Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Керемиди

Публикувано от Joto 
Re: Керемиди
13-06-2007 - 16:27:27
Няма да ти ги изреждам поименно, че повечето вече не са там, но фирмата се знае коя е, а проблема е от главата. В проекта пише да излезе над билото, няма точна височина. Обаче имам било на две нива, даже на три, ако беше излязъл само над по-ниското щеще да е достатъчно, ама гледали и по-високото (защо ли, не знам). Добре, че е двоен за да не стърчи съвсем като нещо друго. Но дърпа много добре.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-13 16:29 от R.Velchev.
Re: Керемиди
13-06-2007 - 16:31:54
Абе ти остави онуй "другото", ами то високия комин мен лично малко ме притеснява като устойчивост на вятър, хеле пък ако не е двоен. Моите са зидани с единички и измазани отвътре, изглеждат стабилни, дай Боже...
Re: Керемиди
13-06-2007 - 17:01:42
Точно заради тази устойчивост ги накарах да го укрепят със заварените шини, отдолу в подпокривното пространство също е допълнително укрепван за фермите и ребрата, добре, че е от подветрената страна на покрива. Ама като си дойдох вече бяха изляли и горната част на шапката, не можех да го бутам (макар че едно коминно тяло във височина е излишно). Засега да чукна на дърво нямам проблеми.
Дим никога не е връщало, общата височина от камерата на камината до шапката е 4,5 метра, от камината на първия етаж е 7.5 метра, ако знаеш пък там как дърпа.
Re: Керемиди
13-06-2007 - 17:22:01
Статия за камините и комините

Ето ти линк, на руски е.
Според техните стандарти СНИП се наричат(нещо като БДС), което там се спазва, за разлика от тук тези неща са подробно описани. Ако не четеш руския достатъчно добре, има отляво картинки, които се увеличават, там се вижда на колко разстояние от билото каква височина е стандартът, пуска се 10 градусов жектор и се гледа спрямо него. Иначе рискуваш да тегли много, което не е добре-вместо да топли ще ти изсмуква въздуха.
Имаше някъде и таблица с оразмеряването на сечението на комина спрямо помещението където е камината, но го потърси ти, аз не го открих - задай му в търсачката дьiмовьiе трубьi .

И моят комин е висок, но бях там и ги спрях навреме, макар да беше точно котиран в проекта, те решили, че трябва да е 50 см. над билото - абе безхаберие....


Re: Керемиди
13-06-2007 - 17:30:36
Тия пък от Екозид са оставили само една снимка в сайта и не се вижда какво са я свършили.
Re: Керемиди
13-06-2007 - 18:00:37
Супер. Като гледам графиката, моите комини са направо по стандарта. Онзи комин дето е на около 2 м от билото и е горе-доле на нивото му за който се притеснявах че трябва да е поне 40-50 см над билото, всъщност си е точно както трябва. Утре ще ида да погледна пак smiling smiley
Abu
Re: Керемиди
13-06-2007 - 19:18:46
Стефане,
Керемидите на Тегола нито са най-евтините, нито най-хубавите на пазара, но си имат достатъчно достоинства, за да са правилен избор. Аз лично ги предпочитам заради голямата зона на залепване и константното качество. При други марки веднъж са супер, друг път - да се чудиш какво да ги правиш. Проблемът с посипката се избягва донякъде при монтажа: пада яко изтърсване преди беленето, а след коването, докато са още добре затоплени, се минават с едни специални (побългарени) валячета - хем залепват здраво, хем се набива посипката и изронването е минимално. Това теб едва ли те интересува, а такъв напън от колегите просто не очаквам. В Тегола знаят за изронването, но нямат решение; при други утвърдени марки е същото - казват, че не е съществен проблем и толкоз.
Re: Керемиди
13-06-2007 - 21:25:08
Teo, Ikonomik se kazva ne zashtoto e po-leka , a zashtoto e samo obemno ocvetena niama povarhnosno bojadisvane. Verno che Bramac namaliat materiala i vdigat cenatas ama tova si e tehna rabota - dalaverka da ima.
Nie v momenta sme na pokriv na Beli Iskar i vzehme pokrivna sistema BETKERS - plovdivskia zavod za betonovi keremidi. Imat cialata sistema kato na Bramac, tehnite keremidi "klasik" sa po-evtini 1,26 lv/br ( vsashtnost cialata sistema e po-evtina) i keremidite sa super zdravi. Maistorite spokoino si hodiat varhu tiah kato sa naredeni i niama ni edna schupena. Otdelno che i v paletite pri dostavkata niama schupeni. Az gi vidiah na Bulgarska stroitelna sedmica - izlojenieto v Sofia i mi haresaha mnogo. Horata mi izchisliha pokriva i vsichko e tochno. Ako niakoi iska shte priloja snimki ot obekta.
Tova samo za info. Vijdam che diskusiata e razgoreshtena
Re: Керемиди
13-06-2007 - 22:31:39
май се сещам защо го направиха толкова висок, че тези с камините от Мармодом им казаха за минимална височина на комина над камината 4-5 м, ама не съм много сигурен, нещо такова ми се мерна и в статията в ИВД
Re: Керемиди
14-06-2007 - 12:09:23
Е, ако каминджиите са смятали заради самия отвор на камината сечението и дължината на комина - това е съвсем друга песен, може и е задължително да се направи тая сметка и при това е супер важна.
Аз ненапразно и на друго място, говорейки си за камини съм споделял, че отоплението с камина си е капризна работа и зависи от много неща - камера, комин, помещение, херметичност, атм. условия - налягане, температура, влажност на въздуха, вятър и посока и т.н. Гориво - дърва и състоянието им...
Имам камина в къщи и го зная от опит, всяка небрежност или недооценка се плаща с опушени тавани или разход на дърва доне 50 прцента нагоре, водещ до повече цепене и хамалогия.
Впрочем в тези статии, посветени на камините в ИВД са не само загатнати (специално в тази наистина не е подробно, но общо темата за камините включва май 12 статии), а и не лошо обяснени тези неща. А самите комини освен в тазеи тема са обяснени и в раздел Вентилации.

Абу, Казах горе, че машият покрив е Тегола, та имам представа. Като цяло сме доволни, с посипката се справяме механично. Сигурно има и по-добри материали, естествено.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход