Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

покрив

Публикувано от valio 
покрив
14-12-2006 - 11:26:36
Здравейте, стигнах до покрив, около 322 м2, дървена конструкция, керамични керемиди, за материалите е ясно, но каква е цената на труда? За колко да се пазаря с майсторите, те си имат цена, но все пак искам да съм наясно.
Re: покрив
14-12-2006 - 15:12:28
Valio, отвори на Форуми и виж на трета страница в рубриката "Строителство ремонти" - там преди време писахме по тема "Керемиди" доста неща за дървените покриви, изолациите им, керемидите, освен това имаше и препратки към сайтове, сигурен съм, че ще ти е полезно, и аз съм на твоя хал, ако имаш още въпроси, след като изчетеш там, казвай.
Re: покрив
14-12-2006 - 22:35:53
nie rabotim s ceni ot 21 do 30 leva
tel mie 0896278515
Re: покрив
15-12-2006 - 12:37:49
Да и аз така съм де пазарил = на 30 лв.
Re: покрив
09-01-2007 - 10:28:02
В тези 30лв влизат ли тенекеджииските работи - поставяне на обкова ?
Re: покрив
10-01-2007 - 14:42:45
Ne не влизат. За тенекеджииските работи вчера се видях с един юнак, днес ми е пратил оферта - за 260 кв. покрив улуци, улами, надулучни поли,водост. тръби, обков покрай комините, смятах според това което ми е дал архитекта като предварителни разчети трябва да излезе около 4500 лв., от ламарина с ПВЦ покритие, на място изтеглят улуците..
Re: покрив
10-01-2007 - 15:16:31
Мерси Стефане,
Успокои ме! Защото сега стигнахме до покрива и се оказа, че не ми влизал обкова, което беше изненада за мен ..
Аз смятам да не експериментирам и да сложа класическа поцинкована ламарина .. Искат ми по 12лв/м...
Re: покрив
10-01-2007 - 15:43:03
безшевните улуци са по 19 лв.лин.метър
надулучна пола 7.50
водостоци на ф110 17.50
обшивка комини 18.50
странична обшивка 16.50
улама 19.50
холкер 17.50

водно казанче - 25 лв. на бройка
ъгли улуци - 8 лв на бройка
кривки ф100 9 лв. на бройка

Това ми оферират, реших че с ПВЦ е по- добре, но е и по-скъпо, две думи няма..
Отказах се от страничните керемиди на Брамак - искат им по 6.50 на бройка.....
Re: покрив
11-01-2007 - 11:17:17
Настигам те значи smiling smiley
Сега се чудя дали да слагам казанчета. Казаха ми че е хубаво да има при много дъжд, ама пък птиците си виели гнезда в тях. confused smiley
Re: покрив
11-01-2007 - 13:09:53
Е, стига де, как без казанчета.... Какви птици, какви гнезда, абе тоя народ вече окончателно изперка.. Естествено, че ще сложиш, иначе не те виждам колко водосточни тръби ще пускаш за всеки улук, как ще ги събереш без казанче и ако го направиш дали ще можеш да си сигурен че няма да прелива и да мокри... За 200 лв икономия да бастисаш изолация и боя за в пъти повече...
Птици, ами то и оси вият гнезда по стрехите, айде не прави стрехи по тая логика...
Радо не слушай майсторите, че свят ще ти се извие, чети как се прави и искай да го правят. Не че ще те слушат, но поне че си наясно как са нещата, а не да слушаш откровени глупости.
Например вчера един от моите ми обясни как ватата щяла да слегне, след като я положели. Аз му обяснявам че ще й се случи точно обратното, защото в рулоните е компресирана и поради това да не пълнят под ОСБ-то до откат, той не...
Е какво да му обясняваш, казваш му какво да прави и плащаш като го направи, но за целта следва ти да си сигурен как е правилно....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход