Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конзолно стълбище

Публикувано от rado 
Конзолно стълбище
04-02-2007 - 17:21:56
По проект между двата етажа имам дадено конзолно стълбище с два завоя, което се хваща с железобетонна греда в стената. Като начало са го объркали тотално - на завоя са ми сложили 4 стъпала, вместо три, и стълбата е станала доста стръмна на двата завоя. Днес поразкъртих едно от средните стъпала и установих, че са спестени железата, има само по 1 вместо 3 на стъпало, и това едно желязо не е хванато изобщо за стената.
Преди да налеят стълбата имаше стърчащи железа от горната плоча, та предполагам на тях е хваната (специално питах за тях, защото тях ги нямаше в проекта, но такива "подобрение" силно ме притесняват). Възможно ли е стълбата да е достатъчно здрава при положение, че не е хваната за стената?
Re: Конзолно стълбище
04-02-2007 - 19:58:12
zapitavneto vi v momenta prili4a na slednoto:
alo doktor petrov az sam ivan ot lulin bolima korema!
imam temperetura 37.8
ako doida v bolnicata dali 6te me operirate
ili da si vzema ne6to ot aptekata 4e dosta sam pritisnen
moiat savet e da napravi6 edna konfkitna sre6ta s proektanta i stroiteliat togava 6te izleze na iave istinata va6ata satlba v momenta moje da e zdrava 100% tova 4e nee hvanat za stenata ne ozna4ava ni6to! ima niakolko drugi na4ini
za da bade tia dostatu4no zdrava
a bez da va opla6a naistina pak moje dae mnogo slaba
a pri tezi 4asti na stroeja niama misto za otlagane ili (abe niama mu ni6to) po nai barziat na4in triabva da ustonovite to4no v kakvo polojenie e v momenta va6ata stalba za6toto podsledstviata mogat da badat pove4e pt nepriatni
maistora i proektanta poznavat nai dobre va6ata ku6ta i napravi taka4e da sporiat tam e istinatasmiling smiley
uspeh
Re: Конзолно стълбище
05-02-2007 - 09:50:09
Подозирах, че така ще ми прозвучи въпроса smiling smiley , но все пак исках и това да чуя, дали може вита стълба да не е закачена за стената, а само за горната плоча.
Утре ще ходим с проектанта на място, просто се притесних как той прие нормално такова грубо неспазване на проекта ... :g:
Re: Конзолно стълбище
05-02-2007 - 10:21:23
Това че не е хваната за стената наистина не е болка за умиране, ама зависи все пак с какви железа и къде е хваната в момента. Ако строителя е решил да пести вероятноста да е толкова здрава колкото би трябвало да бъде не е много голяма. Ако е решил да не спазва проекта по други съображения и се е презастраховал може и по-здраво да го е направил. При мен примерно имаше доста голямо изменение в конструктцията и се наложи стълбището да се удължи с 3 стъпала. Само че вместо предвидините номер 14 железа наблъскахме номер 18 и конструктурката като видя какво сме направили каза че сме презастраховали много повече от колкото е трябвало. То като се замисля с цялата конструкция направихме така. Желязото от предвидините по проект около 5000 кг. излезе по-скоро към 8000. И общо взето се получи така че конструктурката се е презапасила с 25% и строителите от своя страна с 25% smiling smiley бе шантава работа май по-скоро като за кооперация направихме нещата от колкото за двуетажна къща. Ама какво да се прави като моята бригада правят предимно кооперации и някакво професионално изкривяване се е получило smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-02-06 22:04 от minchoto.
Re: Конзолно стълбище
05-02-2007 - 15:00:06
По-скоро си е спестил арматура, железата са 3 пъти по-малко, и не е информирал за това нито мен нито конструктура.
Аз съм си платил за арматура по проект, не за свободни съчинения, без дори да ме питат ...
Не може да ми сложи и 4 стъпала на завой, та детето ми да не може да си се качи до стаята по тая стръмна стълба, и вкарал едно стъпало повече, а едното пък е с формата на трапец ... нищо общо с проекта ... на някои хора ръцете им са знаете къде ...
Re: Конзолно стълбище
09-02-2007 - 15:33:39
След приложения натиск от наша страна, стълбата вече е оправена и е изцяло по проект smoking smiley
Знам си аз, че когато искат могат ...
Re: Конзолно стълбище
09-02-2007 - 21:29:39
a materialni 6teti imali?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход