Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на дървена къща във Варна

Публикувано от manolski 
Re: Строеж на дървена къща във Варна
21-08-2016 - 01:32:35
Голяма бюрокрация в тая държава!
ПУП-а ще отнеме, така както се движат нещата, поне година и 3-4 месеца. Уж беше минал в голяма община на експертен съвет и когато върнаха документите към кметство Аспарухово, се оказа, че трябват още 2 документа: протокол за тестване на цифровия формат и някакъв документ заради това, че ми се отнемат квадрати заради уличната регулация. Искат оценка по чл. 210, във връзка с член 16 и след това подавам заявление за разглеждане в общината, чакам да се събере комисия, която да раши незнам си какво по този казус (2 месеца минимум) и чак след това ще придвижат отново процедурата по ПУП-а. Чудесно.
Докато си чакам искам да задам въпрос, за да си планирам горе-долу бюджета. Колко би ми струвало, според вас направата на подпорна стена дълга 20 м., висока 2,70 м. над терена и нямам още представа колко широка; както и основи 75 кв.м., без мазе, с ивични основи на 1,30 м. и фундамента? Благодаря предварително.
Re: Строеж на дървена къща във Варна
22-10-2018 - 22:34:04
manolski, какво стана с къщата? Построи ли я? Стенните и подовите ти системи, както си ги описал, са много добри (поне по моите проучвания досега).
Re: Строеж на дървена къща във Варна
02-11-2018 - 14:05:59
Направих конструкцията и сега покривам покрива. Ще направя снимки в събота и мога да пусна, защото я правя сам, вечер след работа и снимки по тъмно не стават.
Re: Строеж на дървена къща във Варна
02-11-2018 - 14:11:33
Ще е супер полезно, ако споделиш снимки. Благодаря много smiling smiley.

Защо реши да я строиш сам? Лесно ли става?
Re: Строеж на дървена къща във Варна
02-11-2018 - 14:15:56
Имам малко промени от първоначалния план:

1. Екстериорна стена - 285 мм.

ОТВЪН

- 8 x 170 мм. фиброциментов сайдинг - сайдингът ще бъде дървен, вече съм го изсушил и обработил
- 25 мм. дренажен и вентилационен слой
- 0.5 мм. паропропусклива мембрана
- 1 x 50 мм. каменна вата 50 кг.куб. между хоризонтални летви 40/50 мм.
- 0.5 мм. паропропусклива мембрана
- 12 мм. OSB Egger - това е сложено
- 3 мм. хидроизолираща лента
- 50/100 KVH структурни греди с каменна вата 2 x 50 мм. 30-50 кг.куб. - дървото е шведско, клас С24, калибровано, сухо
- 0.5 мм. VARIO мембрана
- 1 x 50 мм. минерална вата 17 кг.куб. между хоризонтални летви 40/50 мм.
- 12.5 мм. огнеупорен гипсокартон

ОТВЪТРЕ

2. Интериорна стена - 131 мм.

- 12.5 мм. огнеупорен гипсокартон
- 3 мм. шумоизолираща лента
- 50/100 KVH структурни греди с вата 2 x 50 мм. 30-50 кг.куб.
- 3 мм. шумоизолираща лента
- 12.5 мм. огнеупорен гипсокартон

3. Подова система 1 етаж - 77 мм.

- 25 мм. дървено дюшеме
- дървени летви 40/50 мм. с 50 мм. подова изолация
- 2-3 мм. хидроизолираща подложка
- бетонна основа

4. Подова система 2 етаж - 240 мм.

- 25 мм. дървено дюшеме
- 3 мм. шумоизолираща подложка /само върху гредите/ - тук ползвах cerezit FT101 и отгоре сухи дъски, после ще слагам дюшеме
- дървени греди 50/200 мм. с 200 мм. подова изолация
- 12.5 мм. огнеупорен гипсокартон

5. Таван 2 етаж - 287 мм.

- 12 мм. OSB таван
- 100 мм. изолация между дъски 20/100 мм.
- 50/100 мм. греди таван със 100 мм. изолация
- 12.5 мм. гипсокартон с латекс
- 50 мм. изолация между летви 40/50 мм.
- 12.5 мм. огнеупорен гипсокартон
Re: Строеж на дървена къща във Варна
02-11-2018 - 14:20:07
Ако имаш конструктивен проект и ръцете не са ти в .........., можеш да я направиш и сам, с малко машини и един помощник и мноооооооого мислене и четене и гледане предимно на американски фреймъри става.
Сега ще ме оборят някои, но аз сам (с помощник) направих конструкция на 180 кв.м. къща на 2 етажа, дори сам съм си бичил материала, защото той не идва на моите размери естествено.
Ще се опитам да пусна снимки.
Re: Строеж на дървена къща във Варна
02-11-2018 - 14:21:24
Между другото документацията ми отне 2 год. и 4 месеца*pardon*
Re: Строеж на дървена къща във Варна
02-11-2018 - 14:22:07
Супер са ситемите браво! Точно тези системи ще ползвам и аз, след като изчетох всички форуми, срещнах се с craftsman-a (https://krasivdom.com/) и говорих с повечето фирми, които строят такива къщи.

Защо реши да я строиш сам?
Re: Строеж на дървена къща във Варна
02-11-2018 - 14:25:50
Аз чакам в момента разрешение за строеж. Михах периода от 2 години за урегулиране на парцела и закупуването му smiling smiley. И на мен ми се върти много идеята в главата да си я направя сам с помощта на някоя фирма smiling smiley. Вдъхна ми много надежда и позитивизъм, manolski! Благодаря. Чакаме снимките smiling smiley.

А и така ти излиза много по-евтино, нали? Правил ли си си сметка колко ще ти излезе на кв. м.?
Re: Строеж на дървена къща във Варна
02-11-2018 - 14:42:22
Аз също ползвам услугите на Вальо. Реших да я направя сам, защото (без никой да се обижда) не мога да се доверя на нито една фирма (а говорих с доста), че ще я направи, както трябва. 90% изобщо не знаят какви проблеми крият дървените къщи, направени по техните начини. Почни да търсиш в нета, как ги правят и ще се убедиш. А за парите да не говорим. Досега съм дал около 1500 лв. за труд на едно момче, аз и тъст ми последните 2 месеца, защото той пътува. Вземи оферта и ще видиш, за качество да не говорим.
Досега за дървената част, без стоманобетон и документи, с всичко за покрива и целия сайдинг, обработен и готов за слагане съм дал около 45-50 хил. лева.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход