Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

К-стъкло... разпознаване в битови условия

Публикувано от yavorand 
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
06-11-2007 - 14:13:52
Го-го,
А как стигна с омметъра до въпросния слой?
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
02-12-2007 - 00:45:47
Две фирми ми монтираха к стъкло и на двете пламъка е жълт.и никакъв парников ефект не съм почувствал.искам да се уверя, че стъклото не е к и ще ги съдя.
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
12-12-2007 - 22:17:29
Здравейте,
хора, как мога да се докопам до тестер за К-стъкло за 2 часа?
Стъклопакета дава жълти отражения на пламъка, а производителя да стъклопакета се кълне, че е сложил от най-каческвеното к-стъкло.
На кого да вярвам???
Как дасе докопам до тестер за проба?
:ami: :crazy:
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
13-12-2007 - 12:25:25
epetrov Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
> хора, как мога да се докопам до тестер за К-стъкло
> за 2 часа?
> Стъклопакета дава жълти отражения на пламъка, а
> производителя да стъклопакета се кълне, че е
> сложил от най-каческвеното к-стъкло.
> На кого да вярвам???
> Как дасе докопам до тестер за проба?
>
По - горе имаше спомената за тестер.
А тия не трябва да се кълнат, а да го докажат - демек те да дойдат с тестер.
Ако не ти се занимава много пробвай през Агенцията за защита на потребителите - напоследък имаше отзиви, че сработват.
А за запалката, вече много хора казват че работи. Аз съм тествал успешно на три места.

Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
13-12-2007 - 20:09:57
Още веднъж изписваме съобщението:

уреда за проверка на наличие или липса на к- стъкло е преносим и не е никакъв проблем при евентуални съмнения да се изиска проверка с него. ние разполагаме с такъв.


по принцип всяка фирма за производство на стъклопакети би трябвало да разполага с такъв с цел точно определяне позицията на слоя, гарантиращ определеното селектиране, т.е. даващ характерните качества на к- стъклото.


www.skylinebulgaria.com
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
14-12-2007 - 19:54:18
SKY LINE BG Написал:
-------------------------------------------------------
> Още веднъж изписваме съобщението:
>
> уреда за проверка на наличие или липса на к-
> стъкло е преносим и не е никакъв проблем при
> евентуални съмнения да се изиска проверка с него.
> ние разполагаме с такъв.
>
> по принцип всяка фирма за производство на
> стъклопакети би трябвало да разполага с такъв с
> цел точно определяне позицията на слоя, гарантиращ
> определеното селектиране, т.е. даващ характерните
> качества на к- стъклото.

clap: clap: clap:
Сега, ако помогнете и на човека да си изясни нещата, ще е супер.
Знам, че не е колегиално да се бутате в такава работа, но поне информационно.
В крайна сметка и във Ваш интерес е да се разкарават мошениците от пазара.

Апропо, защо не коментирате форумния метод за проверка - явно отделяте време на тази тема.
Не вярвам проверките да са Ви бизнес. smiling smiley
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
15-12-2007 - 11:27:24
Здравейте,
наистина, ако има някой да ми помогне ще е добре. Има и още нещо.
Аз си сложих к стъкло с 32 мм стъклопает вместо 24 мм такъв.
Интересно дали коефициента на изолащия на 32 мм е по-добър от този на 24 мм. Дали разликата е значима или е с 0.001%, т.е. незначима.
Иначе сега на студа стъклопакетът се поти само сутрин около 1-2 см. в малки капчици от най-добната страна.
Поздрави,
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
15-12-2007 - 20:03:42
Няма проблем да се направи проба с омметър. На самия стъклопакет краищата на двете стъкла се подават от всички страни. Прави се преди да се постави в ПВЦ-то, или след това като се извади (не е трудно) , както стана при мен.
Считам, че фирмата задължително трябва да показва наличието на к-стъкло пред клиента.
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
16-01-2008 - 13:53:43
SKY LINE BG Написал:
-------------------------------------------------------
> Още веднъж изписваме съобщението:
>
> уреда за проверка на наличие или липса на к-
> стъкло е преносим и не е никакъв проблем при
> евентуални съмнения да се изиска проверка с него.
> ние разполагаме с такъв.
>
>
> www.skylinebulgaria.com
>

Много хубаво като го изписвате съобщението периодично, ама като се обадих 3 пъти никой не дойде да направи теста /срещу заплащане естествено/.
Малко се получава анти-реклама не мислите ли?
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
03-02-2008 - 23:10:57
Здравейте, ето какво се оказа с моето К-стъкло.

Всичките ми стъклопакети минаха теста със запалка, освен един, който фирмата монтажник счупила на път за дома. И в бързината поръчали един стъклопакет на друго място по път - уж отново К. И така, въпросният стъклопакет не мина теста със запалката. И тъй-като се бях записал в програмата за енергиина ефективност, ги извиках на проверка. Днес дойде техен представител и направи проверката - и всички стъклопакети се оказаха от К-стъкло, включително и въпросния, който не мина теста със запалката. Значи има и К-стъкло, което не минава теста със запалката, но си е пак К-стъкло.

Наколко думи и за тестера: той представлява една кутиика, която се допира до стъклото и се натиска един бутон. Ако стъклото е К, един светодиод светва и кутииката почва да пищи. Ако не е - не става нищо. Ако тествате стъклопакета от външната страна - не пищи, т.е. тестера показва и ориентацията на К-стъклото в стъклопакета /трябва да е отвътре/. И ми идва наум, че някой по-сръчен човек може да си направи тестер сам - с инфрачервен светодиод /като от дистанционно управление за телевизор/ и приемник-тестер за дистанционни управления. Ако стъклото е К - инфрачервената светлина се отразява от стъклото и приемникът я приема и детектира. Ако стъклото не е К - инфрачервената светлина преминава свободно трез стъклото и приемникът не приема нищо. Имам и един момент на калибровка, който засега не ми е ясен. Въпрос на опити е.

Това е от мен засега. Ако науча нещо ново - ще пиша пак. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход