Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния

Публикувано от ranmen 
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
18-01-2007 - 23:37:25
ranmen
zdravei 6de pravimli tazi septi4na iama ili niama smiling smiley))))))))))))))?
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
22-01-2007 - 08:33:14
Здравейте!
Само бетона като материал ще ти струва 1000 лв., без изграждане на кофраж, арматура и други!
Разгледаи инсталацийте, най-вероятно са на един принцип. Разликата в цените идва от различните (вносните) материали!
А после даи инфо, темата е актуална и интересна!
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
24-01-2007 - 11:28:39
vijte tezi sistemmi TOPAS
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
25-01-2007 - 21:47:11
lora_ mark kakava e tazi iama na koiato i izchisliava6 1000 leva= 10 m3 ciment
kolko kubika si go smetnala dae iamata s tia pari ili s tia 10 m3 moje6 dasi napravi6 pre spokoino 2 iami po 18 m3 sabareamest......
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
30-01-2007 - 22:52:53
Ямата е куб със страна 2.5 х 2.5 м и по 0.2 м дебелина на бетона!
Сметни го (2.5Х2.5)х0.2 по 6 страни равно на 7.5 куб. метра. Ямата има дъно и плоча отгоре. Отвора за отдушник е един кв. м. И това е само бетона!И това е за изгребна яма 16 куб.м.
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
02-02-2007 - 02:14:20
Дали бихте могли да дадете повече подробности зо чешката пречиствателна инсталация. Или може би сайт в нета.

Благодаря предварително.
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
02-02-2007 - 11:50:23
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
25-05-2007 - 16:51:34
Темата заинтругува и мен. Предстои ми да реша: септична яма или пречиствателна станция?. Пречиствателните станции определено ме привличат повече, тъй като пречистената вода може да се използува за поливане. Интересно ми е доколко са ефективни тези пречиствателни съоръжения и доколко е вярно това ,че се почистват на няколко месеца или на няколко години веднъж. По-горе в темата са цитирани различни типове някои от тях имат нужда от захранване и работят на аеробен принцип(по-скъпите) а други на анаеробен(по-евтини www.techno-plast.net] ). Има ли някй тук, който е инсталирал и ли познава някой, който експлоатира подобна система. ТОПАС звучат най-обещаващо, поне по това, което е дадено в сайта им.
Но като цена определено ме привлича повече тази на технопласт



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2007-05-25 17:08 от emiliomunos.
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
29-05-2007 - 11:19:29
Предлагам ти да си я направиш сам ако имаш тази възможност. Не е толкова трудно зависи колко е голяма.
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
14-08-2007 - 12:16:34
Връщам тази стара тема с идеята все някой от чудещите се да се е решил да сложи пречиствателна инсталация. И аз стигнах почти до този етап и съм на същата дилема. Строителя твърдо е за изгребна яма, но аз не съм убедена в предимствата и.
Помагайте!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход