Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Керемиди

Публикувано от Joto 
Re: Керемиди
23-01-2007 - 12:51:18
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж, Ексайтер, ако погледнеш шестте страници на
> този пост няма да ми обясняваш какво е подпокривна
> мембрана, просто защото ще ти стане ясно че не
> мога да не го зная, поствайки препратки към статии
> които с това почват.. Но проблемът както
> обикновено става е, че някои само четат ндве-натри
> и после питат нещо, дето е казано три реда
> по-горе, примепрно говоря.
> Не, Ексайтер, за съжаление не съм на процент към
> Брамак ако бях нямаше да дам 7000 лева оня ден за
> системата им...
> Впрочем явно отскоро влизаш тук, иначе едва ли
> щеше да ми задаваш подобни въпроси - към кого съм
> на процент.
> Друг път мога и това да ти кажа, но няма общо със
> строителството, пак повтарям, за съжаление.
>
> Никъде не съм казал че Брамак са немци, но Браас
> са немци, а понеже по руските сайтове (препратки
> съм дал нееднократно) можеш да намериш необятно
> количество инфо, а там няма Брамак, четох за Браас
> - то е същото, само производителят е друг, просто
> системите им са почти еднакви.
> Говоря за тях, защото тях слагам и те ме
> интересуват, пич, ако не ти харесва не чети, или
> отвори отделна тема и постни за Натура или
> Сидеров, или бог знае какво - твоя воля, ако някой
> му е интересно, че ти отговори, нали това е
> смисъла на форума.
> Хайде да не се упрекваме а да се опитаме да си
> бъдем полезни един-другиму, като никой никого не
> кара насила за това и всеки е свободен да мисли
> вярва или не вярва на написаното, както и всеки да
> изкаже своите доводи.
> Успех!


Не бе братле, нищо лично не влагам в това което пиша. Извини ме ако сам те засегнал! Наистина идеята е да се стигне до истината. Единствената ми цел е да дам коректна информация на ходрата в тоя форум. Защото много "професори" дрънкат глупости, а народа ги слуша и си харчи парите за неща, които не са качествени или няма смисъл от тях. В крайна сметка един покрив си струва доста пари и хората, като си дават парите трябва да получават качество, което отговаря на заплащането. Аз се занимавам с покриви основно и повярвай ми съм се нагледал на безумия и безхаберие. И много ме е яд, когато видя нещо такова защото когато всеки един българин си прави къщата влага сърцето си в нея и когато после разбере, че е подведен или излъган го боли....Затова взех да пиша тук. Знам доста неща за покривите и се опитвам да ги споделя с хората за да им помогна ако мога.
Както ти каза: Успех на всички!
Re: Керемиди
23-01-2007 - 13:03:15
Стефане, както виждам си технически грамотен човек. Претегли една керемида на Брамак и ще видиш, че тежи около 4,100 кг. По технология бетоновите керемиди трябва да тежат 4,700 до 4,900 кг. Което означава, че е икономисан над 10 % материал. Другото от гледна точка на физиката и механиката, якостта на керемидата идва от вълната колкото по-голяма по-здрава - Брамак направиха вълната малка.... За престоя си прав. Колкото по престояла е бетоновата керемида толкова по -добре.
Но и това не е оправдание. 1 месец след датата на производство не трябва да имат проблеми.
Re: Керемиди
23-01-2007 - 14:46:09
Само за сведение:
Собственик на Брамак Покривни Системи ЕООД е BRAMAC DACHSYSTEME INT. GMBH, Австрия, в която собственици с по 50% са LAFARGE ROOFING AUSTRIA GMBH и WIENERBERGER DACH BETEILIGUNGS GMBH (Ultimate owner : WIENERBERGER AG), собственк на LAFARGE ROOFING AUSTRIA GMBH е LAFARGE ROOFING GMBH, Германия, в която собственик е френската LAFARGE, публично дружество, WIENERBERGER AG също е публично дружество, като австрийското участие е доста под 20%.
Глобализация, не се знае кой кой е

smiling smiley
Re: Керемиди
23-01-2007 - 14:53:27
Е, и???? Керемидите им пак се чупят :}
Re: Керемиди
23-01-2007 - 14:57:43
Из това се опитах да кажа по-горе, има френска връзка, затова
Re: Керемиди
02-02-2007 - 16:08:58
веднага съвет, използвайте полимеро-пясъчни керемиди на фирма Стройком - 2001 . Керемидите са супер- олекотени , нечупливи , не поемат и незадържат влага и са много качествени.Моята къща в село Житен до София я покрих с тези керемиди и съм супер доволен. Строителната бригада, дето ги слага, каза, че вече няма да помисли да работи с други керемиди освен с техните.
Re: Керемиди
02-02-2007 - 16:25:54
В Америка се покрива предимно с полимерно-пясъчни керемиди , защото са нечупливи и влагоустойчиви . Освен това циклите на замръзване при полимерно-пясъчните са 250 /за сравнение - 50 при БРАМАК/ Затова и на всички препоръчвам полимерно-пясъчните на фирма Стройком 2001 . Както ви казах вече , след дълго проучване покрих къщата ми до София с техните керемиди.
Re: Керемиди
14-02-2007 - 12:06:56
Те в Америка и къщите им са като бунгала и като духне един вятър и отнася целия град.
Тухлата - добре казваш за циклите, но известно е, че тези цикли се изпитват в лаборатории при идеални условия. Какво ще кажеш за устойчивостта на ултравиолетово лъчение? Ако във въпросните полимерно-пясъчни керемиди има добавки за устойчивост на УВ за дълъг период от време знаеш ли, че кв. метър ще ти струва по 50 - 100 лв. Да не говорим, като тато започнат да се лющят и улуците започнат да се пълнят с пясък.... Но това е мое мнение, не ангажирам никого. smiling smiley
Re: Керемиди
14-02-2007 - 15:16:19
Керемидите, които купих са с добавки срещу UV .Като химик мога да ти кажа , че няма как да започнат да се лющят , а още по-малко да се разпадат, та чак пясък да имам в улуците. Известен факт е , че пластмасата започва да се разгражда след 100 години и то при определени условия... Не съм голям специалист по строителството , но въпроса за керемидите проучих добре.За мен от голямо значение беше , че тези керемиди са и по-леки , не пропускат влага , така , че си решавам много проблеми наведнъж. Ето ти сайта на фирмата , от която ги купих [www.stroikom2001.com]
teo
Re: Керемиди
14-02-2007 - 16:10:43
Тухла - а цените какви са ? Ще споделиш ли колко излиза кв.м от тази система ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход