Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изчистване и импрегниране на видим бетон

Публикувано от julkobg 
Изчистване и импрегниране на видим бетон
20-08-2018 - 22:07:40
Привет на всички,
доста се рових по темата но все не намирам нужната информация за моя строителен казус или по скоро казуси. Та значи в процес съм на изграждане на ново жилище и жена ми решихме да оставим тавана над кухнята с видим бетон. Изрично го споделих на строите, на който възложих грубия строеж. До тук добре но се оказа че строителя е използвал хартиена лепенка при връзката между кофражните платна и тя таха се сраснала с бетона, че няма махане. Мокрих я и я стъргах с етална четка, дори с абразвина камбана за бетон, но тогава се отнема доста от покритиети. Чудя се вече дали не мога да го импрегнирам и след това да го боядисам с някаква боя с която да си запаза ефекта на бетона.

Моля за съвет първо как сда почистя тези хартиени лепенки и какъв импрегнант да използвам.
Ако това не стане моля за съвет каква боя да използвам за да запазя ефекта видим бетон.

Благодаря предварително.
Re: Изчистване и импрегниране на видим бетон
21-08-2018 - 08:26:54
Quote
julkobg
Привет на всички,
доста се рових по темата но все не намирам нужната информация за моя строителен казус или по скоро казуси. Та значи в процес съм на изграждане на ново жилище и жена ми решихме да оставим тавана над кухнята с видим бетон. Изрично го споделих на строите, на който възложих грубия строеж. До тук добре но се оказа че строителя е използвал хартиена лепенка при връзката между кофражните платна и тя таха се сраснала с бетона, че няма махане. Мокрих я и я стъргах с етална четка, дори с абразвина камбана за бетон, но тогава се отнема доста от покритиети. Чудя се вече дали не мога да го импрегнирам и след това да го боядисам с някаква боя с която да си запаза ефекта на бетона.

Моля за съвет първо как сда почистя тези хартиени лепенки и какъв импрегнант да използвам.
Ако това не стане моля за съвет каква боя да използвам за да запазя ефекта видим бетон.

Благодаря предварително.

Ами като си намирате такива строители, такова и получавате. Що не питахте преди това с какво да се залепят фугите м/у платната?
Re: Изчистване и импрегниране на видим бетон
21-09-2018 - 07:03:15
avatar
Видимият бетон се ползва доста в интериорния дизайн, но не е задължително той да е ИСТИНСКИ бетон, останал след декофриране на плочите.

Същия ефект може да се постигне и след полагане на изолации (топло, шумо ), измазване и т.н.

Предлагат се бои с ефект бетон, както и циментови плоскости.

За повече инфо можете да ми пишете

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход