Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

въпрос за ел.инсталация и баня на село

Публикувано от Az76 
въпрос за ел.инсталация и баня на село
03-09-2015 - 20:50:45
На село ми предстои да правя баня и вътрешна тоалетна.Тока ми се вижда не много силен.Къщата е тухлена но около 50 год и е гредоред още(искам само да спомена заради бойлера) незнам на какво натоварване може да издържи той и пък всичко друго е на ток в тази къща.Къщата е двуетажна и
искам да е по добре на горния етаж На 2 етаж има една не отвършена стая и искам там да е банята.За тока Искам да попитам ,имаме стара инсталация от много години (повече от 40г) на една къща.Лампите в стаите висят на черни кабели.Можете да си представите колко са стари.Ще започвам ремонт от горе на долу както се казва(1-во покрив,после тавани т.н) и се чудя дали да не подменя някои друг кабел и да добава контакт,че има само 2 на цял етаж?Или да си карам с тази и да сложа само допълнително контакти?Прилагам снимка на ел. таблото.Само искам кажа,че досега не беше натоварването кой знае голямо,но сега има 2 хладилника,зимата ще има печка на ток и бойлер,който няма да се пуска всеки ден.ДА кажа,че нямам много средства.Как мислите трябва ли да сменя инсталацията на цялата къща или с по малко средства мога да я подсиля,не аз а ел.техници.Аз не разбирам от ток
Казвайте някакви идеи!
Не искам голяма баня искам само да се изкъпя като ходим там и през зимата когато сме там да не излизаме навън без никакви екстри и с по малко средства.
Благодаря!
Re: въпрос за ел.инсталация и баня на село
04-09-2015 - 15:46:05
Здравейте, така и така почвате ремонт я си подменете малко ел.инсталациката. не очаквайте мн. от едно 50г ел.
Поне за бойлера си пуснете нов кабел от таблото до банята,също за готварската печка и някой др. уред.
Лампите и дето ще има телевизия може и на старото ел.
Помислете ако,ще има климатик да си заложите един кабел.

поздрави от екипа на
[angel-stroi.com]
Имейл адрес:angeliy@abv.bg
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход