Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гаражни секционни врати

Публикувано от magea 
Re: Гаражни секционни врати
04-02-2011 - 13:21:18
Аз си взех преди 5-6 месеца врата на Хьорман с дървесен декор и авоматика от фирма Стилодоорс за около 1600лв. Пичовете които ми я монтираха дойдоха и за 2-3 часа я направиха 6 точки. И да ви кажа преди да си я купя бях много скиптично настроен към тези врати защото жилището ми е точно над гаража и си мислих, че като я отварям ще се чува много силно, както чувам постоянно ролетните врати и другите боклуци на комшиите, а това ви казвам не се чува върви като по мед и масло и не можеш да разбереш,че не е дървена и между другото стаята която ми над гаража в момента е по-топъла от миналата година заради изолацията на която прави вратата. Момчетата казаха само да я смазвам със силиконов спрей на 2-3 месеца и до момента не е скръцнала.
Re: Гаражни секционни врати
04-02-2011 - 14:18:27
Това пък ако не е реклама - здраве му кажи.
Re: Гаражни секционни врати
04-02-2011 - 19:01:01
Quote
bulhomes
Това пък ако не е реклама - здраве му кажи.
winking smileyНа силиконовия спрей! В забързаното ежедневие вече не се цени естественото увлажняване!:]
Re: Гаражни секционни врати
19-10-2011 - 18:38:37
Здравейте и аз дойдох до избор на гаражна врата. Значи проблема при мен е следният - купеният гараж е със старите дървени врати, но от няколко години е използвано активно само едното крило (човека не е имал отдавна кола и второто не е отваряно), сега с мъки пробвах да отварям и затварям второто крило, но аз въпреки че съм якичък се зоря, за жената да не говоря. Почнах да се чудя за секционна гаражна врата, но проблема е, че вратата е 202-203 см. висока, а височината на автомобила ми е 195-196 см. та тези 5 до към 8 см. ще са достатъчни ли за секционна врата в предвид, че ще слезе с две релси и вътрешната дръжка на долу ? Целия гараж е 210 приблизително висок (от 208 до 211 маже би за обезводняване има някакъв наклон). Летящо крило май има същия проблем. За ролетна врата съм се отказал заради това, че в гаража има чешма и тръби а ролетните май нямат някаква изолация, а ме е страх да не замръзват.

Дайте някакъв съвет какво да се прави ? Дали ще може да се сложи секционна или да търся някакъв майстор да оправям (подсиля и надигна) тази и на пролет да и ударя един яхтен лак, че последно е боядисвана след някой пленум на КП :]?
Re: Гаражни секционни врати
21-10-2011 - 15:42:03
А защо просто не си избереш една хувава секциона врата, а като дойде специалиста да взима мерките ще реши можели или не?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Гаражни секционни врати
21-10-2011 - 18:10:55
Quote
Geto
А защо просто не си избереш една хувава секциона врата, а като дойде специалиста да взима мерките ще реши можели или не?
Да това и направих. Ходих да приказвам в две фирми та да сравня и офертите за цените. Казаха че можело и според тях ще има място, а и джипа е с релси на тавана а аз до тях съм мерил и за това не ми излизаха сметките, сега се отварят още около 4 см. и за 20-тина см. имало място, а и вътрешната дръжка на най долния панел можела да бъде. Ще се направи малко по високо края на вратата и ще е в края на отвора самата врата. Надявам се ще стане като дойдат да видят, а след това ще видя и каква да избера то много видове покрития има и с различни дебелини и тем подобни. Май най обикновена ще гледам, че и да не се набива на очи.
Re: Гаражни секционни врати
21-10-2011 - 19:21:35
Ти гледай да е стоманена с топло изолация в средата.
После кажи дали си доволен и коя е фирмата.
Успех

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Гаражни секционни врати
25-10-2011 - 13:51:32
Хьорман слижих и аз, механизмите имам предвид. Тази есен не ги мернах на стрйкото, но пролетта бяха и си взех от тях двата механизма (мотора) - за гаржната врата - такъв, който дърпа и пуска крилото и за пратата пред гаража, която е плъзгаща, там механизма е с един гребен, който се монтира на плъзгашата се по ролки врата, тя самата е от ковано желязо. Двата излязоха около 1300 лв (по време на стройкото бяха с промоция не помня колко, но доста добра, иначе само втория механизъм излизаше около 1000 лв. С две дистанционни оригинални.
Иначе самите врати са правени - едната е както казах ковано желязо, тази на гаража е от една фирма от София, не я помня, нищо особено не е, струваше около 800 лв на 3.5 метра ако не бъркам широка и 2.5 висока, секционна с изолация на панелите. Искаха ми още 1000 лв за мотор после и затова тръгнах да търся алтернатива...
Re: Гаражни секционни врати
25-10-2011 - 20:21:23
Един мой роднина е в бизнеса с врати всекакви, включая и гаражни. Като видях цените щях да падна: 1000, 2000 ..... лв. Луда работа, моята струва точно 150 лв. плюс 150 мотор. България все още е златна мина, ще взема да стана един вносител на врати. А за прахосмукачките да не говорим там печалбата ще е поне 300%. И да се чудищ как не се е намерил български предприемач да ги прави, то си е елементарна работа. Ама така е и с компиро, и с доматето и още и още:cry:

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Гаражни секционни врати
26-05-2012 - 17:41:05
avatar
Здравейте, Geto,

Каква е Вашата врата? Любопитно ми е да видя снимка.
С какъв мотор? Двукрила ли е? От колко време работи? Какво й е натоварването?

Благодаря за отговора. Със сигурност ще е полезен на тези, които търсят врата за гаража си smiling smiley

[avisbild.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход