Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта груб строеж

Публикувано от velichkov80 
Re: Оферта груб строеж
29-06-2014 - 02:33:20
personall.
нека да напредна в строежа и ще има още коментари.Преди да започна строежа се рових много във форумите за да се ориентирам за цените.Изчислявах на кваратен метър и си мислих как за 50-60 хил ще построя къщата.После прочетох че е хубаво да имаш КСС и си платих да ми изготвят такова. Седнах да изчислявам и ужас отидох към 77000лв. за моя обект, без да съм предвидил наем кофраж, фургон за строителите и други такива.После реших да видя какви отстъпки ще има при закупуване на материали и пак казвам това се равняваше на 2-3000лева. В крайна сметка предпочетох фирмата и нямам грижа за нищо.От всичко казано до тук мога да кажа на тези които ще строят, че не намерих майстори, които да работят под 28лв. на кв метър.Като седне всеки и почне да изчислява колко тухли, бетон желязо и др. материали са необходими, като сложи цени за превоз и труд за разтоварване на материалите и куп други неща които уж не хвърлят пари ще си направи сметката.В един друг форум коментирахме моята къща,дебелината на плочата и някои други мои приумици по конструкцията но такива бяха моите изисквания без трегери по таваните и обратни греди в подпокривното пространство.Махаш покрива и строиш още един етаж както си поискаш.Това сигурно ми е оскъпило строежа 4-5 хил. лева. Или ако бях направил някое трегерче или обратна греда щях да съм на 78000. Строя с тухли Поротерм/те са по-скъпи/.
ПРЕПОРЪКА: Задължително всеки който строи да има КСС да седне и да направи сметка за вложените материали.После да сложи по 28-30лв. за труд/основи+етажи+покрив/, наем за платна ако бригадата няма, фургон и хим тоалетна ако бригадата няма, товаро разтоварна дейност за материалите и да тегли чертата.Според мене много важно условие е инвеститора ако извършва някаква дейност да калкулира и своя труд в крайната цена.Така ще се получи крайната цена на строежа.
с уважение qwert
Re: Оферта груб строеж
29-06-2014 - 08:40:29
Ами да има много малки разходи ,които ти изглеждат незначителни но в крайна сметка ....теглиш чертата и идват няколко хилядарки....Задължително фирма.аз няма да имам възможност да помагам или да правя каквото и да е понеже няма да имам време за това,дори и не мога да стоя на обекта през целия период на строителство(което се надявам да е около 2 мес само за грубия)причината е че не стоя в БГ.Всичко ще го прави фирмата.И аз мислих с бригада,имам доста къщи построени около мен от различни бригади....днес са там утре ги няма но в крайна сметка къщите изглеждат доста добре.Така че не мисля че бригадата е за подценяване.Все пак ще строим в БГ и невярвам някои да може да ме защити при нередности, дори и фирмата да дава гаранции за това. И пак много благодаря и на двама ви....(qwert,personall)
Re: Оферта груб строеж
29-06-2014 - 10:30:12
velichkov80,
всеки трябва да цени своя труд.Когато някой каже:Аз движих всичко" това е труд, който трябва да се калкулира към разхода.Аз съм като тебе, в момента строя и мога да ти кажа да поразпиташ няколко фирми.Моя случай: започнах от 115хил, 105, 97, 87, 83.Това е.Спрях се на последната, видяха ми се свестни и подписах договор.Незнам този договор стрували нещо след като не е пред нотариус. Но да не мислим от лошата страна.
с уважение qwert
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход