Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Керемиди

Публикувано от Joto 
Re: Керемиди
05-09-2008 - 13:40:37
Към Тухлата: Предстои ми покриване с пясъчно-полимерни керемеди от Стройком 2001-Дулово. С какви размери пирони или видии и обикновени или оксидирани/понковани/ сте ги ковали? До колко градуса според Вас е "малък Наклон"?
Re: Керемиди
10-09-2008 - 21:13:11
Здравей Geto,
Турска и марсилска керемида са различни неща. Турската е едноолучна. Викат и още циганска, старобългарска..... Марсилската е двуканална. Мнооо съм добар на керемиди! Миналата седмица си покривах барбекюто с 150 годишни турски. Запазих вида на целия двор. Вписаха се перфектно в заобикалящата ме действителност. Все пак къщата е в Балкана. От долу обаче сложих по-ново производство 15-20 годишни.
Притова ги съчетах в перфектна покривна система - Брамак да си хапне ряпа. Мрежи против насекоми, решетка п-в птици и т.н. Чувам, че Стралджа са възобновили производството на едноолучна керемида - Траяня са я кръстили. Ставала за сух монтаж и имала специални оребрявания против свличане по наклона на ската. Няма я на сайта им, но от завода ми обещаха снимки. Аз си ги завинтих долните една по една против свличането. Давам безплатни консултации по монтажи на покривни системи - самоук съм, но задобрявам от ден на ден! И съм изключително скромен!
Re: Керемиди
10-09-2008 - 21:21:38
starata_kasta Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте!
> Имаме стара кирпичена къща на село, строена около
> 1912 г. Искаме да преустроим плевнята до нея, също
> кирпич и градоред, в място за живеене. Предстои и
> да сменяме керемидите на навеса, който е над
> портата. И двете постройки са покрити с турски
> керемиди от поне 80 г. С какви керемиди ще ме
> посъветвате да ги сменя? Искаме да запазим
> досегашния изглед, защото цялото като ансамбъл -
> покрив над портата, плевня, сайвант и къща за
> живеене с голям двор и асма изглежда много
> хармонично. До сега чувам добри неща за гръцките
> керемиди, които имат подобна форма, а и не са
> толкова тежки като старите турски керемиди, които
> като гледам са и на три ката и гредите под тях
> направо са се огънали. Много ще съм ви благодарна,
> ако получа някакъв съвет.
Здравей,
Моята къща е по-стара и беше на същото дередже. Гредите се кривят от тежест, но и под въздействие на влага от дъжд, сняг, конденз.... Ако все още не си направила избор на Византийски керемиди, мога да ти дам няколко препоръки.

cool smiley
Re: Керемиди
10-09-2008 - 22:10:06
Към m_a_r_i_a

Здравейте, на моя покрив майсторите завинтваха керемидите с винтоверт с обикновени видии.Точния рамер не си спомням в момента, но трябва да са такива, че главите им да се скриват в керемидата .Производителите препоръчаха наклон от минимум18 .При наклон по-малък от 35 ми бяха казали, че е задължително да се слага мушама.
Re: Керемиди
22-10-2008 - 15:45:32
Здравейте,
Включвам се във този форум за първи път с въпрос на който търся отговор.Това лято си покрих къщата на село с керемиди "Фландрия" от Стралджа. Още при първия дъжд -доста продължителен,керемидите отдолу се навлажниха добре.Аз реших че това е нормално-нови керемиди, излезли от пещ,може би им трябва да поемат някакво количество влага.Но това се случи и при следващите валежи-пак бяха мокри. Разговарях и с човек от Стралджанския завод-той ме успокои ,че това е нормално -трябвало да има само добро проветрение(имам го).Обаче нещо ме гложди- как една мокра керемида ще замръзне зимъска и на пролет да не се скапе или пък, ако оцелее тази зима то другата дали ще я бъде?
Така ,че моля за вашите мнения и опит преди всичко!
Re: Керемиди
03-11-2008 - 23:25:17
До тук като гледам единственият минус на битумните е това, че се ронят.А кои са им предимствата ако изключим бързият монтаж.Май единствено при тях почти няма шанс да влезне вода.И си мисля така като един начинаещ ако се лакират дали няма да се избегне роненето?
Re: Керемиди
04-11-2008 - 01:47:16
Karapuz Написал:
-------------------------------------------------------
> До тук като гледам единственият минус на битумните
> е това, че се ронят.А кои са им предимствата ако
> изключим бързият монтаж.Май единствено при тях
> почти няма шанс да влезне вода.И си мисля така
> като един начинаещ ако се лакират дали няма да се
> избегне роненето?


Ронят или не, по 20-25 год. издържат. Лесно и бързо се слагат, ако не те е страх от височина можеш сам да си ги наредиш. Другото предимство е че като остареят няма нужда да махаш старите, а в/у тях шибаш новите, до 3-4 слоя е допустимо да сложиш, освен ако последния не е станал на юфка. Не изисква толкоз здрава конструкция като керемидиния покрив, е не е толкоз красив, но като говориме за "бюджетен" покрив...няма по-добро.
Re: Керемиди
04-11-2008 - 15:22:20
Don Balon имаш ли инфо. вносител, производител или каквото и да е?Като ми излеят втора плоча мисля да изчакам 20тина дена и като декофрирам да си ползвам материала за покрива.Мисля да дам на проектанта да ми преработи конструкцията на по-лека и да сложа битумни.
Re: Керемиди
04-11-2008 - 17:23:30
Съжалявам Карапуз, но нямам такова инфо. Мисля обаче че в БГ има внос и тука има хора които ще ти помогнат.
Re: Керемиди
04-11-2008 - 18:36:37
Читав покрив се изчислава да издържа 200 и повече кила сняг.... Като включиш и вятъра... Та дано ти го сметнат вярно spinning smiley sticking its tongue out Да не забравищ да си оставиш и по некое железце да стърчи, та да си прихванеш и конструкцийката :}

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход