Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гаражни секционни врати

Публикувано от magea 
Re: Гаражни секционни врати
12-08-2010 - 20:07:56
Салвадор, прощавай ама не съм напълно съгласен с теб. Това с цените от "по-висок ценови клас" си е чист търговски трик. И какви са механизмите у една такава врата: ролки, пружина, верига/ каиш/ ремък. Единствено ролките носят голямо натоварване, но у тях няма никаква разлика независимо дали са за личният ти гараж или за блока. И къде са високите технологии у една такава врата че да има цена от 2600 лв.? Ей то спекуланти бива ама то и будалите са бая.
Хайде със здраве*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Гаражни секционни врати
12-08-2010 - 21:04:58
Преди години се занимавах за кратко с лагери и крепежни елементи.И аз не вярвах,ама разликата в качеството на два абсолютно еднакви на външен вид детайламоже да варира от земята до небето.И за съжаление тая разлика се усеща едва тогава,когато въпросните елементи се понатоварят.
Re: Гаражни секционни врати
12-08-2010 - 21:10:54
Ами как да има разлика колега като най вероятно не си виждал такава , те такива тук не внасят просто не могат да и докарат цена. Ако искаш ще ти кажа колко струва Хьорман за интензивна "обществена" употреба.Ролките на секциите не са от тънка бяла пластмаса ,а от дуралуминий с полиуретанов контактен пръстен.електромотора не е на12 волта а 220 и цялата автоматика е друга ,видимо .
Re: Гаражни секционни врати
07-01-2011 - 01:46:14
Не видях да е писано за Италиянски врати !?!От скоро работя в България с части (панели,панти,водачи...) на Sicom и автоматика на Nice.Ако не сте ги срещали проверете в Europages и разгледаите саита на Sicom цените не са като на боклуците предлагани тук но ако се търси качество и издръжливост това са вратите!
Re: Гаражни секционни врати
07-01-2011 - 09:08:29
Честит имен ден на всички Кольовци *drunk*
Да са живи и здрави (аз имам двама в къщи)

При мене гаража е 5.5 метра по-навътре от входната ми врата.Идеята е там да има място за още една кола (гости) или за разтоварване и цепене на дърва (всяка 2-ра година ще ми трябват 6-7м3)
И аз се бях замислил за автоматики ама се отказах.Отвора ми е 2.70/1.95
Възложих на дърводелеца си проекта си да ми направи 6 секционна дървена врата.2 крила с 3 секции всяко, секцията се пада около 43-44см широка.Идеята е да стане една стабилна <хармоника> и да се пести максимално място при отваряне/затваряне.
Спомена за ориентировъчна цена около 800лв
Ще видим какво е измислил докато се върна БГ.

Re: Гаражни секционни врати
07-01-2011 - 15:01:38
Това са 5-6 м2.
Цената на обикновена плътна ролетка с метални ламели няма да ти е повече от 100-120 лева на м2.Ако искаш автоматика,ще се оскъпи почти двойно,но при тая цена на една обикновена гаражна ролетка...не виждам защо се занимаваш с дърво изобщо.То и на дървената врата да сложиш автоматика-пак толкова се оскъпява.
Re: Гаражни секционни врати
07-01-2011 - 16:11:55
Потвърждавам. Вратата ми е по-висока от нормалното (не мога да кажа точно размерите, но с 70-80 см повече от стандартен гараж) и излезе 1200-1300 лв с мотора и 2 дистанционни. Мисля, че около 600 лв беше само автоматиката.

P.S. К'ви Кольовци на Ивановден?
Re: Гаражни секционни врати
07-01-2011 - 16:23:52
Абе друго си изглежда дървото като му удариш хубавия лак.
И за ролетки съм се замислял (имам такива на магазина,метални), ама при тая ширина на гаража....
А и най вече няма място за кутията горе над отвора както виждаш от снимката, особено в левия край.
Re: Гаражни секционни врати
07-01-2011 - 16:30:57
Quote
bulhomes
P.S. К'ви Кольовци на Ивановден?

Хе,хе, lapsus lingue дет му викат.
Ивановци са мойте бе, даже двойни, и имената и фамилиите им.

Май май вече месец мина и още не мога да се оправя от Никулден, здрава запивка беше с брат ми Кольо.... *drunk*
Re: Гаражни секционни врати
21-01-2011 - 09:29:51
Имам ролетна с алуминиеви ламели и полиуретанов пълнеж вече две години. Доволен съм отварям я по 3-4 пъти на ден, дистанционното ми се задейства от 30 метра с една дума удобно. Но не уплътнява, както секционната врата, влиза прах и затова съм решил да сложа четки по протежение на цялата ламела в горният край, зада не влиза студен въздух и прах.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход