Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Груб строеж ......за начинаещи
12-09-2017 - 01:11:59
avatar
Фирмите с история се утвърдиха на пазара. Заетостта е значителна, щом и за следващата година съм ангажиран с три къщи отсега. И то обявите са ми само за София. Пазара набира сила.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
16-09-2017 - 13:28:48
Радвам се вече и за теб колега*ok*
Re: Груб строеж ......за начинаещи
21-09-2017 - 02:46:36
avatar
Взаимно е.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
24-09-2017 - 21:13:05
Здравейте приятели,
Моля, дайте ми телефон или друг контакт на изпитан човек за цялостно проектиране + РУП на сграда на земни цени в град София. След проекта ще търся и строители, но това после.
Благодаря предварително на всички отговорили.
Петко
Re: Груб строеж ......за начинаещи
25-09-2017 - 14:35:13
Приятелю, не търси за проектирането "земни" цени, защото едни 1000 лв икономия в проектирането*yes* може да ти оскъпят строителството с над 50000 лв
Re: Груб строеж ......за начинаещи
25-09-2017 - 21:22:13
Приятелю Христо,
/нищо лично , ама ти си пуснал тази тема/
прочети си първия пост и виж как обясняваш в детайли всяко едно нещо за това как хората да не се лутат и да вземат правилните решения в строителството и какви подводни камъни има. Е, аз това искам: ако някой е работил с един проектант 10 год. и знае, че този човек работи правилно" без да оскъпява проекта", а "наградата" за труда му е реална а не преувеличена, може да ми го препоръча. А да си взема платен консултант - и аз мога да се сетя, не е нужно някой да ми го казва. А впрочем този форум е да се помага на нуждаещите се, а на мен ми се струва,че някои го ползват повече за самореклама. Извинете ме за острите думи ама мисля, че съм прав. Исках да напиша още много неща ама не виждам смисъл.
Успех на всички във форума.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
26-09-2017 - 12:57:07
Петко , не виждам с какво съм те издразнил толкова че реагираш така язвително. Просто това е истината ......., добрите проектанти струват скъпо " наградата им не е преувеличена", така изглежда на пръв поглед
Re: Груб строеж ......за начинаещи
26-09-2017 - 13:24:21
Здравейте,
искам да ви благодаря за информацията, която предоставяте, ако може и аз бих се възползвал от вашите съвети:
Интересувам се от строителство на еднофамилна къща и въпросите са ми няколко(в процес на проучване съм, за да знам горе-долу каква сума ще ми трябва за постройката).
1. Според вас кой е по-добрия вариант за еднофамилна къща с РЗП 140-150м2. - на един етаж или на два етажа?
2. Приблизително колко излиза строежа на къща с тези размери?
3. Струва ли се да се прави мазе и много ли оскъпява строежа?

Благодаря ви предварително
Поздрави
Re: Груб строеж ......за начинаещи
26-09-2017 - 16:13:31
Естествено че двуетажната къща струва по евтино на квадрат, тъй като скъпите неща са основите и покрива а те при двуетажната са два пъти по малко. Относно мазето това е скъпо съоръжение тъй като всичко е бетон, много изкопни работи а не дай си боже да е скала, много хидроизолации , дренажи и др.С кадърни проектанти една такава къща на два етажа ще е около 25-30000 лв груб строеж без мазе
Re: Груб строеж ......за начинаещи
27-09-2017 - 14:46:40
Ако не плащаш на бригадата, може и да ти излезе толкова.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход