Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


направа на под с дървена скара
05-11-2016 - 08:22:27
Здравейте,
Може би има подобна тема, поне аз не открих.
На ремонтиращата се вила на приземния етаж има съществуваща основа, която представлява нещо като циментова замазка с неизвестна дебелина с вградени в нея гредички. Тъй като искам да избегна класическия метод - фибран 5 см, найлон , армирана циментова замазка 5-6 см, поради бавното съхнене в този сезон, съм се спрял на направата на двойна дървена скара с импрегнирани гредички 5х5 см, отгоре осб 3-ка и отгоре паркет.
Въпросът ми е каква топлоизолация да сложа отдолу? Тъй като това е строено преди 40 години, няма инфо никакво. Под тази замазка със сигурност няма ХИ, както няма и външни дренажи. Въшните стени са тухла 4-ка стъпила върху пояс от гранитни камини със широчина 30 см , а те върху стар фундамент. Отвън сега, поради проблеми със разрешението за строеж, сме направили външен нов фундамент широк 50 см с колони нагоре с пояс и старата външна стена над фундамента е изолирана със стиропор 10 см , а колоните с фибран. Какво да сложа като топлоизолация между скарата и как да се защитя от евентулен мухъл, миризми и т.н.? Става дума за помещение 4 х 5 м.
Стана дълго, сори, благодаря предварително.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход