Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тотопление с термопомпа

Публикувано от VK 
VK
Тотопление с термопомпа
16-08-2015 - 13:09:25
Здравейте,
предстои ми важното решение на какво ще се отоплявам. Вариантите са 3 - газ, пелети ли термопомпа. От трите варианта най-'чист' и икономичен ми изглежда термопомпата (не говорим за първоначалната инвестиция). Интересувам се, дали някой може да сподели от личен опит до колко ефективно е отоплението с термопомпа (вода/земя - вода). Говорим за къща от 220м2 с бойлер за топла вода, като в стаите се предвижда нормална темепература (спалми 20-22, дневна/хол/ кухня 23-25 градуса)
Благодаря предварително за мемнията
Re: Тотопление с термопомпа
20-02-2016 - 18:20:38
Ако още не си взел решение, пиши ми и ще ти кажа от личен опит нещата. Трета зима съм с въздух-вода. 250м2 - най-висока сметка 450лв. (всичко).
Re: Тотопление с термопомпа
21-02-2016 - 09:13:31
Колега, зависи и дали имотът е обитаем по цял ден. 220м2 +300л бойлер. Аз съм с пелети, но къщата се обитава по цял ден (точи се вода, отварят се врати и прозорци), и сметката ми е 1 палет пелети на месец.

Имам познати с термопомпи, и имат доста различни сметки при подобни площи.

Та за мен ако имаш средства за 250 м2 къща, едва ли е важно дали ще плащаш 450 или 400 или 500 лв. за 4-5 месеца зима.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход