Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Свод между кухня и балкон

Публикувано от Кати 
Свод между кухня и балкон
12-11-2014 - 15:54:26
Предстои ми ремонт и искам да премахна стената между кухнята и терасата.
Все още не сме влезли във владение на имота, текат последни процедури, затова не знам дали стената е тухла или бетон - блокът е строен през 1975 г. тип ПК - пълзящ кофраж; стената е външна.
Тераската е съвсем малка - колкото стандартно бюро, кухнята също не е голяма и тази стена между тях е съвсем излишна. Струва ми се, че един свод ще отвори помещението и ще е достатъчно стабилен и безопасен вариант. Ако е бетон - възможно ли е да се махне стената и как?
Благодарна съм за всеки съвет!
Re: Свод между кухня и балкон
12-11-2014 - 21:33:52
avatar
Маха се с къртач за около 2 часа. Наемате си инструмент къртач / 16 или нагоре килограмов, според физиката Ви/ от магзин Киров или Вилаз или някой друг,който намерите в интернет. Оставяте депозит от 300 лева за къртача, а за един ден ще Ви струва около 40 лева. После събирате отпадъците и ги фърляте скришом в общата кофа на блока, щот ако Ви видят и натопят може да Ви глобят. И ако решат пък да се заяждат защо бутате стената без разрешение от общината и без проект от архитект...става много дълга работа. След това взимате гипсокартон или блокчета Итонг и си оформяте разбитата част от стената.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-11-12 21:35 от personall.
Re: Свод между кухня и балкон
15-01-2015 - 17:56:39
Няма да имате никакъв проблем,нито с общината,нито с къртенето,а за свода си помислите дали има достатъчно светлина,да не Ви свети лампата денонощно.Ако се нуждаете от още консултации,пишете тук или се обадете 0886085134.Влаев.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход