Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


изолиране на цокъл
02-11-2016 - 19:35:29
Здравейте
може ли някой да даде съвет кое е най доброто решение за изолиране на цокъл на къща..
трябва ли да е от XPS или може да се продължи със същата изолация която ще е на тухлата...EPS..
трябва ли дебелината на цокъла да е равен на дебелината на другата изолация,кое е по доброто решение...някъде срещнах че на цокъла трябва да се постави изолация върху (XPS,EPS) и армирана мрежа преди шпакловката?? може би е елементарно за повечето тук но аз не претендирам че съм актуален и разбирам
много благодаря



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2016-11-02 19:39 от velichkov80.
Re: изолиране на цокъл
10-12-2016 - 10:58:24
Прави го с XPS защото той има и хидроизолационни свойства. По-добре е цокъла да ти е малко по навътре от основната изолация на фасадите като там където завършва същата да се монтира водобранна лента или водооткап още известен. И да не забравиш ако е възможно изолацията на цокъла да ти почне малко под ниво терен.

www.valeoinvest.com / строителство, проектиране, енергийна ефективност
Re: изолиране на цокъл
10-12-2016 - 14:22:07
avatar
Quote
topgunnn
Прави го с XPS защото той има и хидроизолационни свойства. По-добре е цокъла да ти е малко по навътре от основната изолация на фасадите като там където завършва същата да се монтира водобранна лента или водооткап още известен. И да не забравиш ако е възможно изолацията на цокъла да ти почне малко под ниво терен.
*bow*

Чест и почитание
Re: изолиране на цокъл
15-12-2016 - 11:51:19
Всичко е шест , аз също много се дразня на специалистите и псевдоспециалистите по форумите, които се правят на велики и ти казват " тва немоеш го направи ти щот си прост и не разбираш и нямаш инструменти и ........само аз съм майстор в цяла България!" Разбира се има и много кадърни хора, които с охота помагат.
Успех в строежа! Питай квот трябва .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-12-15 11:54 от topgunnn.
Re: изолиране на цокъл
16-12-2016 - 07:42:56
Моя цокъл е от Фибран, по-навътре от изолацията на къщата (с водобран), Фибрана е изолиран с платно и хидроизолация, отгоре шпаклован, грундиран и измазан за мазилка на Капарол. Най-евтино, красиво, и нямам проблеми вече четвърта година.
Re: изолиране на цокъл
16-12-2016 - 22:17:58
Нещо на което също трябва да се отдели подобаващо внимание е наклона на настилката около къщата. Ако той е хоризонтален или наклонен към къщата да ти ...е... и изолацията. Цялата вода ще ходи в основите и съответно в сутерена! Така че помисли и за това нещо.

www.valeoinvest.com / строителство, проектиране, енергийна ефективност
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход