Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Еко къщи до ключ!

Публикувано от cassiopea 
Re: Еко къщи до ключ!
15-12-2006 - 15:51:45
Ти живяла ли си в такава картонена, да си го кажем направо къща? Щото тя е дървена толкова колкото са бетонни тухлените къщи. Ако поживееш малко не мисля че ще си толкова възторжена. Дори и дървото да беше повече, какво е останало от "естествените" му свойства след толкова импрегниране с какви ли не химикали, между които и хлороформ, доколкото си спомням?
Всеки си решава за себе си, но аз доволен от сглобяема къща или по-точно от изпълнението и в България още не съм срещал.

И да те питам - как една метална конструкция каквато представлява армировката би събирала статично електричество???



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-12-15 15:54 от Boby.
Re: Еко къщи до ключ!
15-12-2006 - 20:49:51
Сега попаднах на този форум и не можах да се стърпя да напиша няколко думи в защита на дървените къщи, за да разбуля малко тайната им от професионална гледна точка

Само един лаик на тема строителство би написал горното мнение.

Аз живея в такава къща. В пъти е по-добра от бетонна. Изолациите са на ниво и зимата е в пъти по-топло от бетонните (тухлени). И за да не си мислиш, че ей така говоря, ще ти кажа, че съм строителен инженер и за да избера такава къща, има защо.

А като е картонена, ела да я събориш или подпалиш (когато е обработено дървото издържа 2 пъти повече от нормите за пожаробезопастност), да видим какво ще стане. При пожар дървото се пази първо от химикала, в който е било потопявано - срещу горене и вредители по дървото ( купува се и се произвежда от пожарникарите) и второ - дървото има уникалната функция като почне да гори, да се образува слой въглен, който предпазва останалата част от него доста дълго време. За хлороформа няма какво да кажа, освен че е смехотворно да се споменава въобще, че се използва. Най - малкото защото за такова количество хлороформ ще се изръсиш колкото половината къща. Само ми кажи каква е причината за използването на хлороформа

Другото преимущество е голямата еластичност на дървения материал и конструкция. Поради тази причина само тези къщи не се нуждаят от изчисления за земетръс.

Друго - носещи елементи не са колони, а всяка стена. Това предполага още по-голяма здравина на конструкцията.

А това за статичното елетричество - Да си чувал за Фарадеева клетка? Да ти обясня - всяка конструкция - направена като клетка от желязо не пуска навътре вълни. Били то от статично или друго електричество. Но това важи с пълна сила и за обратното. Не пуска и навън. Това си е физика.

Това, че отвътре е гипсокартон - ами вече почти всяка къща или апартамент го ползват за стени и тавани. Гипсокартона и гипсофазера са пак негорими или много трудно горими материали.

Аз направих своя си избор на базата на знанията си и опита ми. Пък за вас нека си е картонена.
Re: Еко къщи до ключ!
16-12-2006 - 00:12:43
Правиш ли разлика между статично електричество и електрично поле?

В САЩ, където "дървените", по-точно сглобяемите къщи са силно разпространени, професията на пожарникаря е поне толкова престижна и разпространена колкото тази на полицая. Толкоз по въпроса за "пожароустойчивостта". Що се отнася до топлоизолациите, кой днес прави масивна конструкция без изолации?
Щом ти харесва сглобяема къща, живей си в нея. Но да твърдиш че е по-добра от масивната конструкция е просто смешно. Ако наистина си живял в сглобяема къща ще знаеш какво имам предвид.
Основното предимство на сглобяемите конструкции е съкратеното време и по-ниската цена. Това е всеизвестно и е безсмислено да се отрича. Засега у нас не излизат по-евтино, при което не виждам как ще хващате клиенти освен някакъв малък брой неориентирани. Защо не продължите да си продавате в Европа, щом е толкова успешно там?
Хлороформ както и всякакви други гадости се използват за предотвратяване на дървояди и всякакви други насекоми като термити и т.н. Това е което се има предвид под импрегниране и ти със сигурност го знаеш, ако наистина си строителен инженер. Само че това импрегниране не е вечна гаранция така че не може да не си чувал и за процедурата при която хората се изнасят, къщата се покрива с балон който се пълни с силно отровен газ... cool smiley
И други подробности има. Например както и да захващате елементите с колкото и прочута система да е не ми се вярва да премахвате скърцанията и шумовете. Щом аз като ходя скърца, какво остава като задуха по-силен вятър. А виждал ли си дупка в стената направена с един ритник? cool smiley
Както и да е, аз нямам за цел да убеждавам никой, ако някой е съгласен да плати същата че дори и по-висока цена за такава спрямо класическа конструкция, това си е негов избор.
Re: Еко къщи до ключ!
16-12-2006 - 09:06:12
@cassiopea

На сайта ви няма нито една къща, която вие сте сглобили (построили е много силно казано). Като сте толкова отракани в този бизнес и сте от толкова време в бранша поне една ли неможахте да снимате. Друг е въпроса, че сайта е доста зле организиран и общо взето безполезен.
Re: Еко къщи до ключ!
16-12-2006 - 11:33:57
Напротив има къщи, които сме произвели и сглобили, а ти защо реши обратното?
Ето ти един пример по-долу:

[www.cassiopea-bg.com]
[www.cassiopea-bg.com]
[www.cassiopea-bg.com]


Ако някой се интересува мога да пратя и снимки на къщи в процес на сглобяване както и още в производствен цикъл. Екипът ни в момента работи по една къща в Испания така, че снимки от вчера също мога да предоставя.
Re: Еко къщи до ключ!
16-12-2006 - 11:44:48
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Правиш ли разлика между статично електричество и
> електрично поле?
>
> В САЩ, където "дървените", по-точно сглобяемите
> къщи са силно разпространени, професията на
> пожарникаря е поне толкова престижна и
> разпространена колкото тази на полицая. Толкоз по
> въпроса за "пожароустойчивостта". Що се отнася до
> топлоизолациите, кой днес прави масивна
> конструкция без изолации?
> Щом ти харесва сглобяема къща, живей си в нея. Но
> да твърдиш че е по-добра от масивната конструкция
> е просто смешно. Ако наистина си живял в сглобяема
> къща ще знаеш какво имам предвид.
> Основното предимство на сглобяемите конструкции е
> съкратеното време и по-ниската цена. Това е
> всеизвестно и е безсмислено да се отрича. Засега у
> нас не излизат по-евтино, при което не виждам как
> ще хващате клиенти освен някакъв малък брой
> неориентирани. Защо не продължите да си продавате
> в Европа, щом е толкова успешно там?
> Хлороформ както и всякакви други гадости се
> използват за предотвратяване на дървояди и
> всякакви други насекоми като термити и т.н. Това е
> което се има предвид под импрегниране и ти със
> сигурност го знаеш, ако наистина си строителен
> инженер. Само че това импрегниране не е вечна
> гаранция така че не може да не си чувал и за
> процедурата при която хората се изнасят, къщата се
> покрива с балон който се пълни с силно отровен
> газ...
> И други подробности има. Например както и да
> захващате елементите с колкото и прочута система
> да е не ми се вярва да премахвате скърцанията и
> шумовете. Щом аз като ходя скърца, какво остава
> като задуха по-силен вятър. А виждал ли си дупка в
> стената направена с един ритник?
> Както и да е, аз нямам за цел да убеждавам никой,
> ако някой е съгласен да плати същата че дори и
> по-висока цена за такава спрямо класическа
> конструкция, това си е негов избор.



Що се отнася до горното:
1. Някой да е казал,че нашите къщи са едно към едно като американските? Доказано е и можем всеки един момент да го докажем отново,че обработено по описания начин дървото става на 90% НЕГОРИМО
2. "Защо не продължите да си продавате в Европа, щом е толкова успешно там?"
Ами както вече казах Ние ПРОДЪЛЖАВАМЕ да произвеждаме и изнасяме за Европа, просто уважаваме сънародниците си и не смятаме,че трябва да са пренебрегнати, за това мисля, че е редно и българина да се запознае с достойнствата на тези конструкции
3. Химикалът, с който се обработва против червоядина и горене е един и същ и НЕ СЪДЪРЖА хлороформ.
4. При някои къщи, които се коват с гвоздеи може и да скърцат - това е ясно мисля за всеки. Но ние използваме немски свързващи елементи и САМО винтове и анкери, сещате се кога ще заскърцат!
5. При наличие на 2см OSB под 12мм гипскартон ще ти е малко трудничко да влезеш с крак в тая стена, най-малкото после ще имаш нужда от медицинска помощ!

Надявам се отговорите ми да са били достатъчно изчерпателни!


Don
Re: Еко къщи до ключ!
16-12-2006 - 16:48:46
Инженера, доста ме развесели с писанията си:

"Другото преимущество е голямата еластичност на дървения материал и конструкция. Поради тази причина само тези къщи не се нуждаят от изчисления за земетръс."

Да, защото вятърът е меродавен при оразмеряването на дървените къщи, защото са леки. Не виждам никакво предимство в това че не се оразмеряват на земетръс - все едно да кажа че голямото предимство на една масивна къща е, че не се оразмерява на вятър.

"Аз живея в такава къща. В пъти е по-добра от бетонна. Изолациите са на ниво и зимата е в пъти по-топло от бетонните (тухлени)."

Ако изолациите са на ниво, тухлените къщи имат същите показатели по отношение на разхода на енергия, могат дори да са по-добри. Всичко зависи от изолацията.

"Друго - носещи елементи не са колони, а всяка стена. Това предполага още по-голяма здравина на конструкцията"

Здравина на конструкцията по-голяма от какво???. От масивната къща ли? В каква дименсия мериш здравината на конструкцията, че да я сравняваш с други типове конструкции. Нали това поне са те учили - да гарантираш здравината на конструкцията, а не да казваш, че дървените къщи са по-здрави от масивните.

По-добре кажи на работодателя си Касиопея, че имаш нужда от допълнителни курсове, за да не се излагаш поне като пишеш във форума.

"Да ти обясня - всяка конструкция - направена като клетка от желязо не пуска навътре вълни."

Ау, ами как действат тогава стайните антени, бреййй. За фарадеева решетка всеки е чувал, ти дай източник за вредата на армировката в масивните къщи върху човешкото здраве. Иначе си остава смехотворно твърдение.


И като заключение ще кажа, че нямам нищо против дървените къщи, но те изискват много опит и познания, за да се изпълнят качествено. А като гледам опита на Касиопея - представен от две мострени къщи и една визуализация - съм повече от недоверчив. Още повече, че въпросът на Любо така и остана неотговорен. Sorry.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-12-16 16:52 от Don.
Re: Еко къщи до ключ!
16-12-2006 - 16:48:48
Харесвам леките конструкции, бързия монтаж и "топлината" на дървениите. Според Дънов дървената къща е по-хубава от каменната, а стъклената - от дървената.
При показаните от Вас обаче по нищо не личи, че са дървени. Да предположим, че Клиентът така е искал. Според мен ако ще е с гипскартон и минерални мазилки, по-добре къщата да си е монолитна. Виждам, че покривът е с бетонни керемиди и се питам не е ли тежичко? Разбирам, че е сметнато, но къде отива "лекотата"?

Какво разбирате под определението "ЕКО"?

Работя с материали клас В. Аз си знам колко са негорими, затова Ви предлагам прост тест за Ваша информация, може и да не споделяте резултата.
Забивате гвоздей, напр. десятка, в дъска или греда от негоримия материал. Прерязвате гвоздея с електрожен възможно по-близо до материала. Появи ли се пламък? Не? Поздравления! Защо електрожен се досещате, нали?
Re: Еко къщи до ключ!
18-12-2006 - 10:55:37
Здравейте отново,
Всеки знае сам за себе си най-добре как да си взема решенията и да си направи избора за какво да си даде парите, разяснихме по-съществените неща и смятам,че от тук нататък дискусията започва да се превръща в дребнави нападки, за които не виждам къде сме дали повод и нямаме намерение да ставаме част от това. Ако някой има някакво сериозно питане - знае къде да ни намери.

Благодаря на всички ви за интереса още веднъж!

Cassiopea LTD ви желае да изживеете приказни Коледни и Новогодишни празници!

Cassiopea Ltd
T +359 52 604 270
+359 52 631 755
F +359 52 613 344
office@cassiopea-bg.com
[www.cassiopea-bg.com]


Re: Еко къщи до ключ!
18-12-2006 - 11:26:00
Давам Ви един линк на истински производител на дървени къщи. Когато стигнете техните показатели, пак ще си поръчам дървена къща в България. Дотогава за мен като изпитал на собствен гръб напразните напъни на български строители на дървени, еко и подобни къщи, които си мислят че като построят една барака са построили къща, решението е само и единствено чужди производители и монтажници, които знаят, че един доволен клиент води поне 20 други, но недоволния може да изгони много повече. България е малка и реномето лесно се разчува.

[www.huf-haus.de]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход