Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ремонт и топлоизолация на плосък покрив

Публикувано от StiPPPx 
Ремонт и топлоизолация на плосък покрив
15-09-2014 - 13:10:19
Здравейте на всички в този форум smiling smiley

Аз съм един от младите нещастници, които завършват в последно време ВИАС и се сблъскват с тежката тухла четворка на практиката. Понякога обаче се оказва, че наоколо няма някой със стаж, който да се пита и малко закъсваме *book*

Става въпрос за проект за енергийна ефективност на голяма стара сграда, в частта с покрива. Сегашното положение е 2000 квадрата плосък двоен покрив, който е със затворено подпокривно пространство, а отгоре- с наклони и някаква битумна рулонна хидроизолация (евтин воалит) и в една част-Изомакс. И двете са в порядъчно лошо състояние. Детайлът, който даваме, е
почистване до плочата/замазката над нея
XPS
циментова замазка за евнтуална корекция на наклоните и за здравина-покривът не е използваем, но много често техниците ходят по него
грунд
2-3 слоя SBS мембрана

Това го пише по книжките и ни го казват в университета. Проблемът е, че практическият ми опит е свързан с изолацията на блока и само един проект. Може ли да дадете едно рамо по отношение на фирмите-кои да потърся за евентуално изпълнение, кои са практически доказалите се производители на хидроизолацията?

Благодаря предварително:-[



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-09-15 13:10 от StiPPPx.
Re: Ремонт и топлоизолация на плосък покрив
15-09-2014 - 20:28:49
avatar
Лично аз работя с НОВАГЛАС - вносителите им са Софийска фирма.Твърдо залагам на полиестера на - 5С - 4,5 кг и долен пласт 4 .Задължително отдушници - по 1 бр за 45 м2.Замонолитваш директно под старата замазка и няма да имаш проблеми. Цената на системата приблизително за материала/битума/ е около 15 лв без ДДС за двата слоя вкл. грунд/задължително с разтворители/.Бих топлоизолирал директно подпокривното пространство - горна плоча само хидроизолация.Ако имаш неясноти - пиши на ЛС.

Чест и почитание
Re: Ремонт и топлоизолация на плосък покрив
16-09-2014 - 11:17:19
Благодаря за отговора smiling smiley

Подпокривното не е вариант за изолация-има много апаратура към сградата, не е типичния двоен покрив "гълъбарник". Ще има вътрешна изолация само на една част от покрива, която отгоре е с ламарина-не е правила проблеми, няма и изгледи да има прави, така че да не я разваляме.
Иначе имаше някакви отдушници, но не знам дали са достатъчно или най-вече дали не са запушени, скоро пак ще го гледаме.

А по отношение на изпълнителите за офертите-кои могат да свършат добре нещата? Една фирма, каза, че ще прати оферта, но работели с техни материали от Изола-Петров-към тях съм сериозно резервиран.
Re: Ремонт и топлоизолация на плосък покрив
07-10-2014 - 19:21:42
[maistorplus.com] Това е нашият сайт Ако проявявате интерес моля позвънете на посоченият телефон
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход