Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Основен ремонт на баня с фирма

Публикувано от Криста 
Основен ремонт на баня с фирма
19-08-2014 - 00:14:29
Здравейте. Предстои ми основен ремонт на баня и съм се ориентирала към фирма, а не към индивидуални майстори. Причината е, че ще правя ремонта сама и едва ли ще се справя с търсенето на водопроводчик, после други майстори, покупка и превоз на материали и т.н. Все още не съм звъняла по фирмите, и затова искам да ви попитам, как процедират те? Разбрах, че осигуряват всякакъв вид майстори каквито са необходимо, също имат каталози с плочки, санитария, материали и няма нужда да се занимава аз. Другият ми въпрос е, чувствителна ли е разликата между това да ти работи индивидуален майстор или фирма. Ориентировъчно колко би могла да ми излезе цялата баня, при положение, че искам среден клас материали, нищо скъпо, но не и китайски боклуци? Няма да има душ кабина, нито вана. Също, ако може да ми кажете има ли що-годе качествени плочки на цена между 15 и 20 лв? Ще ми бъда много благодарна на всякаква информация по въпроса. Благодаря.
Re: Основен ремонт на баня с фирма
19-08-2014 - 01:03:03
avatar
Има качествени плочки на тази цена.
Моя съвет е да не си стеснявате банята с гипсокартон, слагате само там където има нужда. Примерно да се скрие казанчето, ако ще е вградено и ако има тръби евентуално. Направили сме ремонти на десетки бани. Фирма съм и лепя на 20-22 лева квадрат. Виждам, че сами майстори взимат от 25-30 лв? и не го проумявам. Преди да се налепят плочките има нужда от изравняване на стената, за да не се хаби от скъпото лепило за плочките. Изравняването е от 15-18 лв. кв.м. Преди това се кърти, чисти , извозва - 150-200 лв. Ако искате окачен таван от гипсокартон с лунички - 130-160 лв,
Замазва се пода и се дава наклон към канала - по 15-18 лв. кв.м. Ако имате ВиК подмяна на вертикални и хоризонтални тръби и разместване на водомери - грубо 400 лв. / тук варира вече-може от 250 лв. до 600 лв. примерно /. Ако имате и подмяна на ел.точки - вентилатор, смяна на електрически кабели и слагане на нови осветителни тела - около 250 - 300 лв. Също така искам да Ви посъветвам да не правите праг в банята, защото винаги съм го смятал опасен за живота и здравето. Но ако решите - 70 -100 лв. Монтаж на всички мебели и санитарен фаянс - 150 - 300 лв. / мивка, ботуш, душ, сифон, шкафове, огледало, поставки за кърпи, пост. за тоал. хартия, чаши за четки за зъби, закачалки, завеси, прегради, вратички и други./ Не включва душ кабина / от 150 до 800 лв. / и монтаж на вана - 80 - 150 лв. Превоза на плочките от магазина до обекта и качването им до баняте е за моя сметка.
Надявам се да съм Ви бил и да Ви бъда от полза.
Разгледайте сайта ми / www.sechkov.com / или канала ми в Youtube / [www.youtube.com] /, за да видите наши обекти.
Re: Основен ремонт на баня с фирма
19-08-2014 - 11:30:34
avatar
Труд + материали са цените.
Re: Основен ремонт на баня с фирма
19-08-2014 - 12:06:05
Благодаря ви много. Аз живея в Бургас. Интересува ме, тъй като в жилището няма бойлер, а топла вода от Топлофикация, вероятно сега е момента да прекарам кабел и да сложа бойлер? Сигурно, ако реша по-късно, ще трябва да се разбиват плочки? Ако може и да ми кажете, какви са сроковете заа подобен ремонт с фирма?
Re: Основен ремонт на баня с фирма
19-08-2014 - 23:03:25
avatar
Около две седмици е добре.
Re: Основен ремонт на баня с фирма
20-08-2014 - 00:00:25
А при смяната на тръбите, има ли някакъв ефект, ако съседа отгоре не си е сменил неговите? Трябва ли въобще да намесваме съседи и да искам разрешение, влиза ли се в техните имоти? Най-много ме притеснява тръбата за мръсния канал, която минава през тавана. Преди време прокапа и водопроводчик я намаза с някакъв спрей, сега няма проблем, но предполагам, че трябва да се смени. Разбрах също, че ако тази тръба се сменя, съседа отгоре не трябва да пуска вода 24 часа, а нужно ли е да се разбива нещо при него?
Re: Основен ремонт на баня с фирма
20-08-2014 - 22:46:01
avatar
Да. Трябва да се пита съседа. И е хубаво връзката да стане извън плочата. Или малко над нея в неговата баня. Ако е плочата и стане фал...кофти.
Re: Основен ремонт на баня с фирма
02-10-2016 - 01:48:09
avatar
Може да следите страницата ми във фейсбук, където има множество снимки на бани и апартаменти: [www.facebook.com]

Може да се запишете и в канала ми в Ю Туб : [www.youtube.com]







Re: Основен ремонт на баня с фирма
21-10-2016 - 16:23:49
Здравей и от мен. Искам да споделя моя опит с баните. аз страшно много исках душ кабина, но нашата баня е много малка и въпреки, че намерих фирма Кераглас, които да направят кабината по нашите размери реших, че ще ми е прекалено тясно... Накрая сложихме стъклен параван и така хем ми е отделен душа и на мокря навсякъде, хем има пространство. Силно препоръчвам фирмата за такива въпроси.
Re: Основен ремонт на баня с фирма
07-11-2016 - 21:54:54
Вкъщи правим ремонт на банята и наехме фирма за тази цел. Решихме заедно да изберем всичко. Влязохме в сайта на Гауди Ди Ес, избрах си всичко, което ми е нужно и ще отидем до магазина им на ул. "Ралевица" 94 в София и ще купим всичко. Изчакваме само още малко, защото от 25.11 до 27.11 ще има Черен петък с до 50 процента намаление и ще се възползваме. Така според мен е най-добре, защото има много фирми, които само се чудят как да те измамят, а така като избрахме всичко заедно съм много по-спокойна.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2016-11-07 21:57 от elenatrifonova.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход