Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Плочки върху гипсокартон

Публикувано от Ваня 
Плочки върху гипсокартон
09-11-2006 - 18:26:18
Моля за съвет. Има ли някой, който да е поставял или на него да са му поставяли плочки върху гипсокартон. Кажете как става? Трябва ли да се сложи рабицова мрежа вурху гипсокартона преди плочките? Има ли вероятност да паднат плочките сред време? confused smiley Благодаря предварително.... smiling smiley
Re: Плочки върху гипсокартон
09-11-2006 - 20:43:58
ne se slaga nikakva mreja.
lepi se direktno varhu zelenia karton.pone tuk v anglia.za Bg ne znam kak go pravat no trabva da e sastoto.sistemata Knauf si sastata.
Re: Плочки върху гипсокартон
09-11-2006 - 20:51:52
za direktno imam vpredvid sled kato gipsokartona predvaritelno e 6paklovan ,de.
Re: Плочки върху гипсокартон
10-11-2006 - 09:08:10
Има системи за поставяне на такива плочки, задължително е изолационната лента при ъглите и изолация където има директно обливане - вани, душ кабини, под стени долу и др. Всичките големи производители имата такива системи - и Хенкел и Кнауф и Баумит и Ардекс (това са най-известните). Имай предвид, че качеството си има цена. Аз ти препоръчвам Ардекс ако искаш да го направиш както трябва. Но много важен е и този, който ти слага плочките, самите плочки, както и основата. И гипсокартона задължително влагоустойчив (от зеления) и по-добре не му слагай никаква шпакловка, само грунд.
Re: Плочки върху гипсокартон
10-11-2006 - 09:56:31
Благодаря за съветите. На мен са ми сложили гипсокартон в единия ъгъл на банята, за да скрият тръбите на водата и канализацията. В този ъгъл е тоалетната чиния, няма да се мокри директно, защото ще сложа буш-кабина. Гипсокартона е от зеления. Има ли опасност да паднат плочките като са сложени директно върху гипсокартона, защото той е гладък и няма да има сцепление както при шпакловка. Затова ми казаха да сложа мрежа. confused smiley
Re: Плочки върху гипсокартон
10-11-2006 - 10:20:27
Затова ти препоръчах Ардекс, защото е лепило, а не цимент с кварцов пясък, както са по-евтините. Моят майстор ми лепи плочките в банята, която е изцяло от гипсокартон, размер на плочките 25/40 см, дебелина 12 мм, ОТГОРЕ-НАДОЛУ, като сложи плочката с лепилото на стената горе и не мърда без да я подпира с нещо. А по ъглите на гипсокартона задължително лента с мазана хидроизолация, по-добре ги измажи целия, за да си сигурна ако решиш да си миеш плочките някога с маркуч примерно. Ардекс имат такава изолация за вътрешни помещения - К1, нанася се с четка на два слоя, след това върху нея си лепиш плочките.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход