Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да изолирам влагата от стените и пода

Публикувано от Arkadietz 
Как да изолирам влагата от стените и пода
29-09-2014 - 13:23:27
Здравейте колеги! Дано темата ми е в правилният раздел, ако не е преместете я, където е нужно.
Предстои ми да правя една маза/приземен етаж. Това е къща от 68-а година. Това, което ме мъчи е
- има подпочвени води и избиват
- по стените също има влага
Външните две стени са от камък а другите две от тухли. Искам до колкото е възможно да изолирам пода и стените от всякакъв вид вода и влаги.
Ако може да си кажете експертното мнение, какви материали и какви са стъпките за това. Прилагам снимки, за да видите точно за какво става на въпрос.
От вънка не мога да пипам нищо, защото се намира в съседа, а там не сме в добри отношения.

Re: Как да изолирам влагата от стените и пода
30-09-2014 - 14:21:17
avatar
Здрасти! Трябва ти пиритен разтвор и циментова хидроизолация.Ако желаеш оферта пиши на ЛС. или на мейла....

Чест и почитание
Re: Как да изолирам влагата от стените и пода
09-10-2014 - 17:17:31
И при мен се появи същият проблем. Само че доста късно. Преди мазата беше на гола тухла (основа с дебелина около 80 см, отвън и отвътре по ред единични тухли, м/у тях пълнеж камъни и пръст) Явно влагата не е толкова голяма и се е изпарявала, но след като измазах мазата, че даже и я шпакловах, видях проблема. След един доста проливен дъжд водата потече. Проведох "разследване", и установих, че водата идва през пръстта отвън и под тротоара. И аз нямам възможност да правя нещо отвън. От пода не избива, само от стените.
Re: Как да изолирам влагата от стените и пода
09-10-2014 - 17:23:04
Re: Как да изолирам влагата от стените и пода
30-11-2014 - 08:47:52
Вариантите са 2. Единя е да се направи дренаж. Другия е да се измажат стените с хидроизолация. При втория вариант е най-добре да е от вънршната страна, но при положение, че отвърн няма как да се работи като компромисен вариант може да се измаже и от вътре. Проблема е, че има вероятност да мирише на мухал след време.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход