по пътя на архитектурните планове и да ти кажа частно договора няма да те спаси ако архитекта има по-важна работа. По-важна ще рече мутра иска спещна плановете си за хотела на морето и арх ми каза "виж ако не го завърша до 1 месец лошо ми си пише..." малки къщенка по 200-300 кв се правят измежду проектите за блокове, хотели и резиденции. Ако е някой по мижав архитект ще тиработи повече по твоя план, но... ти си избираш сама.
Добрите архитекти могат да направят проект за къщи сигурно и за по-малко от месец /Вик ел част конструция топлосъхранение и т.н/ моят план е къща 2 ет 160 кв/м и стана за 4 месеца. взеха ми 2700 лева/с тези пари се плати на конструктора и инж по Вик и ел/ но улонката е примерно че ми включи в цената огромната тераса на първия етаж , а аз кото се светнах и казах да я съкрати с 10 кв/м щото ще падне цената а аз после щях да си я изпълня цялата, обаче хитреците ме дадоха готовя проект с голямата тераса и си прибраха кинтите за едно просто движение на мишката/бях при нея кото оформяше прокта за терасата на 1 ет/
В общината не съм дал и един лев подкуп и всичко си мина за 1 месец.
Чух че фирми придвижвали всичко за 300 лева ама вече съм си платил на архитекта...тъй че никви кинти излишно.
Аз лично ще строя на пролет с бригада но се ослушвам от сега за цините и хич ни ме харесват smiling smiley
smiling smiley
Re: проектиране строителство цени
05-02-2006 - 14:11:45
Предстои ми строителство - сам с баща ми, ПОМОГНЕТЕ ми с идея за изолация/влагоизолация/дренажи и каквото още трябва за мазето което е изцяло под земята, а и има подпочвени води.
Казаха ми наколко стъпки :
-дренаж
-чакъл
-филц
-някака изолация /фолио/ какво и аз още се чудя
-фибран
-замаска 10 см

Дали е така помогнете /ще реванширам/
e-mail : vesko_vel@yahoo.com

Petyr
Re: проектиране строителство цени
05-02-2006 - 14:41:03
За какво ти е фибран на пода на мазето? Температурата на почвата е постоянна (средногодишната за района - около 9 градуса) и е добре и мазето да ти е с такава температура. Фибран сложи само на стените на мазето, до дълбочина 1,5 метра, защото на по-малка дълбочина почвата е студена зимата и топла лятото. Изолация, но не фибран (XPS), а стиропор (EPS) може да сложиш под плочата на първи етаж. Още като ще я изливаш, слагаш ситропора (EPS) на кофража и отгоре арматурата и изливаш бетона (незнам точно как се закрепя стиропора).

Инъче за пода на мазето мисля че се слага:
-дренаж
-чакъл
-геотекстил
-фундалин (едно черно на пъпки)
-бетон
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход