Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Начални капаци (заоблени) за покрив

Публикувано от magea 
Начални капаци (заоблени) за покрив
15-12-2006 - 15:13:55
Здравейте, обръщам се с молба към всички които строят в момента.
На финала съм на покрив с глазирани гръцки керемиди на "Kothali"-Кавала. Не мога да намеря по складовете в София начални капаци (заоблени). А с обикновените не е хубаво.
Моля Ви, ако някой има представа или е виждал по складовете да ме насочи. Трябват ми 16-20 капака.

Благодаря предварителноsmiling smiley
Re: Начални капаци (заоблени) за покрив
18-12-2006 - 19:59:53
trudno se otkrivat slojete za sega stari i kato otkriete 6de prodaljite s novismiling smiley
Re: Начални капаци (заоблени) за покрив
18-12-2006 - 20:25:22
Те и без това не ги слагат някои докато не сложат олуците. Гърция не е далеч, може на екскурзия да отидете и да си купите, да му мислят тия с Канадските дървени къщи :}
Re: Начални капаци (заоблени) за покрив
19-12-2006 - 10:15:48
Май ще ходя на екскурзия до Кавала...smiling smiley В действителност, майсторите ми предлагат да не измазват първите 2-3 поредни капаци, защото ако намеря някой ден начални и реша да ги слагам, щели да се счупят.
В тази връзка, искам да попитам какъв трябва да е разтвора за замазване на капаците, който ще издържи по-дълго без да се рони? Каква е подходящата температура за тая дейност? Работниците казват че е студено и не е редно сега да се мажат капаците - щели да се изронят. Може би ако се сложат някакви подобрители в разтвора....?
Много се проточи тоя строеж, а мойте турци не им пука че идва Коледа.sad smiley

И още един въпрос... Имам едни малки покривчета:

Под тях сложих вертикално и върху плочата минерална вата и найлон за пароизолация към бетона (стената) Ватата вертикално стига и излиза малко над ръба на керемидите, за да може изолацията да не прекъсва, когато направя и тази на външните открити стени. Искам сега да направя обшивка така че да не преминава вода ако набива дъжд там където покривчетата удрят във вертикалната стена. А изолацията по-късно да покрие вертикалната част на обшивката и така да се избегне всякаква възможност за течове покрай стената. Смятам тази обшивка да се изпълни от поцинкована ламарина, огъната г-образно - (10 см към стената и 20 - над керемидите). Има ли обаче доказано по-добър материал от поцинкованата ламарина за целта, който да не е обаче и много по-скъп от нея? Може би алуминии? На тези самозалепващите се ленти и други подобни материали им нямам много вяра...
Re: Начални капаци (заоблени) за покрив
22-01-2007 - 19:58:16
Само за информация, тези самозалепващи се алуминиеви ленти са доста по-скъпи от ламарината, но за сметка на това са много по-надеждни и качествени. Продават се в цвят:керемиден, кафяв и черен. След като се закепят допълнително се укрепват с алуминиева летва. Лепилото им е бутил каучук който издаржа на температурни разширения и свивания. А ламарината дори поцинкована след веме раждясва и като текне раждата язък за хубавата къща. И монтажа е много по-лесен. Мога да ви дам телефон на фирма, която продава такива неща 032/681668 имат представителсто и в София.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход