Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Борба с дървесен червей/дървояд

Публикувано от BatGeorgeone 
Re: Борба с дървесен червей/дървояд
18-04-2010 - 09:36:12
Първите 3-4 поста са от преди 4 години. Преди да видя тая тема не се бях замислял за тези неща. Последно - трябва ли да се маже с нещо дървения материал преди да се направи на покрив.
Re: Борба с дървесен червей/дървояд
18-04-2010 - 09:38:49
avatar
100%! Не се колебай!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Борба с дървесен червей/дървояд
18-04-2010 - 10:00:30
какво препоръчваш
Re: Борба с дървесен червей/дървояд
18-04-2010 - 10:34:13
avatar
Quote
bulhomes
какво препоръчваш
==================
Препоръчвам ти да се разходиш из троянските ливаде.
Re: Борба с дървесен червей/дървояд
18-04-2010 - 11:53:53
Quote
sobstvenik 31
Quote
bulhomes
какво препоръчваш
==================
Препоръчвам ти да се разходиш из троянските ливаде.
Пък аз ти препоръчвам да най-накрая да започнеш да си пиеш хапчетата, защото досади на целокупния български народ.

И с 5 виШи образУвания, простакът си остава простак!
Re: Борба с дървесен червей/дървояд
18-04-2010 - 11:57:56
avatar
Quote
bulhomes
какво препоръчваш


Стандартното, което съм го казвал много пъти - сушене и импрегнация в автоклав. Мисля, че в бившия завод Хемус в Троян (не му знам как му е сега името) имаше автоклави.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Борба с дървесен червей/дървояд
18-04-2010 - 15:19:21
Хемус не работи вече. Материала продавачите твърдят, че е изсъхнал на място. Даже мисля да го взема сега и да си съхне 2-3 месеца докато се строи другото. Ще потърся автоклав, но няма ли по-просто решение? На другата вила не се бяхме сетили за подобни неща и не сме ги мазали с нищо. На къщата, в която живея (на 50-60 години), гледам че даже и мартаците не са обелили....
Re: Борба с дървесен червей/дървояд
18-04-2010 - 16:22:38
Възможно ли е да се импрегнира вече поставен дървен материал по някакъв начин?
Re: Борба с дървесен червей/дървояд
18-04-2010 - 17:46:44
Хубава тема - няма що! *book*
Да говорим за импрегниране, при положен дървен материал в експлоатационно положение - според мен е невъзможно.
Предлагам на хората да отидат в първия магазин за химикали и просто да попитат за антисептик, задължиделно за нанасяне с четка или валяк.
Като препоръка - за иглолисна дървесина с влажност над 12%. Има много такива антисептици.
Задължително преди нанасянето да се обели кората от дървесината. За не монтирани конструкции - дървения материал може да се третира със същите антисептици и чрез потапяне. За сушенето обаче - задължително 12% до 15%. Всичко друго подлежи на нападане от дървояди.
На колегата по горе с дупките по кората - наричат се корояди.
Дано да бъда полезен smiling smiley
Re: Борба с дървесен червей/дървояд
18-04-2010 - 18:46:13
avatar
Quote
bulhomes
.... На къщата, в която живея (на 50-60 години), гледам че даже и мартаците не са обелили....

Иглолистни ли са?

иначе антисептик с дунапренено мече и богато мазане поне 3-4 ръце

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход