Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Двускатен покрив

Публикувано от duke 
Re: Двускатен покрив
18-01-2015 - 19:07:06
Quote
gogol

Така описано - всичко си заслужава,но ако го пресметнете в цифри се получава приблизително еднаква сума.
*drunk*
Вярно че не е болка за умиране една плоча на фона на парите за готовата сграда, но все пак не е за пренебрегване.

Тоя покрив които гледаш е върху 120 квадрата. Заради наклоните си стават 130, а ако решиш и бетонни стрехи (нещо които не препоръчвам на никои независимо дървен или бетонен покрив) си стават 150 квадрата. 150 квадрата по 12 см бетон е 18 кубика бетон с бетон помпа, уплътняване и транспорт идват грубо 2000 лева. Кофраж и декофриране 18-20 лв/м2 (все пак е под наклон) и става 2800 лева. Армировка средно 10-12 кг/м2 с полагането пак имаш 2000 лева. Станаха едни 7000 лева горница без да смятаме утежняването за противоземетръсно укрепване и основите надолу. Преразхода на дървен материал не съм го смятал понеже така и така трябва да се слага вата, но едва ли е нещо повече от 1-2 кубика по 350 лева.

И накрая за какво ти е този бетон отгоре - да тежи при слягане и при земетръс да има какво да "люлее сградата" и да ти падне отгоре?

Не ме разбирай погрешно - не съм твърдо против бетонния покрив. От време на време ми се случва и сгради с бетонен покрив да проектирам (две еднакви сгради няма), но в общия случей това е предимството на скатния покрив - че можеш да го направиш леко и евтино от дърво.

Quote
gogol
Не бива така,на час по лъжичка - описвайте цялата система или механизъм - хората и без това вече се чудят на кого да вярват - поне да им предоставим пълната информация!!!
Все пак пиша от смесица между интерес по темата и скука (един вид "лаф да става" ), а не изнасям лекции по "сградостроителство" smiling smiley

[www.coroflot.com]
[www.passive.bg]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2015-01-18 19:11 от Tsilkov.
Re: Двускатен покрив
18-01-2015 - 19:56:25
avatar
*drunk**drink1* В диалога е истината - аз смятам така - дай боже и с някой да поспорим и ето ти решения - поне две....
Нали за това се борим я....!!!

Чест и почитание
Re: Двускатен покрив
19-01-2015 - 14:18:51
Така е - за това пишем *beer*

[www.coroflot.com]
[www.passive.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход