Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конденз по окачен таван ( плоскости)?

Публикувано от alana 
Конденз по окачен таван ( плоскости)?
04-06-2015 - 20:12:06
Здравейте. В банята имаме окачен таван от плоскости. Напоследък забелязвам, обикновено известно време след къпане, под ръба на едната плоскост, по стената се спуска тънка вадичка. След избърсването й, се появява пак след около 24 часа. След като забелязахме първия път, повдигнахме плоскостта и опипахме лайсната( ако така се казва крепежния елемент) и по нея имаше вода. Вероятно се е събирала доста време, защото таванът е правен преди 9 месеца и не сме пипали плоскостите доо този момент. Сега проверявам от няколко дни, по лайсната няма вода, но ако се къпем вечерта, на сутринта, пак има малка вадичка по стената. Притеснява ме това, че над тази част от тавана минават две видими тръби на мръсния канал и сифона на съседа от горния етаж, да няма теч от нея. Но самата тръба е суха. Не мога да разбера, възможен ли е конденз под плоскостите, или да търсим скрит теч някъде? По самите плоскости няма изменения на цвят, петна, потъмняване и т.н.
Re: Конденз по окачен таван ( плоскости)?
05-06-2015 - 12:38:39
avatar
Така описано се касае за конденз - моля минете обкрайчващите лайстни със акрилен силикон или фугопълнител.Не обещавам ,че ще спре конденза,но така поне няма да преминава влага над тавана.

Чест и почитание
Re: Конденз по окачен таван ( плоскости)?
05-06-2015 - 13:00:08
Благодаря много за съвета, ще го направим. Вече се уверих, че не е теч, защото три дни нямаше никой в апартамента, съответно никой не се е къпал, а вадичка и конденз няма.
Re: Конденз по окачен таван ( плоскости)?
05-06-2015 - 14:47:35
avatar
*ok*

Чест и почитание
Re: Конденз по окачен таван ( плоскости)?
08-06-2015 - 22:49:25
Ако в банята минава комин,( отдушник )монтирайте един вентилатор.Докато се къпете нека е включен и няма да има влага.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-06-08 22:50 от АНГЕЛ.
Re: Конденз по окачен таван ( плоскости)?
09-06-2015 - 16:08:40
avatar
Получава се главно поради това,че обикновено вентилатора се вързва към осветлението - свети - той работи,но след баня като изгасите конденза няма къде да отиде и си капе.....Хубаво е да се сложи таймер осигуряващ поне 10 мин. след изгасване на осветлението той да работи ефективно....

Чест и почитание
Re: Конденз по окачен таван ( плоскости)?
11-06-2015 - 15:12:42
Re: Конденз по окачен таван ( плоскости)?
16-06-2015 - 20:28:03
Да и аз се чудих какъв е този вентилатор , когато ми го слагаха Gaudi-ds . Принципно знам , че прави конденз , но не можеше ли просто да си отварям прозореца то банята ми се пада външна стена.
Re: Конденз по окачен таван ( плоскости)?
17-06-2015 - 08:20:01
avatar
при наличие на прозорец,вентилацията става по естествен път,но си представете само отворен прозорец на - 20 градуса .....
освен конденза,всичко ще замръзне в рамките на минути и дефектовката ще е убийствена .Така че , не съжалявайте за дадените стотина лева в повече.

Чест и почитание
Re: Конденз по окачен таван ( плоскости)?
19-07-2015 - 09:30:57
За мен това значи чисто и просто слаба изолация, както и липса на адекватно отопление (за да се случва този конденз).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход