Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Еко къщи до ключ!

Публикувано от cassiopea 
Re: Еко къщи до ключ!
18-12-2006 - 12:34:55
Искам само да допълня, че според мен от психологична гледна точка ако имам възможност да избирам между монолитно и строителство на дом от т.нар. сандвич панели или Еко къщо бих избрал второто.
Веднага ще кажа що- дори от позицията на човек който не е професионалист позната ми е технологията и в двата случая, съответно и резултата след приключване на строителството. Не мисля за сериозен довода че еко къщите са нестабилни, още повече паянтови бараки. Обратното - една таква къща е също толкова стабилна, но в никой случей една масивна къща не може да е толкова икономична и да подържа сама нормална температура през различните сезони без да наливаш страхотни пари в отопление или вентилация.
Впечатленията ми са от мой първи братовчед който живее в Испания, та той ми разправя как строителството на такива къщи таме е масово и че се предпочита във всички случаи -говорим за обикновенните хора - пред тва да се занимаваш с бетон или тухли и всички останали чудесии след това. Първо става страшно бързо, после не те психира с някви бетоновози и некви там невероятни строителни простотои куфражи и т.н. .В крайна сметка резултата е същия пък не се товариш излишно.
Не знам на кво мнение сте но аз така мисля!
Re: Еко къщи до ключ!
18-12-2006 - 12:56:41
Абе R.Velchev гледах в тоя сайт ама да ти кажа [www.huf-haus.de - тва не са точно дървени къщи, май доста се различават от мойта престава в които единствено дървото е материала носещ цялата конструкция, пък и в тия къщи няма грам изолация. Ти имаш ли напредстава колко пари ще ти глътва в България през зимата обратно през лятото да живееш не като бяла мечка или като куче на жега .И дори не виждам смисъл да го имам тва за пример щото къщите там наистина са красиви, но извинявай в тая къща ще се чувствам като в ледена крепост, пък и предпологам на тия пари мога от България да имам по хубава която на мен да ми вдъхва не студ и бездверие. айде жив и здрав.
Re: Еко къщи до ключ!
18-12-2006 - 12:58:53
Остави "психологичната гледна точка" ами ни кажи живял ли си в такава и какви са ти впечатленията?
Re: Еко къщи до ключ!
18-12-2006 - 13:28:54
Поразгледай им по-добре технологията и тогава коментирай конструкция и изолация, явно не си обърнал достатъчно внимание. Нещо повече, преди около 6 месеца имаше филм по Дискавъри точно за тази фирма и там ясно показаха всеки етап на производство на конструкцията, фундаменти и монтаж, както и параметрите на изолацията. Имат и цяло градче с различни типове къщи в Hartenfels, ако имаш път можеш да го разгледаш на живо.
Re: Еко къщи до ключ!
18-12-2006 - 13:41:50
Спомням си този филм по Дискавъри - там за пръв път видях тези къщи и много ми харесаха. Системите им, вградени в тях са уникалн, интериорния дизайн е изключително красив, за съжаление не толкова функционален. И за най-голямо съжаление цените им са космически - за тези пари в българия можеш да си построиш не една а 30 дървени къщи
А и най-важното - нещото, което ми направи впечатление от филма - технологията е съвсем различна - конструкцията не е дървена, а метална, облечена в дърво. И там рекламираха основно факта,че къщата се вдига за една седмица. Може и така да е. Но цялата работа ми изглежда,че противно на немската традиция и стандарти тука май се набляга по-скоро на външен вид, от колкото на функционалност, а Вие как мислите!?!
Re: Еко къщи до ключ!
18-12-2006 - 13:44:46
Велчев не може да ме убедиш че дори ти като българин ще се чустваш уютно и надеждно в една такава стъклена къщаподобие на аквариум имам предвид стените, не трябва да пренебрегваме и финансовата страна на нещата, все пак тва не са къщи в достъпния ценивия клас дори за западноевропейците. Имай предвид че цялата им цена идва предимно от дизайн и интериор и тва че плащат много яки пари на всички тия специалисти да ти проектират един такъв аквариум!
Re: Еко къщи до ключ!
18-12-2006 - 13:57:49
хей, касиопея, видяли сега ква стана тя smoking smiley smoking smiley smoking smiley
в предишната тема за дървените къщи само хвалби, сега - направо те разчохлиха колегите.

:}


Ама така е, като си повярва някой и почва да прави глупости.
Ама много дразни тази автореклама.
:!:
Анонимен потребител
Re: Еко къщи до ключ!
18-12-2006 - 14:43:00
Айде избери си само един ник и пиши с него, че дотука аз 3 ги преброих, пък най ме дразни някой като почне с 3-4 ника да пише и да се опитва да придава тежест на думите си с подобна масовка
Re: Еко къщи до ключ!
18-12-2006 - 17:12:01
Да си призная, по-хубави са от представата ми за дървена къща!
За аквариума колегите не са прави - много зависи накъде гледат прозорците. При мен от 25 м2 фасада има-няма 6-7 м2 зидария - останалото е стъкло, заради гледката. Ако можех, всичко щях да оставя прозрачно, ама стара къща и не смея повече да къртя!
Re: Еко къщи до ключ!
18-12-2006 - 20:16:16
Благодаря на Дон, че е напомнил за въпроса ми.
Привърженик съм на дървените къщи и затова съвсем сериозно го зададох.
Описваното свойство много ме "кефи", но в една ТРАДИЦИОННО завършена конструкция ми си струва, че се губи.
Касиопея, инженера - хайде споделете, ако имате становище.
Или пак ще си остане за пореден път хвърлено "рекламно лафче", неподкрепено с някакви разяснения (доводи).

Калинка, този практически тест с пирона за какъв клас пожароустойчивост важи?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход