Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строителство на къща във Варна

Публикувано от Kozzirago 
Строителство на къща във Варна
27-08-2015 - 23:15:48
Здравейте,
Предстои ми покупка на имот, мислех да си купувам апартамент, като бях разколебаван за строеж на къща от доста хора, като ми казват, че е доста скъпо начинание. Искам да попитам вас директно:
Мога ли да се побера в бюджет 35000 ЕВРО за строеж на ТУХЛЕНА къща в краен квартал на Варна при положение, че нямам закупен парцел земя? Мисля, че парцел 200-300 квадратни метра би ме устроил идеално. Говорим за завършена и измазана къща, готова за вътрешно обзавеждане.
Re: Строителство на къща във Варна
28-08-2015 - 07:39:58
Колега, строеж на къща е добро решение, но зависи какво искате. Завършена къща до боядисване и направа на бани излиза от 350-500Е/м2.
Аз си построих, и имам много точни познания за цените. Занимавам се със строителство, и съм пестил колкото мога.
Но качеството си иска цената.
Ако нямате мази, а само фундамент, цената клони към долната граница.
Проблемите в една постройка излизат след 1,2,3 год. Виждате колко са напудрени новите блокчета, а след 2-3 год. приличат на останки от войната.
Вие си решавайте, но да знаете, че евтиното винаги излиза скъпо.
Re: Строителство на къща във Варна
28-08-2015 - 11:41:06
Re: Строителство на къща във Варна
28-08-2015 - 21:37:13
Исках да разбера колко ще ми струва подобна къща?
Re: Строителство на къща във Варна
29-08-2015 - 12:09:39
Quote
Kozzirago
Исках да разбера колко ще ми струва подобна къща?

За да се даде оферта, трябват проектите и кол. сметка.
тази оферта ще е ориентировъчна. Плащанията стават на база действително извършени СМР. Така се избягва вероятността строителят да си избива загубите за ваша сметка. Ако се ползва Билдинг мениджър, там цената става висока, защото тези загуби се предвиждат.
Осве това, читава фирма няма как да ви даде ниска цена. Качествените работници струват пари, и фирмата има разходи, които "Бай Х.й" няма-лицензи, сертификати, Камара на Строителите, застраховки, осигуровки, и т.н.
И ето примери:
1. Аз ви давам цена 100000 лв. Бай Х.й ви дава 80000 лв. Вие си мислите, че аз искам да забогатея от раз, и избирате него. Минават 2-3 год., мазите ви се пълнят с вода, стените ви се пукат, вода тече откъде ли не след всеки дъжд, и т.н. Вие търсите въпросният строител, който може да няма и фирма, не го намирате, и всички последствия са за ваша сметка. Ако обаче аз съм ви направил нещо не както трябва, винаги съм на разположение, имам застраховка, която покрива щети до 200000 лв., и т.н. Вие кого бихте избрали?
2. Давам оферта за ремонт на баня. Губя я заради 200 лв. разлика в цената. Тази разлика идва от това, че аз съм предвидил хидроизолация и лента.
Банята протича след 1 год, съседът отдолу прави скандал, и сега банята се кърти и прави наново, като цената е далеч над 200 лв, които той спести.
И т.н.

Мога да ви дам стотици примери, но смятам, че разбирате и от малкото.

Строежът на къща не е нещо, което се прави всеки ден. Затова има неща, от които пари НЕ ТРЯБВА да се пестят. Това дали ще си сложите плочки в банята от 10 или от 100 лв., има единствено значение за естетиката. Но това не е от конструктивно значение. Дали ще сложите бетонни, керамични или битумни керемиди, също. Щото като спестите от една мембрана за 300 лв, няма значение какви са ви керемидите.
Re: Строителство на къща във Варна
30-08-2015 - 00:04:27
Напълно съм съгласен с Вас. Исках да разбера дали съм далеч от истината с тези 35000 евро или биха ми стигнали за парцел и качествено строителство на малка къщурка?
Re: Строителство на къща във Варна
30-08-2015 - 09:13:14
Quote
Kozzirago
Напълно съм съгласен с Вас. Исках да разбера дали съм далеч от истината с тези 35000 евро или биха ми стигнали за парцел и качествено
строителство на малка къщурка?

Значи не знам колко ще ви е парцела. За строителство, ще ви кажа - на мен ми излезе много близко до 1000 лв./м2. Това включва гранитни стъпала, гранитна настилка около къщата, гранитна облицовка на оградата отпред. Плътна ограда от блокчета Н=2м и дължина 53м.
Качествена дограма, топлоизолация, мазилка от 120 лв. баката, и т.н.
Значи ориентирайте се към 850-1000 лв./м2 за изцяло завършена къща до боядисване и направа на вътрешни настилки, бани, тоалетни и т.н.

Ако имате желание, мога да ви помогна
Re: Строителство на къща във Варна
31-08-2015 - 12:38:27
За мен 35000 ще са твърде малко за това което искаш ти smiling smiley
Re: Строителство на къща във Варна
31-08-2015 - 16:50:11
Това казвам и аз. Като не се смята парцела, да се сметне 1000 лв./м2 е най-точното.
Re: Строителство на къща във Варна
02-09-2015 - 22:46:51
Здравей, тук няма как да разбереш колко би струвало.
1.намери си парцел,питай за цената му.
2.трябва ти план за колиба,къща замък.
3.майстори,бригада,който да ти дадат цена
4.потърси от региона наскоро застроена къща и питаи собственика за цена
така ще си направиш някаква сметка. с 35000 ЕВРО = 68,250лв. може да се направи къща до груб строеж и покрив,но няма да е замък
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход