Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

вътрешна изолация с вата

Публикувано от duke 
вътрешна изолация с вата
05-01-2015 - 01:07:58
Здравейте,предстои ми строеж на едноетажна къща 100м2 и се чудя все още за изолацията.Та спрял съм се на вътрешна изолация с ватв и след това с гипсокартон.Мисля че ще мога да скрия вътре траби,кабели и др.,но незнам до колко ще е ефективна и как да предодвратя конденза.Къщата ще е по скоро като вила и няма да се използва често пък и мисля че до някаде така ще е много по лесно.Ако някой е полагал или има опит с този вид изолация не бих отказал няколко мнения
Re: вътрешна изолация с вата
05-01-2015 - 09:08:38
avatar
и каква ще е външната изолация - това отвътре е задължително щом няма да е мазилка???

Чест и почитание
Re: вътрешна изолация с вата
05-01-2015 - 23:40:15
Мисля да е без външна изолация
Re: вътрешна изолация с вата
06-01-2015 - 08:37:48
avatar
Термомоста ще е пряк и има голяма вероятност от конденз,съответно и подмокряне на влагата в уязвимите места и мирис и поява на мухъл....Не бих заложил на това човече!!! Външната изолацийка е нещо като потника за тялото,такива неща само за отвътре - ще береш ядове...Ще спестиш едни 2-3000 лв,но ядовете ще са в повече след време...

Чест и почитание
Re: вътрешна изолация с вата
09-01-2015 - 20:35:29
Каква външна изолация ще е най-удачна?
Re: вътрешна изолация с вата
31-01-2015 - 19:09:30
В най-евтиния вариант стиропор 4-5 см с ниска плътност,тераколова шпакловка с мрежа и драскана или влачена мазилка , може и в цвят
Re: вътрешна изолация с вата
03-02-2015 - 08:45:08
avatar
Минимум 8 см - цената на материалите за целия пакет е около 14 лв - заложете и толкова за направа - и ще сте добре....
5 см вече си е само за обществените поръчки колега - даже и там вече не минава - заложете на качествени материали и ще видите ,че не сте дали пари на вятъра...

Чест и почитание
Re: вътрешна изолация с вата
03-02-2015 - 09:24:46
Като ще е едноетажна 100 квадрата и търсиш ниска цена защо не я правиш с дървено-скелетна конструкция с вата? Така няма драмата вън-вътре и нещата стават доста удачно от към цена при тези квадратури.

[www.coroflot.com]
[www.passive.bg]
Re: вътрешна изолация с вата
17-02-2015 - 02:50:20
Имам питане!
Ако се направи вътрешна изолация с вата на всички външни стени на къщата и след това се направи външна топлозизолация, каква трябва да е външната топлоизолация? Вид и дебелина на изолационния материал ?
QWERT
Re: вътрешна изолация с вата
17-02-2015 - 08:51:03
avatar
не е от значение вида на външната изолация - ще придаде само визия и ще прекъсне термомоста - топлото ще е от ватата.Лично аз под гипсокартона бих сложил екранирано парофолио с алумин - остава по топло вътре в помещението,а цената е около лев за квадрат

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход