Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реставрация стара къща гредоред / или строеж на нова с метална конструкция

Публикувано от marchaevo 
Реставрация стара къща гредоред / или строеж на нова с метална конструкция
16-01-2016 - 21:45:17
Здравейте,
може би вие да ми помогнете със съвет?
Имам стара тухлена къща строена с тухли еднички и гредоред който не е в добро състояние. Прилагам и актуални снимки и проект за преустройство. Къщата се намира в Мърчаево (близо до София) където в близост беше епицентърът на голямото земетресение - тогава много монолитни къщи са пострадали но тази не. Основите са от камък-гранит, при подравняване на терена накарах багера да копне за де се открият и видя колко са дълбоки - стигат около 1.6 м дълбочина. Становището на конструктор е че къщата е стабилна
Първата ми идея беше да я реставрирам като използвам основната носеща конструкция и подменя гредореда, покрива, изолация, от вътре гипсокартон, разширя прозорците(като в проекта.) Изградя дренаж около къщата, което заедно с отстраняване на мазилки и изгнила дървения се надявам да премахне мириса на старо и мухъл в северните стаи на приземният етаж. Недостатък е, че не ме устройва разпределението на първият етаж. В проекта на първи етаж се премахва 1/2 от стена и се обединяват две стаи- но в този случай не знам до каква степен това би нарушило конструкцията на сградата и създало опасност - въпреки че конструктора каза че няма проблем.. Не искам да влагам бетон и гредореда бих го подменил с метална конструкция или стоманено-бетонни греди които да влизат изцяло в стените тип "зъб" от единият край до другият - и върху тях сух под
Втората да премахна цялата сграда като ползвам само основите върху които изливам плоча и нагоре от метална конструкция нова къща. недостатък- парите които ще вложа за да стигна до етап груб строеж биха ми стигнали за пълен ремонт на първият ми вариант.
Третата събарям вторият етаж и правя необходимото разпределение на първи етаж, след което плоча отгоре със няколко допълнителни вътрешни колони и върху нея изграждам с метална конструкция 100м2 втори етаж, така бих спестил едни 100м2 груб строеж за първи етаж и основи(което май си е сериозен разход). Особеност на терена е, че северната страна на къщата е като вкопана което не дава възможност да се изгради едноетажна къща - северните стаи ще са студени и мрачни
Къщата ще се ползва за вила а не за основно жилище и не искам да правя голяма инвестиция за втори дом (може би след години когато порастат децата ще се ползва за целогодишно живеене - затова и не искам да е прекалено малка), голяма част от строителните работи мога да извърша сам и не мисля да работя с фирми тъй като с тях по обясними причини всичко е с минимум по две.
Ще съм ви благодарен за съвети и препоръки
Поздрави
Снимки:
[s250.photobucket.com]
Re: Реставрация стара къща гредоред / или строеж на нова с метална конструкция
21-01-2016 - 16:34:13
Според мен втората възможност ще ти излезне най-евтина. Железни греди (IPN) + ЛТ ламарина+ олекотена замазка(пенополистиролбетон)

[www.ldl-remonti.com]
Re: Реставрация стара къща гредоред / или строеж на нова с метална конструкция
21-03-2016 - 14:54:47
Здравейте,

А ако все пак Ви потрябват сухи и качествени греди, на мен ми останаха при подмяна на стар гредоред.

Ето информация тук: [forum.imoti.net]

Васил
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход