Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за цена за метално хале

Публикувано от Danielvmihov 
Въпрос за цена за метално хале
10-04-2019 - 15:16:51
Здравейте,
от доста време се опитвам да разбера колко би излязло 200 кв.м хале тип ферма с термопанел 10м х20м х5м. Построено от от лицензирана фирма.Звънях на няколко фирми и се оказа , че са правили десетки халета ,но нямат представа колко би струвало.
Ясно е,че трябва проект за точна цена, но преди да поръчам проект трябва да имам бегла представа колко би струвало за да се направи предварителна сметка на инвестицията.
Всякаква информация ще е от полза.
Благодаря ня всички отзовали се.
Re: Въпрос за цена за метално хале
12-04-2019 - 08:42:21
Quote
Danielvmihov
Здравейте,
от доста време се опитвам да разбера колко би излязло 200 кв.м хале тип ферма с термопанел 10м х20м х5м. Построено от от лицензирана фирма.Звънях на няколко фирми и се оказа , че са правили десетки халета ,но нямат представа колко би струвало.
Ясно е,че трябва проект за точна цена, но преди да поръчам проект трябва да имам бегла представа колко би струвало за да се направи предварителна сметка на инвестицията.
Всякаква информация ще е от полза.
Благодаря ня всички отзовали се.

Смятай го около 350 лв./м2 с основите
Re: Въпрос за цена за метално хале
13-04-2019 - 10:38:28
Мерси на rosen71 за бързия отговор.Информацията определено ще е от полза.
Сигурен съм , че на доста хора ще им бъде интересно и полезно.
Ще е чудесно ако някой сподели опит или фирма от която е доволен.
Re: Въпрос за цена за метално хале
13-04-2019 - 11:16:10
Абе то и аз мога да ти го направя, но зависи къде е кога. Зависи и колко пари ти се дават, защото ако не ти свидят, направи го от студено огънати горещо поцинковани и сглобяеми профили, а не от черна стомана на заварка и грунд. Излиза по-скъпо, но е вечно дето се вика.
Иначе, направи си проект, намери си някой да ти направи основите, купи си металната конструкция и сандвич-панелите, и после с група добри приятели може да го свършите за няколко дена. Зора е да се сглоби. Монтажа на панелите е детска работа smiling smiley
Re: Въпрос за цена за метално хале
13-04-2019 - 12:41:50
А тази последната промяна в закона, че над 100кв.м ти трябва лицензирана фирма.Или това е само за фундамента?
Re: Въпрос за цена за метално хале
14-04-2019 - 11:01:51
smiling smiley В закона няма понятие "фундамент". Има понятие строеж. Задължително е с фирма.
Откакто го въведоха, имам вече няколко молби от "колеги" да ме ползват с/у заплащане. Аз по принцип отказвам, щото отговорността си остава за мен. Но не мисля, че ще е проблем да намериш кой да ти направи фундамента.
Re: Въпрос за цена за метално хале
14-04-2019 - 18:46:12
Значи основите с лицензирана фирма.Поръчвам си конструкцията и си я монтирам с приятели както казваш.Всичко по проект.
Въпросът е ще ми трябва ли технически за монтажа?
Re: Въпрос за цена за метално хале
14-04-2019 - 20:37:47
Значи ти няма как само фундамента да изпълниш с фирма. Тя трябва за целия строеж.
Затова казвам да си намериш познати, които да ти направят фундамента, а ти си сглоби конструкцията.
Така би спестил пари, иначе си наемаш някой за цялостен строеж, ще ти излезе по-скъпо, но няма да се занимаваш с нищо.
Всичко е въпрос на финанси.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход