Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ютонг или тухла четворка?

Публикувано от slanchice__ 
Ютонг или тухла четворка?
05-01-2007 - 07:36:16
Здравейте,
Може ли да ме посъветвате какво да използвам за строеж на къща - ютонг или тухла четворка?
Няколко човека ме съветват да използвам само ютонг, но аз не съм сигурна, а за тухлата четворка казват че после нищо не мога да закача върху нея. Аз смятам да използвам четворки на Каспичан, но вече не съм сигурна. Като гледам навсякъде се строи с четворки, но имаше период в който се използваше ютонг.
Ще съм ви благодарна ако ме посъветвате.
Re: Ютонг или тухла четворка?
06-01-2007 - 20:49:08
zdraveite za sega nai izpitaniat i zdav produkt e tuhlata
a moga da vi poso4a mnogo nedostatuci na yutong pred tuhlata
Re: Ютонг или тухла четворка?
07-01-2007 - 12:47:58
stroitel Написал:
-------------------------------------------------------
> zdraveite za sega nai izpitaniat i zdav produkt e
> tuhlata
> a moga da vi poso4a mnogo nedostatuci na yutong
> pred tuhlata

Можеш ли да посочиш какви са недостатъците на ютонга спрямо четворката?
Re: Ютонг или тухла четворка?
07-01-2007 - 20:08:00
До като умувате тези материали ще поскъпнат :crazy:
Re: Ютонг или тухла четворка?
07-01-2007 - 20:52:08
minawa!
6dom ne znae6 kakvi sa nedostatucite na yutonga pred tuhlata
izviniavai za i spored men ti ne razbira6 ot stroitelstvo! a da ti obesnia kato nesi ot bran6a niama smisal ....................... nali nete obidih
vseki triabva da si kaje mnenietosmiling smiley
pozdravi
Re: Ютонг или тухла четворка?
08-01-2007 - 07:27:13
:g: FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUCK YuO
Re: Ютонг или тухла четворка?
10-01-2007 - 22:34:57
Аз теориите съм ги чел. Интересува ме какво ти разбираш под тухла? Еденична тухла ли? Или четворка? Ако имаш предвид четворките дето се позлваха до преди десет години е едно, ако имаш предвид кухите умалени червени имитации с дебелина на чуплив вестник приличащи на старите четворки е друго. Не ме разбирай погрешно, не ми трябва да доказвам колко е добър газобетона, но честно казано освен по-слабото влагопоемане на 'новите четворки' друго предимство не виждам. За това и въпроса ми. Къде и защо е по-добра четворката?

Re: Ютонг или тухла четворка?
10-01-2007 - 23:03:01
Аз съм привърженик на четворката пред газобетона.На последък качеството на газобетона се влоши драстично,вече не го ползвам и за перградни стени(10см.).Да си изидаш стена в банята става за строителство според ме не става.Плътната тухла и изолация отвън за мен е наий-доброто.
Re: Ютонг или тухла четворка?
11-01-2007 - 11:04:20
avatar
Итонгът се чупи лесно и поема много влага.Германците не случайно го ползват само за вътрешни стени.Ако строиш с него ти трябват яки изолации отвън и отвътре. Разбрах,че гръцките тухли-четворки са толкова тънки,че един пирон ги троши.Не знам как стои въпросът с българските.....
Re: Ютонг или тухла четворка?
11-01-2007 - 11:27:27
Ами да ви кажа аз реших /било за добро, било за лошо / и купих четворка на Каспичан. Времето ще покаже дали съм сгрешила. Мненията срущу ютонга бяха повече, така че ...... купих четворки не знам дали им е лошо качеството още не са ми ги докарали.
confused smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход