Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния

Публикувано от ranmen 
септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
04-01-2007 - 13:02:35
Здравейте, отново
Дайте информация за септичната яма. Цени, материали, изпълнение, отстояния. Там където ще строя няма канализация, не мога и да вкарам водите в някое дере. Така, че ще трябва да правя такава яма. Притеснявам се от евентуална миризма и проблеми, въпреки че архитекта ме успокоява, че това емасова практика.
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
04-01-2007 - 14:52:36
Не е септична, а изгребна, изпълнява се по изготвен и одобрен проект (част от документацията на къщата) от водоплътен стоманобетон, задължително с отдушник (да не гръмнат газовете). И не забравяй края на входящата тръба да е под нивото на водата, за да не ти миришат каналите. Отстоянията в зависимост от зоната е дадена в ЗУТ. Изпомпването обаче струва немалко. Има една чешка фирма, която гледах че монтира специални системи за пречистване на отпадни води с пластмасов резервоар, 2 стъпала на пречистване (механично и химично) и отвеждане на водите по система от тръби в двора под земята (за напояване например). И цените им бяха добри, горе долу колкото ямата. Потърси в интернет. Големината на ямата зависи от големината на къщата по нормативи.
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
04-01-2007 - 15:02:26
Здравейте. R.Velchev какво значи "края на входящата тръба да е под нивото на водата"?
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
04-01-2007 - 15:34:07
След като ръбата влезе в ямата, трябва да се завие надолу и изходящия отвор да се намира под нивото на водата (дори и минималното), в противен случай е възможно миризмата, която е над водата, да тръгне по тръбата нагоре към къщата и да проникне вътре, което не е много приятно.
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
05-01-2007 - 15:05:15
Радослав, ЧНГ!
Нещо ме смущава това твое твърдение. Един съсед (бъдещ) точно така познава кога трябва да изгребва. Казва, че щом се потопи тръбата, започвало да мирише и трябва да изгребва. Ямата му е "септична".
Бях си съставил мнение, че по пътя - вентилация на ямата, хориз. тръби, вертикални тръби, отдушник на покрива се осъществява естествена вентилация на цялата система. По тази логика ако се потопи тръбата в ямата системата престава да работи.
Може нещо да греша - поясни, ако обичаш. При теб така ли е?
Иначе и мен нещо ме кефят тези модерните и се чудя дали да не обявя готовата яма за резервуар, а да взема такава - гледах и трикамерни. Изглежда ми доста разумно и надеждно при високи подпочвени, а и доста "по-законно". Обаче ми остава открит въпросът с т.н. сиви води - дали не тровят гадинките, които правят биопречистването.
Успешна година!
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
05-01-2007 - 15:27:22
Любо дай ако обичаш координати на тези "модерните" както ги наричаш. Саитове, телефони и т.н. Благодаря предварително
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
05-01-2007 - 18:44:11
в 6ти брой на сп. Още за къщата това е основната тема.
www.alfaton-bg.com
www.biotalbg.com
и още статии за тръби, тънкости при направата и прочее.
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
06-01-2007 - 19:03:05
Благодаря paraplaner4eto!
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
06-01-2007 - 21:17:29
niesme stoitelna brigada s tehni4eski rakovoditel koiato raboti v sverata na grubo stroitelstvo,remont,nadstroiavane,ukrepvane,zid,mazilki....
basein remont i novo stroitelstvo,restavratcia
pokriv remont i naprava na novi,septichni qmi
ili vsi4ko v gruboto stroitelstvo
tel 0896278515
Re: септична яма-Цени, материали, изпълнение, отстояния
08-01-2007 - 09:14:46
ЧНГ Любо и тази година готова къща.
Нещо не мога да намеря страницата с ясно показаната схема на заустване на канализационната тръба в ямата, за да ти дам линка да видиш как трябва да се направи. Аз установих, че при мен точно затова мирише понякога, защото изходящия отвор на тръбата ми е над нивото на водата (преливника в ямата към канализацията на долната улица и дерето е по-ниско), а сифона на едната душ кабина бързо изсъхва и като се пусне осветлението (вързано с вентилацията) и дърпа миризмата в банята. Това беше единствения положителен елемент в обратния наклон на канализационната тръба, която Екозид направиха, че се образуваше водна тапа, която не позволяваше на миризмите да минават нагоре. Я ямата трябва да си има и отделна вентилационна шахта, че газовете над водата може да гръмнат (метан).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход