Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Керемиди

Публикувано от Joto 
teo
Re: Керемиди
22-11-2006 - 18:15:25
Аз мисля живот и здраве, покрива да бъде - греди; ОSB обшивка; изолация (верятно най-широко използваната); скара (мисля, че двойната скара все пак е добро решение за отвеждане на евентуален пропуск на вода; керемиди (мисля "Стралджа" - възрожденски тип); между гредите вата (вероятно два пласта кръстосано); фолио - паропропускливо или както и да е там; гипсокартон.

Улуците мисля да са поцинкована ламарина боядисани със специална боя имитация на мед (баджанака мина старите си улуци с такава - мисля около 20 лв. половин литър. Много добър естетически ефект плюс вече втора година никакво захабяване на боята, респективно ръжда на улуците). Интересно ми е дали няма някаква скара (примерно от ПВЦ), която да се поставя вътре в улука (на височина на борда му) и да предпазва от попадане на листа, клонки и пр. от дърветата ?

Какво мислите за горното ?
Аз съм далеч от покрива. Още се боря с основите (голяма кариера стана изкопа - ей здрав витошки камънак, по 2-3 до 5-6 тона морени), така ,че приемам всякакви идеи - бюджетнио разбира се smiling smiley

Поздрави !
Re: Керемиди
23-11-2006 - 21:01:27
teo Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз мисля живот и здраве, покрива да бъде - греди;
> ОSB обшивка; изолация (верятно най-широко
> използваната)
; скара (мисля, че двойната скара все
> пак е добро решение за отвеждане на евентуален
> пропуск на вода; керемиди (мисля "Стралджа" -
> възрожденски тип); между гредите вата (вероятно
> два пласта кръстосано)
; фолио - паропропускливо
> или както и да е там
; гипсокартон.

Червеното не ми е ясно за да ти кажа мнението си.
Сега вероятно не ти е до четене, ама по-горе писах доста подробно за фолията.

Интересно ми е дали
> няма някаква скара (примерно от ПВЦ), която да се
> поставя вътре в улука (на височина на борда му) и
> да предпазва от попадане на листа, клонки и пр. от
> дърветата ?

Поне към PVC улуци съм виждал монтирани такива решетки. Мисля че бяха монтирани (защипани) на борда на самия улук (не вътре). Не знам на коя година бяха , но самите те бяха полепнали с каквото се сетиш. Вероятно обаче много по-лесно се почистват и пазят останалата част на водостока.



Re: Керемиди
25-11-2006 - 14:15:10
Здравейте!
Имам проблем с избора на подходящите керемиди, та се чудех дали някой не може да ми даде някакъв съвет.
Има една нова марка керемиди ВЕТКЕRS, като на ВРАМАС са но са по-тежки малко, и заедно с тях се предлагат същите (с друга марска са, и са по-евтини) неща, които предлага и ВРАМАС.
Някой има ли някакви отзиви за тях.
Определено съм се спрял на бетонови керемиди, но ако няма надежда за нещо добро, не знам ще мисля друг вариант.
Благодаря предварително на всички
Re: Керемиди
27-11-2006 - 10:22:45
Руснаците казват, че най-доброто е керамичната керемида, като качества, после бетоновата, после всичко останало. Медта не я слагам, тя е друг вид покритие а и друг ценови клас, там нещата веднъж направени(е, ако е майсторски) са вечни.
При руснаците сравнението е мевду керамика и Браас (бетонови, те имат завод там, както Брамак у нас)
Всичко е до брой цикли на замръзване. Някъде четох, че нашият климат (особено планинските области) е истинско изпитание за покривните покрития, защото амплитудите от по 20 градуса ги съсипват и това била причината битумните покрития, които в Италия и Гърция както и в Скандинавските страни или Прибалтика са дълговечни, у нас дават фира бързо.
Не съм ги чувал тези, за които питаш. съжалявам.
Но аз се спрях на Брамак, защото имат всички елементи и няма да мажа с вар, иначе бих сложил керамика.
Re: Керемиди
27-11-2006 - 10:31:42
Тези също имат цялата гама от необходимите елементи за сух монтаж.
Проблема е че и аз не съм ги чувал, но просто попаднах на тях, та исках да знам дали някой не е чувал нещо за тях.
Re: Керемиди
30-11-2006 - 08:43:56
Май тези новите са супер неизвестни.
Оф не знам вече какво да правя.
Май ще го карам на късмет, мисля да ги пробвам.
Re: Керемиди
30-11-2006 - 10:04:52
Добре де, порови по сайтовете, ако пък никъде ги няма, според мен не рискувай... Ако както са се появили така изчезнат и утре, недай си боже, буря ти изпочупи керемидите какво правиш... Сменяш с други.
Но ако си решил, пиши как е, ще си първопроходец, знаеш че първите или печелят или губят, стискам ти палци.
Re: Керемиди
30-11-2006 - 11:19:14
Eto malko ceni за неща за покрива, че съм на тая тема...
Керемиди - има ги в сайта на Брамак на информационни материали

брошура на брамак

Греди 10/10 и 12/10 цените са от 320 до 350 лв/кубик първо качество, сухо забравете да намерите, ходих и в Булес и в други складове. Договорих се на 310 за кубик без транспорта със склада на Симеоновско и околовръстното

ОСБ-то не съм проучвал, тая събота и неделя.
Ватата (стъклена, за покрив) - ходих в Изовер. Цените са на квадрат. Оказа се, че в момента имат налична само Рио 5ца с алуминиево фолио (което не елошо защото долълнително отразява топлината) но е скъпо - 4.02 с ДДС.
Има Рио 4-ка 1.74 лв.с ДДС
Акусто няма никакво.
Чакат тия дни вагон който бил в още в Сърбиа, уж щял да мине границата всеки момент...
С него ще дойде Акусто 5-ца на 1.92 на квадрат и 10-ка на 3.84 на квадрат. С ддс.
Говорих си с Марсил - едни от големите им дистрибутори, на Военна рампа им е склада и мисля като дойде да си взема цялото необходимо ми количество, щото след Нова година сигурно ще качат цените повлечени от общите настроения....
Според Светла Бонова от Изовер Акустото е по- добро от Рио като коефициент - 0.039 срещу 0.042 за Риото.
Дадоха ми 7 процента отстъпка и безплатен транспорт, което си е далавера.
Това е, надявам се да послужи на някой друг зимен "покривджия"....
Re: Керемиди
01-12-2006 - 09:24:57
Стефане теб защто те е страх толкова много от варта. Уверявам те не е толкова грозно слага се червена боя в нея и се подлепват капаците, става много здраво и според мен никак не грозно. Аз да имаше как и уламите някак си бих обработил имам впредвид, че там ако търсиш красота режеш керемидите да са строго паралелно двата ската а не как дойде и тогава остават някои малки парчета които ако се залепят с нещо вар, битум няма да ги отнесе водата при пороен дъжд. Аз сега тъкмо мисля с какво да ги лепя. confused smiley
Re: Керемиди
01-12-2006 - 10:12:08
Ivel, не че ме е страх, но коминът ми на мястото където живея, а то е мезонет на подпокривен етаж, по тая причина ми е пред очите и понеже го надстроиха и измазаха преди 2 години, виждам какво й се случва на мазилката вече трета зима. С всяко замръзване и размразяване, сняг пороен дъжд, по Теголата към улуците е пълно с по-големи или по-малки парченца мазилка. Това е причината, просто ми се ще като има система, дето ако е кадърно изпълнена се реди просто като Лего, защо да клепам с вар...
Е, ако се наложи, ще го правя.
Това е причината, нищо друго.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход