Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малък басейн или джакузи?

Публикувано от She, the enthusiast 
Малък басейн или джакузи?
25-01-2016 - 19:20:17
Здравейте,

В момента обмислям проект за две малки къщи за гости, които да се построят в близост една до друга (в едно дворно място). Разбирате, че съм в много начална, идейна фаза, но все пак имам нужда от някаква груба ориентация.
Интересно ми е вашето мнение по следния въпрос - кой от двата варианта е по-оптималният:
- закупуване на 2 бр. джакузи за 7-8 души (минималната цена, която виждам в нета е около 12,500 лв. с ДДС за 1 бр. без да имам никаква представа за качеството)
-изграждане на басейн от около 40 кв. м. (по груби сметки от прочетено из форуми - излиза около 50,000 лв, но без допълнителната постройка за помпата)

Бих искала да съпоставя двата варианта не само по абсолютна цена, а и по качество, издръжливост (има някакви джакузита с по 1 година гаранция....), трудност на поддръжката, разходи по експлоатация и каквото друго се сетите.

Благодаря на всички, които ще отделят време да прочетат или дори отговорят! smiling smiley
Re: Малък басейн или джакузи?
25-01-2016 - 20:17:30
avatar
Басейн 8 на 4 излиза с цялата гъзария/ помпи,и т.н./ - около 22000лв без ДДС,джакузито за 12500 ще е китайска мушенгия и ще си имате главоболия,а и освен коритото нищо по различно няма .....Джетове могат да се сложат и в басеина и става добре!Ако желаете повече инфо кажете!

Чест и почитание
Re: Малък басейн или джакузи?
25-01-2016 - 20:23:13
avatar
който ви е казал за стойности около 50000лв да ходи да се гръмне - последният ми басейн който направих на приятел бе трапец с размери 11,5 на 6,4 на 4,8 на 10,2 м - при дълбочина 1,6/води се дълбок/ му взех 20000 лв без ДДС - и вярвайте имах печалба - не голяма,но като за приятел.....Всичко включено в цената...не се лъжете от псевдо басейнаджии искащи да искарат милион от раз....
Относно джакузитата,поддръжката им е като на басейна - не е по малка,поради тясното пространство не е решение за релакс/особено за много хора/.

Чест и почитание
Re: Малък басейн или джакузи?
25-01-2016 - 20:34:58
Здравейте!

Много Ви благодаря за полезната информация! smiling smiley А как стои въпросът с отоплението на водата в басейна? Да речем такъв с размери 8 Х 4, ако желая да се ползва и зимата, колко би ми струвало? Това е чистоинформативно, защото може би ще има възможност да се пълни директно с топла минерална вода. smiling smiley
Re: Малък басейн или джакузи?
25-01-2016 - 21:11:57
avatar
Ако имате чилър или бойлери излиза почти без пари,нагревател 18кВ е около 6000 лв.

Чест и почитание
Re: Малък басейн или джакузи?
30-01-2016 - 22:30:15
Quote
gogol
който ви е казал за стойности около 50000лв да ходи да се гръмне - последният ми басейн който направих на приятел бе трапец с размери 11,5 на 6,4 на 4,8 на 10,2 м - при дълбочина 1,6/води се дълбок/ му взех 20000 лв без ДДС - и вярвайте имах печалба - не голяма,но като за приятел.....Всичко включено в цената...не се лъжете от псевдо басейнаджии искащи да искарат милион от раз....
Относно джакузитата,поддръжката им е като на басейна - не е по малка,поради тясното пространство не е решение за релакс/особено за много хора/.
Може ли да опишеш по подробно какъв басейн си направил?
Re: Малък басейн или джакузи?
31-01-2016 - 10:56:08
avatar
ще изпратя линк към мой профил и ще го видите...

Чест и почитание
Re: Малък басейн или джакузи?
31-01-2016 - 11:06:03
avatar
[gogol.snimka.bg]
Така изглежда басейна на приятеля ми.Изпълнен изцяло за месец.

Чест и почитание
Re: Малък басейн или джакузи?
02-02-2016 - 18:13:37
Браво. Доста добре се е получил. Ще ми бъде интересно, ако е възможно да опишеш каква технология и матеряли си използвал ( хидроизолация, лепила, бетон, ВиК и т.н
Благодаря предварително smiling smiley

[www.ldl-remonti.com]
Re: Малък басейн или джакузи?
02-02-2016 - 19:53:57
avatar
Личен внос хидроизолаци на Виматек - Гърция,лепила,фуги и т.н.,Използвани материали -бетон Б20 водоплътен,желязо № 8....стъклокерамика,евтинджос от Китай,но читава.....ако искаш инфо просто кажи да ти дам цени ...

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход