Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния

Публикувано от ranmen 
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
08-01-2007 - 15:26:30
Получих оферта от фирма за пречистветелна инсталация за 5 човека. Чешка е инсталацията. Офертата им е 3600 евро - съоръжение и монтаж. Дайте мнение. Дали ще е по - добре с изгребна яма - от гледна точка на цената? тук инсталацията се почиства един път в годината.
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
08-01-2007 - 15:48:48
цената е добра, ямата не ми се вярва да излезе по-евтино
teo
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
08-01-2007 - 16:36:20
Вижте това - [www.techno-plast.net]

Темата е интересна. И аз съм изправен пред дилемата дали да правя изгребна шахта или да вървя по първоначалния план - всичко в реката. Наистина ми е съвестно, но при положение,ч е 99.99 % от съседите са си пуснали не само дренажите и улучната вода (официално) но и каналната вода (неофициално) в близката река не ми се иска да се правя на първия еколог в района, който за кеф на съседите ще е и първия балък. Да не говорим, че от горното село също всичко се запраща в реката.

Както и да е. Все пак ако се наложи да се прави такова съоръжение мисля, че предлаганите контейнери са на приемлива цена. В края на миналата потвърдиха истинноста на закачената ценова листа.
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
08-01-2007 - 17:08:41
Тео,
хората са различни. Когато правят нещо нередно, едни се терзаят от страх да не ги хванат, а други - защото знаят, че са сгрешили! Не се сравнявай с комшиите - няма те да ти казват как да живееш!
Да питам и нещо друго: чувал ли си за изпарител на попивно-изгребна яма да се ползват влаголюбиви дървета? При мен имаше бреза и смокиня (за брезата знам, че изпарява към 200л дневно), но миналата зима смокинята измръзна до корен, а брезата подозирам комшията я бастиса, щото е на ключово за гледката място. Лятото ямата се пълнеше на 1 месец вместо нормалното два пъти в годината. До кладенеца имам две чудни върби, но не им понася септичната яма. Ако намериш инфо за подходящи видове - споделяй!
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
08-01-2007 - 17:17:16
Точно тази беше страницата, която исках да дам на Любо. Благодаря.
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
08-01-2007 - 23:10:42
vijte z atazi septi4na iama ne vijdam kakvo dase komentira mnogo. pravise s gol pod toes prast
stena kamak ako ne siment armiran s otvori pvc traba primerno f110
plo4a pak armirana ve4e se praktikuva bez 6ahta a s 6irolka traba otvor za dostap na sanitarniat kamion a prez ostanaloto vreme tazi traba se zalepva s lepilo i nailon ili podlojna cinia na saksia primerno za bishon! protiv sgustiavane na gazove ako ima problem to 6de izbie tam razbirase spored terena no septi4na iama se pravi protivopolojno na ili skrito ot yujniat viatar trabite izhodnite debel mm na stena i do kato slizat ot zgradata ne triabva da ima koliano 90 gradusovo
a 45 + par4e traba pak 45 za da ne ubiva skorosta naklona triabva dae 16 gradusa poslednite tri ili 4 metra predi iamata zada ne pravi vakum edno da 6umi drugo da gmurti v toaletnata 4inia i da ne miri6e vhodia6data traba kam iamata triabva dae na pone 40 cm visoka ot maksimalnata viso4ina na izhodite i zadaljitelno 45 gradusovi dvoini s ove
primer kakto e pod toaletnata cinia triabva da ima te4na granica
priateli ako niakoi nee saglasen kazvam go v ob6d plan s tazi iama prosto nee za tozi forumsmiling smiley
pozdravi na vsi4ki
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
08-01-2007 - 23:21:32
Sorry за другото обръщение - точно такъв отговор имах предвид.
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
09-01-2007 - 15:18:48
Здравейте,
Явно темата е интересна - обадих се на тази фирма, чийто сайт е даден по-горе и ми дадоха оферта - около 1000 лева, която според мен е прилична - с биоразлагане и очистване на 2години. На същия принцип изградена инсталация от Испания тук се продава за 1980 евро - за нея също получих оферта. В леко недоумение съм. Изгребна яма, която незнам колко струва и която архитекта ми казва, че почти всеки месец ще трябва да се изгребва - т. е цена изграждане плюс 60 лева всеки месец, българска инсталация за около 1000 лева, чешка за 3600 евро или испанска за 1980 евро. Ами сега?! :crazy: confused smiley
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
09-01-2007 - 20:06:19
ne zabraviai + tezi 60 leva triabva i da miri6e niakolo 4asa v cialata mahala na nepriatno! confused smiley
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
10-01-2007 - 08:22:22
Що неприятно да мирише? При нас мирише на жасмин и рози.
50-60 лева бяха 2005та. На всеки 6 месеца ми вдигат с 10 лв. с обяснението, че за изливането вече!!! трябвало да плащат. В момента търся под 100. Естествено зависи от района, но имайте предвид и тези цени при калкулациите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход