Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет за хидроизолация?

Публикувано от ranger-x 
Съвет за хидроизолация?
07-06-2017 - 09:56:05
Здравейте имам нужда от съвет,имам проблем със къщата на село цокъла се е разрушил и искам да го оправя.До сега нямаше улуци,но вече съм сложил.Казаха ми,че трябва да изкопая до началото основите,да излея бетон около 10-15см и след това да положа мембрана.Като трябва да излея и бетонна пътека,за да не се задържа вода.Ще приложа снимки за да се види какъв е проблема!Ще съм благодарен,за всеки съвет и мнение.
Re: Съвет за хидроизолация?
07-06-2017 - 20:19:07
avatar
Изолацията не е проблем,по големия проблем идва от основата...Видимо е че зидарията не струва и влагата се изкачва капилярно по зида и влиза навътре.Проблема би се решил и от изграждане на един стабилен холкер при връзката под-стена и от префугирането на тротоарните плочки.Помислете за възстановяването и на стената - този опит с цимента не ви се е получил.Мажете с кал,слама и рабица или пвц мрежа с големи квадрати за замазки.Хубаво е и да дюбелирате тук там...ама като гледам основата ще е трудна работа....Като стигнете до там и да направите предписаното - пишете - ще ви кажа и последващите стъпки....winking smiley

Чест и почитание
Re: Съвет за хидроизолация?
07-06-2017 - 22:53:07
Това което съм решил да направя е да изкъртя съществуващия цокъл,но не знам дали да копая до началото на основите,което е на около 150см.Да отлея бетонна стена с армирана мрежа около 10см която да бъде и нов цокъл?Четох,че е добре да се излее с водоплътен бетон,ще го намажа с хидроизолация и за всеки случай ще поставя мембрана.Тротоарните плочи ще ги махна,прежалил съм ги и на тяхно място ще излея бетон с наклон към улицата.Както писах по-горе къщата имаше проблем с старите улуци,които бяха пробити и оливаха цокъла.Но проблема го оправих и даже вече има водосточни тръби.Тази процедура която описах,мисля да я направя около цялата къща,просто не знам дали е правилна и няма да мога да я направя наведнъж.Другото което ме интересува,защо трябва да мажа с кал и слама?Не става ли да направя шприц с цимент и пясък,и да поставя мрежа и да измажа пак с цимент и пясък като използвам някоя химична добавка?
Re: Съвет за хидроизолация?
08-06-2017 - 08:06:09
avatar
Привет! Простете но не се вижда ясно какъв е зида - аз виждам че е с кал!Ако не е направете наистина шприц и измажете.направете холкер преди да заливате бетона и ако дадете правилния наклон наистина ще се отървете от проблема , стига той да не е породен от капилярно покачване на влагата....но и това има решение...относно мембраната - там ще трябва да имате добра основа - такава нямате в момента.

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход