Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Подпокривни етажи - какви са недостатъците?

Публикувано от qwerty 
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
21-12-2006 - 16:30:49
Ама хората са измислили топлоизолациите по под и таван , които са по-евтини от шумоизолирането (ако въобще е възможно).
Освен това магазините се отопляват ако работят, а ако няма наематели - пак си е студsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
21-12-2006 - 17:29:55
Абе те хората много работи са измислили и много работи могат да се направят добре, въпроса е какво се прави в нашата мила Родина и с какво какчество
mbg
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
21-12-2006 - 18:49:43
В големите европейски градове апартаментите на последните етажи в сгради с добра гледка са по-скъпи от апартаментите на по-долни етажи, които пък са по-скъпи от апартамените на приземните етажи.
Много от старите сгради в гъсто населените квартали на Париж, Рим, Виена, Лондон, Дъблин и т.н. се надстрояват с 1 етаж с покривни penthouse апартаменти или ателиета, използвайки леки конструкции от метал и дърво и окачени фасади от стъкло / алуминии / цинк и т.н.
Според мен ако сградата е в оживен квартал или на голяма улица такъв апартамент е за предпочитане пред апартамент на първи жилищен етаж. А ако строителят е надежден и използва каествени материали за покривните изолации не би следвало да има проблем с протичане на покрива.
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
22-12-2006 - 09:12:30
Тинки, ти по тази логика не трябва да купуваш апартамента със съседи, които нямат намерение да живеят тамsmiling smiley
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
22-12-2006 - 09:26:55
Преди няколко месеца разглеждах една кооперация, дето над половината апартаменти на втория етаж няма други апартаменти. Техническият ми вика: "Не мога да ги разбера хората дето си дават парите за това нещо - сложили сме всички изолации, но си залагам главата, че до 5 години ще протече."
Иначе за спокойствието от липсата на комшии отгоре съм съгласен.
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
22-12-2006 - 09:40:45
Бе като ви казвам, че е кофти да си под тераса... Поне аз би трябвало да знам. Проблемът не е в лошото изпълнение или некачествените материали - с това родният строител може да се справи. Проблем са множеството потенциални места на "пробив" на изолацията (топло или хидро).
Представете си го като гума на кола - с една, две, че и три кръпки става, но с десет!?!
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
22-12-2006 - 17:13:46
Ами малко ще му е на техническия да го биятsmiling smiley
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
22-12-2006 - 19:17:14
Oтваряйте си очите на 4 и не купувайте ако ви съмнява дори най малкото нередно нещо инак всичко висе пише на г ъ........
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
24-12-2006 - 05:23:07
Pishete me i men v kluba na poslednia etazh!
Maika mi 30 godini zhivee na idealnia za osemetazhen blok 5 etazh i 25 ot tiah e s navodnena bania i redovni navodnenia v kuhnia, koridori, hol...Imashe bezumnia sluchai da i proteche v hola tam kadeto niama nikakvi trabi??!!! Kachva se zhenata gore da vidi za kakvo ide rechi i kakvo se okazva - imat si komshiite ogromen fikus, koito si polivat i prepolivat redovno i to si izliza voda, prosmukva se v parketa i ot tam prez plochata za niakolko godini si napravila vadichka....Do den dneshen maika mi ne e poluchila nito lev kompensatsia.
Taka che az si kupih posleden etazh s kaskadni skosiavania (na dva etapa) i v nai-niskata si chast e 1,80m. Imam hubava terasa s gledka kam Vitosha i dokato se stroeshe bloka si izvikah expert da si kazhe mnenieto za izolatsiite i rabotata po pokriva, okaza se che poznava firmata podizpalnitel i beshe dovolen ot konkretnata im rabota i ot reputatsiata im. Pokriva mi e otilat beton, vata Knauf,OSB, hidroizolatsia i bitumni keremidi. Dori e po-toplo otkolkoto ako sam po-nadolo i nikoi ne zhivee nad men.

Vlizala sam v iuzhen apartament na treti (perfecten?!?) etazh v Borovo ot koito se gledash direktno sas sasedite otreshta (15 merta ima niama) i slantse ne vizhdash shtoto otsreshtnata sgrada e M+5+A, koeto si e 8 etazha che i poveche.E blagodaria, ama ne, blagodaria!
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
24-12-2006 - 13:23:58
И аз взех сега втори апартамент и пак на последен етаж. Покрива ще си го направиш, даже и за твоя сметка, ама като си направиш основен ремонт на жилището и след това някой отгоре го наводни... Почти не познавам някой, на който да не му се е случвало. Обаче е факт че е малко по-студено sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход