Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отново за цената на груб строеж

Публикувано от ej 
Re: Отново за цената на груб строеж
18-01-2007 - 23:30:50
ej bili mi pratil na mail proekta ima6li go skanirano az shdeti napravia koli4estvena smetka na grubiat stroej bezplatno ili na virtualno kafesmiling smiley
Re: Отново за цената на груб строеж
19-01-2007 - 20:04:47
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз мернах, че важи за строежи от първа до пета
> категория. Ще видим какво точно ще натворят. Нищо
> чудно отново да ни сюрпризират със закон в който
> да пише противоречиви неща и да се тълкува според
> зависи

Човече аз това го копнах от Аписа където пише че е прието и публикувано в ДВ... Дано само да не им дадат право да си тълкуват както си искат, че тогава жална ни майка, за един нужник в двора да построиш ще ти се вземе акъла....


Re: Отново за цената на груб строеж
05-02-2007 - 22:01:02
Понеже става дума за груб строеж, някой дали може да ми каже какви са пропорциите за забъркване на бетон?
Re: Отново за цената на груб строеж
06-02-2007 - 23:23:54
Виж в тази статия: [www.napravisam.bg]
Но ако става въпрос за предстоящ строеж на цяла къща, съмнявам се че ще се навие някой строител да бърка на ръка или с тия малките бъркалки 100тина м3 бетон...smiling smiley
Re: Отново за цената на груб строеж
07-02-2007 - 08:16:06
Здравей Тони,
Състава на бетона се проектира и е различен за различните класове по якост. Изчислителният етап се свежда до определяне на съставните части на бетона, като се използват определени физико-механични свойства и се спазват критерии: За обикновения бетон се приема следната формула:
1000 = П/Ys + Eдм/Ys едм + Ц /ys ц +В
където П- маса на пясъка Едм- маса на едрия добавъчен материал Ц- цимета и водата в 1м3 уплътнена бетонова смес
В знаменателя са посочени съответните специфични маси. Тази формула се изплолзва за обикновени бетони в добе уплътнено състояние, когато на практика няма макро и микро въздушни пори. Ако се ползват добавки производителите ги дават обикновено като% съдържание от количеството на цимента.
Има разбира се и примерни рецепти за 1м3 бетон, които отново зависят от класа на якост
Re: Отново за цената на груб строеж
08-02-2007 - 19:13:16
Благодаря и на двама ви за информацията. Всъшност става дума за не особено големи ивични основи, които да оформят фундамента за малка зглобяема къща тип бунгало. Бетона който ще ми трябва май не е много и не знам дали си струва да го поръчвам от бетонов възел, а и дали ще иска някой да изпълни такава поръчка. Някой от вас правил ли е такива основи? Можете ли да ми подскажете как да си ги проектирам сам? Става дума за фундамент с горе долу квадратна форма (около 21кв.м.), висок 30-40 сантиметра и страна около 4.4 м. Мисля да направя самата основа (железобетонната имам предвид) около 30-40 см. широка после да запълня вътрешноста на квадрата с чакъл и да замажа отгоре, като в този прцес трябва да си предвидя и тръба за канал и тръба за вода.
Re: Отново за цената на груб строеж
27-12-2007 - 15:46:56
аз намерих една бригада цигани за 30 ЛЕВА квадрата изграждане на груб строеж. Плащам и на един майстор да ги гледа и да ги наствлява. емоциите са си за моя сметка smiling smiley
Re: Отново за цената на груб строеж
27-12-2007 - 19:38:33
Цената е нереално ниска.
Реалната е поне двойна!

Лично мое мнение: Икономиите в грубия строеж излизат после през носа! Кривите стени и тавани се оправят с дебели мазилки които са скъпи, отвън се налага хастар под топлото, и ред още такива "екстри". Правят се дебели подови замазки, които също са доста скъпи...

Моята бригада работи на 80 лева, в тях влиза топлоизолация на плочите поставяне на гипокартон като "оставащ кофраж" полагане на топло и слаботоково електро (в бетона) вибриране на плочата с вибромастар под нивелир (отпада подовата замазка). Като направиш сметката излиза дори по-изгодно!
Re: Отново за цената на груб строеж
27-12-2007 - 21:12:38
Sipher ,не се свени да ни кажеш като ги изгониш.
ej
Re: Отново за цената на груб строеж
29-12-2007 - 19:37:08
ахахахахахаа..... как не ги намерих аз тея цигани!!!! Тюх....
Верно, не се свени да се похвалиш като ги изгониш :} чудно ми е с какви инструменти и техника ще дойдат въпросните "майстори" на обекта ти, да не се окаже, че всичко се мери на око... :crazy: zestate го е казал добре....
И при мен дойдоха по едно време едни цигани да ми зидат, но не останаха за дълго... проблема е, че като се договаряш с предприемач, не знаеш кой ще ти доведе РЕАЛНО да ти строи и като нещата се оакат.... ходи се оправяй... особено ако е на етап стоманобетон!
Успех!
Евтиното излиза СКЪПО в 99,9% от случаите, дано ти да си в онези 0,1 процента smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход