Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строител за къща в Априлци

Публикувано от savichkata 
Re: Строител за къща в Априлци
31-01-2007 - 13:27:01
За колко неща се сетих - за трикраките столчета , ниската масичка с форма на голяма чиния от дърво на която сядахме да ядем , закачените шарени кавйори по стената с фоклорни сцени - зад един имаше ниша в стената . За голямата ракла с чеиз , дори имаше и сребарни пафти за колан и няколко златни парички вързани с червен конец. Горд съм че съм имал възможност да преживея това - всичко съм видял в автентичния му вид инак съм на 36 г.
Re: Строител за къща в Априлци
31-01-2007 - 13:50:25
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
"Горд съм че
съм имал възможност да преживея това - всичко съм
видял в автентичния му вид инак съм на 36 г."

А аз си мислех, че ме влачи (не влече) назад, щото съм на 50. winking smiley

Имаш предвид нещо такова ли:






Вече си плачат за къща, а не кьоше в апартамент. smiling smiley
Re: Строител за къща в Априлци
31-01-2007 - 15:07:30
Смятай ги над два тона на кубик. Ако тежаха по един тон на кубик щяха да не потъват във водаsmiling smiley
Re: Строител за къща в Априлци
31-01-2007 - 15:44:00
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Смятай ги над два тона на кубик. Ако тежаха по
> един тон на кубик щяха да не потъват във вода


Така не бях се сетил да го сметна sad smiley

Има си полза от форумите.

Сега като се замисля, наистина един кубически дециметър камък не може да е само едно кило.


Излиза, че зимно време, при обилен сняг, къщата ми ще трябва да издържа два пълни тира .... :ami:

Мммммм дааааа .... smiling smiley
Re: Строител за къща в Априлци
31-01-2007 - 18:45:20
Не може да бъде браво clap: . Бях забравил как дядо ме теглеше в паницата на такъв кантар и нагласяше топуза .Гледам на снимката сърп , има и паламарка дето си я слагаш на ръката и с нея захващаш стеблата на растението при жътва . Совалка от стан гледам и вретено за предене , баба как го въртеше , отдоло му слагаше една малка оловна тежест за баланс .Още мие пред очите дядо като направи хурка , издяла я от дрян и после я направи писана с бои- червено, зелено и точно където се закачаше къделята с овча вълна беше черно , омотавашесе с една ивица плат и се закрепяше с едно малко кокалче . А голямата черна ножица висеше зад вратата на една закачалка на ромбуиди тип растегателна с испъкнали напред неща . Баба и дядо бяха 15 и 20 набор . Виното се правеше като гроздето се тъпче в дървена шарпана и после в буре . Имахме магаре и каруца с дървени колелета с метален обръч . Гледал съм оране с рало и сеене на ръка , павене на правен сапун , плетене на кошери за пчели и тъкане на стан . Развенчахме мита че компютрите те отчуждават от земното и духовното . До сега не ме беше впечатлявало нещо като тази къща clap:
Re: Строител за къща в Априлци
01-02-2007 - 09:16:51
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
Развенчахме мита че компютрите те отчуждават от земното и духовното. До сега не ме беше впечатлявало нещо като тази къща.



Радвам се, че има млади българи, които не само не се срамуват от българското, но и го ценят по достойнство.

Сигурно имаш предвид такава закачалка



Купих си я от ретро битака пред "Александър Невски" миналата събота.

Всъщност снимките на музея ми са от преди две години и експонатите са се удвоили от тогава.

Последното, с което се сдобих са тези красоти


Разкошен кантар. На снимката не е излязъл добре заради силната светлина.



Дъска за писане в училище от края на 19-век барабар с калема.


Ръчно изработена манастирска чаша с форма на срязана наполовина и издълбана круша. Дървото е страхотно.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-02-01 09:19 от savichkata.
Re: Строител за къща в Априлци
01-02-2007 - 09:33:32
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Смятай ги над два тона на кубик. Ако тежаха по
> един тон на кубик щяха да не потъват във вода



4ovek,

Можеш ли да ме посъветваш какви материали да използвам за хидро и топлоизолация?

Хидроизолация

- под основите
- под покривните плочи

Топлоизолацията е предвидена за

- Всички стени отвън - 10 см
- под подовата плоча - 10-15 см
- над подовата плоча, под дюшемето - 5-10 см
- между гредите на тавана, под таванското дюшеме - 10-15 см
- под хидроизолацията, под покривните плочи - 10-15 см

Ако има и ориентировъчни цени - идеално.

Благодаря!
Re: Строител за къща в Априлци
01-02-2007 - 12:49:15
savichkata
zdravei moiat interes kam tova stroitelstvo e ogromno ako triabva dasam iskren!
za6toto 6te se stroi s tradicia i nauka savremenenna
neznam niakoga dali si se ka4val na takav pokriv?
dalisi vidial konstrukciata darvenata kadesa stolicite ,pop............
rebrata nese slagat koe kadeto doide kato v novoto stroitelstvo
vsiaka sena e nose6ta
triabva da ima6 tamni to4ki koito danese vidiat a dasa prodaljenieto na kolonite do pod stolicite
nikakvi darveni klinove ve4e ima ankerni boltove za darvo
6 te mtra nesa fatalni nad tiah moje daima obraten treger naprimer koito niama dase vidi
vajno e krai6data na gredi te kade stapvat za tiah triabva dase napraviat gnezda vav poiasite ............
tuhlite niama da ti mraznat daje 6de stanat po zdravismiling smiley
te 6te poemat neobhodimata vlaga i kato se izmazvat niam da poemat nai poleznoto ot raztvora na mazilkata............
pak kam moiat interes kam stroeja da imam interes no toe ot lubov kam profesiata i slabosta mi kam avtenti4nosta
no ako e rekal gospod moje da sam az tozi koito stroeiki tvoiata ka6ta kritikuvaniat vav forumasmiling smiley))))))))
6te ti dam takav primer: naprimer tisi magaziner i si 4aka6 klienti vatre v tvoiat magazin.ti si slojil reklamni tabeli,nadpisal si 4ee magazin i ve4e 4aka6 klienti.....
vseki minuva4 pred tvoiat magazin moje dati e klietn za teb ako toi v momenta ima nujda predlojenoto ot teb ili ssi zaintriguval po niakakv na4in......... dotuka ti ne pravi6 ni6to no toi ako vlezne v magazina ve4e mu kazva6 nai malko dobarden!
a ako go vidi6 4e kupuva i se oglejda po raftovete s cel pokupka ve4e gleda6 go s drugo oko!
ta ti za men sega si kato minuva4 pred na6iat magazin no ako !
azsam edin ot niakolkoto brigadi na koito si se sprial nai veroiatno az 6tesam stroiteliat !
po mnogo pri4ini
ako iska6 moje da pem po kafe moiat tel e 0896278515.
Re: Строител за къща в Априлци
01-02-2007 - 13:23:52
stroitel Написал:
-------------------------------------------------------
da imam interes, no toe ot lubov kam profesiata i slabosta mi kam, avtenti4nosta clap:



Ето ТОВА исках да чуя!!!!

Щото ненавиждам думата "изпълнител". Човек ако не си обича работата, и да го позлатиш, все тая.

Ще ти вляза в магазина, определено!

В момента чакам вкарване в регулация. В края на миналата година направиха новия кадастър и съм в него (за малко да изпадна). Човекът, дето ще свърши работата, завчера каза, че има вече издадена заповед за узаконяване на кадастъра (или както там се нарича това действие) и трябва да изчакам един месец да влезе в сила, за д асе работи с него, а не със сскицата от поземлената комисия, която има грешки.

Тук някъде прочетох, че ако имаш лице на улица (какъвто е моят случай), ток и вода (водопроводът минава през моето място и централния спирателен кран е в средата му), можело да се получи виза за строеж и без да е в регулация. Малко съмнително ми изглежда, но ще го проверя този вариант. Между другото, къщите от долната страна на улицата са в реглация, а от горната (моята) не са, но хората си живеят вече 60-70 гдини (не са вили).

За покривът вече споменах, че само съм го скицирал, за да не го направят както гледах на една Панчаревска вила - подпрян с 2 чамови стъбълца 10 см диаметър (не преувеличавам). ТОй ми е основната грижа, щото другото си е стандартно. Гледам още, че както съм разположил прозорците, май нито една колона няма да се падне под греда, но се надявам конструкторът да си свърши добре работата. Ако трябва и метални ферми ще се сложат, стига да не се виждат отвън.

Разбира се бих предпочел всичко да е автентично, но не знам доколко са се запазили старите умения на майсторите, а и материалите вече не се обработвата, както е било едно време. Все пак, при толкова много "реставрирани" къщи, една повече дано не ми се опре.

С удоволствие ще ти звънна за кафето.

smiling smiley
Re: Строител за къща в Априлци
01-02-2007 - 13:24:40
Toчно за тази закачалка става въпрос - възхитен съм от единомисленето ни , мога да ти пожелая само здраве и успех с начинанието smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход