Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започваме грубия строеж

Публикувано от axec 
Re: Започваме грубия строеж
12-09-2006 - 11:02:06
Разписка дал ли ти е, а фактура, договор имаш ли. Ако нямаш фактура ще ти кажа аз какво направих и как моите строители ми върнаха бързо-бързо надписаното.
Re: Започваме грубия строеж
12-09-2006 - 11:16:29
Имаме договор, също и разписка.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2006-09-15 12:22 от axec.
Re: Започваме грубия строеж
12-09-2006 - 12:23:11
Ахес, 12480 каза че ще струват основи и 1-ва плоча... Вероятно имаш предвид плочата на кота 0. Предполагам, че това е цената за труд, нали, материалите от теб, щото иначе е нереално...
За изкопа само - 120 квадрата на 2.50 са ти 300 кубика, сложи ги 350 с отстоянията отсрани, че трябва да се остави място покрай стените за да се худроизолира после, то се засипва с дренаж, та 350 по 6-8 лв на кубик за копане и извозване са 2500-3000 лв. остават 10 бона за работа.
Нека 4овек да каже как му се вижда фирма да направи нулев цикъл със сътерен, подложен бетон, тръмбовки, засипки на полетата, запечатка, шайби колони и стени на сутерена плюс плоча 100-120 квадрата на нулата за 10 бона за труд. В София. На мен ми се вижда подозрително тънко, или са те зарибили за да ти вземат аванса или наистина работят много тънко.
Може и да е второто, но като гледам как се развиват нещата... ДАНО не съм прав.
Re: Започваме грубия строеж
12-09-2006 - 12:42:03
На съседното място копаят в момента и от там ще използваме за обратния насип.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-09-15 12:34 от axec.
Re: Започваме грубия строеж
12-09-2006 - 13:10:05
Ахес. Пиши му името и фирмата на този измамник хората да знаят и дасе пазят от него . До сега къде е строил , кой ви го препоръча .
Re: Започваме грубия строеж
12-09-2006 - 13:49:17
Топло, написал ги е по-напред.
За 100 квадрата плоча на 15 см/ ако е гредова / грубо ще отидат около 15 куб. бетон и грубо около 1.5 тона желязо. За основите още поне толкова желязо, бетона би следвало да е повече. Е, дотук 3 тона желязо са 3000 лв че и отгоре, и макс. още 3000 за бетон - ако слагаш Б15 на основите може и по-тънко, но по принцип трябва да е Б20, той е 100 и отгоре на кубик (с ДДС, но нали са ти издали фактура...) Е, дотук са 6000 лв. само за материали за основата и плочата, без да смятам вертикалните елементи между пода на мазето и плочата - шайби, стени, колони. А полдложния бетон - той се армира леко и се лее 5 см. дебел - ето ти още 1000 лв...
Да ти кажа, според мен себестойността на материалите за нулевия цикъл на къщата ти плюс изкопа е около твоя аванс. А работниците му какво, без пари ли му работят? Или почва да им плаща след нулевия цикъл...
Ако ти я направи за тия пари, ти ще си щастливец.
Противно на всякаква пазарна логика е това, което ти е казал за нулевия цикъл, че не ще да печели от нулата а после, е нещо, което сме коментирали многократно - че строителят винаги качва повече нулевия цикъл за да има гаранция ако се откажеш по-нататък. Тези неща сме коментирали неведнъж тук.
Ахес, стискам ти палци...
Re: Започваме грубия строеж
12-09-2006 - 14:08:25
Няма да насипваме със чакъл, вероятно ще го направим цялото мазе, както 4овек каза.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-09-15 12:36 от axec.
Re: Започваме грубия строеж
12-09-2006 - 16:40:49
В този случай четеш договора, ако не се изпълнява, вземаш адвокат и караш по законния бавен ред на българската съдебна система. И дано има какво да му вземеш ако го осъдиш. Успех и дано не се стига до там.
Re: Започваме грубия строеж
13-09-2006 - 10:16:48
Аз все още не съм започнал но както казват другите - такава цена няма.
На мен за труда до кота нула ми искат наи много - 40лв на кв.м. отделно материалите и за копането на багера.
При мен няма мазета и теренът е с малка денивелация.
20 лв кв. до покрив и 30лв покрив. - това само за труд.
Нормално е най много пари да се искат за нулевия цикъл.
Дано този стройтел да започне и да ти направи нулевия цикъл , а после го махаи и си намери по свестни....знам че е трудно.
Успех.
Re: Започваме грубия строеж
14-09-2006 - 07:51:58
axec,
Нормално е за подобни на вашия обект да се авансира около 20%, но...
1. Обща цена на грубия строеж 64 000 лв. за 207 м2 е с около десет-двадесет процента под цените за сравнително най-леките обекти (това по мои наблюдения, плащате по банков път).
2. В тази цена не може да влизат мазилките, нито вътрешни, нито външни.
3. Много рядко се случва в днешно време 4 колчета да стигнат за да се очертае изкопа на сградата.
4. 12 480 лв. е нереално ниска цена за груб строеж до кота 0,00.
StefanB е развил и аргументирал тази теза по-подробно, аз ще отбележа само, че веднага започвам да купувам от него например стомана и бетон на посочените цени франко обекта.
Разходите на материали за 1 м2 при него, също ми се виждат ниски.
5. Малко за цените...
- Почти е изключено да се намери армировка (заготовка с ДДС и транспорт франко обекта) в приемливи срокове под 1,25-1,30 лв./кг.
- Бетонът да се брои над 120 лв./м3.
Това, ако искате да имате от доставчиците качество, спазени срокове, някои компромиси, сертификати и т.н.

Желая ви късмет...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход