Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сонда за вода

Публикувано от parvanova 
Re: Сонда за вода
12-03-2008 - 21:06:03
Към LazarG.
Здравей. А има ли помпа която да става директно за връзване към хидрофор? И няма ли това много да я товари? Аз мисля да сложа един варел около 200 литра който да се пълни с помпата, а хидрофора да тегли от него. На този варянт се спрях и защото сондата мина през тънък въглищен слой, който обаче е достатъчен да цапа водата и има нужда от утаяване и някакъв филтър. При всички комшии е така. След 2-3 години теглене нещата се пооправят.
Re: Сонда за вода
12-03-2008 - 23:43:55
Помпата на хидрофора задължително трябва да е центробежна (за да не се товари) и обикновено те се продават комплект, но може и отделно. Може да ползваш междинен резервоар, но тогава ти трябват две помпи тогава тази в кладенеца може да е вибрационна.
Re: Сонда за вода
31-07-2008 - 14:44:20
[www.front.ru] това е когато сондира твърди скали продава се сондира 136мм или 160мм слагам 124мм тръби и .... имам още една хироджет но тя макар и да работи по бързо харчи много вода и с нея може до 25-35 метра а с тази колкото е въжето а аз имам едно 110м не съм пробвал по вече от 35 метра
[store1.data.bg]
Re: Сонда за вода
02-08-2008 - 08:06:12
Re: Сонда за вода
19-08-2008 - 21:05:12
интересуваме цена за пробиване насонда около 10м
Re: Сонда за вода
28-08-2008 - 16:34:27
И мен ме интересува цена за пробиване на сонда около 20-25м.
Re: Сонда за вода
29-08-2008 - 01:11:03
около 130лв със затръбяване и циментиране и водна карта !
Re: Сонда за вода
29-08-2008 - 12:04:57
avatar
elpigroup Написал:
-------------------------------------------------------
> около 130лв със затръбяване и циментиране и водна
> карта !

Това на метър ли е? confused smiley
Re: Сонда за вода
30-08-2008 - 12:58:43
Какво ще се случи ако изкараш мин. вода в собствения си двор?
Добре,държавна собственост е водата,но ти не си знаел преди да строиш.

Този въпрос сериозно ме интересува защото ние купихме един парцел и дълго се чудехме да строим ли или да купим готова къща за да си спестим разправиите със строителите.
Преди около месец ходихме в общината за виза и да питаме подробности около този парцел. Жената която се занимава с това се оказа позната на майка ми (като деца играли заедно,но не се познават като големи) и тя ни разказа за съдбата на една оградена с панели площ с която ни дели път. Та,там имало минерална вода и поради спор от години си стои така. По това време се появи и главния архитект и той ни каза,че на 50 метра под нас може да излезе минерална вода.
Имаме кладенец който е бил спорен години наред (някога дядото на нашия собственик е разделил голям парцел на двама братя,единия е още жив).
При случаен разговор съседа ни разказа,че "незнам кой" (дядо му ли,татко му ли) е "вадил вода" (предполагам става въпрос за сонда) и понеже "извирала много силно и не могли да я овладеят" за "запушили".
Re: Сонда за вода
30-08-2008 - 15:15:29
avatar
Nova Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво ще се случи ако изкараш мин. вода в
> собствения си двор?

Много хора във Велинград имат в домовете си. Още по времето на бай Тошо си правеха тайно оранжерии........
Първо отвори затапения кладенец. Изследвай водата, без да даваш гласност. Ако е годна за пиене, дори и да е минерална, ще си траеш............и това е.
Виж закона какво казва, но си мисля, че не би трябвало да има разлика в отношението към трапезната и минералната,ако иде реч за обикновено ползване. За "промишлено" производство- бутилиране и продажба, се прави търг за концесия........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход