Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Груб строеж ......за начинаещи

Публикувано от deltatur 
Re: Груб строеж ......за начинаещи
05-05-2019 - 15:04:32
142 евро на квадрат това е много и ти го знаеш да не казвам че имаш обява за 120 евро на квадрат с труд и материали. предната обява беше и под 100 евро
Re: Груб строеж ......за начинаещи
06-05-2019 - 17:15:49
Орлине, има една оптимална граница за евтиното изпълнение. .Колкото една къща е по малка толкова е по скъпа на квадрат.
И освен това ти гледаш примера ми с двуетажната къща а една къща на два етажа винаги е около 15% по евтина от едноетажната на квадрат. Ако къщата ти е на два етажа по 70 м2 цената ти за изпълнение ще е 120 е/ м2. Първо вникни малко в нещата и тогава се изказвай какво съм писал и какво не съм.

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
06-05-2019 - 20:22:56
не съм съгласен ама щом казваш
Re: Груб строеж ......за начинаещи
07-05-2019 - 17:06:41
изложи си мотивите за да не си съгласен за да ги обсъдим

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
08-05-2019 - 09:25:33
Не ви се меся в ценообразуването, ама спора е като да сравняваме 2 коли различни марки. Няма 2 еднакви строежа (освен ако не е строеж на няколко еднотипни къщи). Затова се дават единични цени, и приблизителен бюджет. След това с актува на реално извършени СМР.
Нека всеки, който се захваща със строеж, да е наясно, че строител никога не се набутва smiling smiley. Много инвеститори се стягат като ластик на темата "твърда цена за обекта", и потриват доволно ръце, без да са наясно, че строителя ще си "избие" загубите отнякъде. Виждал съм 35 см плоча, по средата на която има слой строителни отпадъци за пълнеж, но това се видя след инцидентна нужда от пробиване на 2-3 дупки ф110 в плочата. Оттам започват едни разправии....
Затова не се хвърляйте само на цена за м2, защото в тази цена влизат няколко дейности.
Всеки уважаващ себе си човек, който се захваща със строеж, би следвало да отдели едни дребни пари за някой грамотен негов човек, който да изпълнява ролята на т.нар. "инвеститорски контрол".

Както колегата каза, по-малкият строеж е по-скъп от по-големия поради ред причини, които обаче не са ясни на всеки.
Има и друго-всеки си е определил цената, на която да работи, и би следвало да е обоснована на нещо.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
08-05-2019 - 10:09:06
Здравейте Колеги, аз завърших грубия строеж, информация за количествените сметки на строежа и за местонахождението може да видите в предишния пост. Къщата я строих за себе си от нищо не е пестено като материали, зидано е където е необходимо за захващане на мебели с доста плътни единички, единственото нещо, което е спестено е фибран под първа плоча. Крайна цена на квадрат се получи 210 евро на квадрат за грубия строеж - изкопи, зидарии, бетон, всичко до покрив и покрива включително. С документите проекти, разрешителни и тн цената стигна - 230 евро на квадрат. Пиша го, за да няма излъгани хора и надежди, за мен цена под 180 евро на квадрат е много трудно постижима за София. Цената на труда може да я видите в предишния пост. За да няма спорове пиша и цените на основните материали, на места съм ползвал сериозни отстъпки.
Бетон - 85 лв на кубик
Тухли - от големо форматните на Мирково - 1лв за тухла
Желязото - 1.3.лв на кг
Покрив - керемиди тондах туист - 2,15 крайна цена туист модела, кафяв цвят, заедно с почти всички аксесоари, то реално те са скъпите неща!
Покрива беше направен с дъски, дебилина 3 см, не с кофражни плоскости!
Кофражните плоскости ги купих на 35лв бройката от тези тъмните с гладкото покритие.
Купих изгодно за 500лв кофражни греди втора ръка от току що построена къща.
Хюнебеците ги купих на добра цена и след това доста лесно и бързо ги продадох на същата цена и съм им извадил цената от сметките.
Строих с бригада и съм вложил огромно количество личен труд! Качеството е следено да е изрядно не е пестено от нищо. Пак повтарям цена с хубаво качество под 180 евро за мен бяха невъзможно, при положение, че труда беше изтънен на макс, както и отстъпките съм се пазарил за 50 - 100лв навсякъде. Съвет от мен, стройте с доказани фирми, избягвайте бригади!
Това е от мен прясна информация от миналата година!
Поздрави и успех на Всички!
Да поясня цената на квадрат я смятам върху първи и втори етаж, като включвам и верандата и терасите! 230кв РЗП, подпокривното е още 95 кв/м




Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2019-05-08 10:50 от Kikoman.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
08-05-2019 - 18:55:42
Kikoman , не съм съгласен с теб че цената на грубия строеж не може да е по малко от 180 евро/м2. Все пак ние даваме ориентир за едно по ниско бюджетно строителство, а не за такава разгулна къща която е на снимката. И ще ти се обоснова защо е така:
1. Имаш двоен покрив с което дублиране оскъпяваш къщата
30 м2 х 100лв/труд с мат покрив/ = 3000 лв
с керемидите Тондах отделно си оскъпил целия си покрив 2500 лв
Имаш надзид над 2 етаж който при ниско бюджетната къща е излишен а той ти струва с пояса - 2500 лв/труд с мат/
и най голямото ти оскъпяване е от стария начин на проектиране на гредова система. Ако беше проектирана с безгредова система
щеше да си спестиш за тази къща 3500 лв / труд/ от кофражи за греди и пояси. Арматура поне 3 тона което е още 4500/ труд с мат. /и
бетон за 1000 лв
Станаха 17000 лв , сега направи пак сметката да видиш колко ще стане на м2
Истината е че цената зависи от много неща но начина на проектиране е най важния и с какви мат се работи там цените могат да варират от 120 до 400 е/м2

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
09-05-2019 - 09:39:16
Здравей, дори да ги извадя тези 17000лв от сметката, това са минус 38 евро на квадрат, стават 192евро квадрата, при положение, че при първоначалното ми мнение казахте, че цената на труда ми Ви се вижда ниска и нормалната е с около 5000лв по-скъпа. А ако трябва да си оценя и включа и собствения труд тогава цената скача още. Но не искам да споря, просто казвам реално какво се е получило при мен и моя тип къща, защото много хора питат и после нищо не връщат като обратна връзка, аз връщам прясна информация от декември 2018. Да, ако къщата беше без надзид, с двускатен покрив и гредоред на вместо втора плоча, керемиди от 1лв щеше да е по-евтина съгласен съм. Пак повтарям нямам за цел да споря, а да дам актуална информация, с която да помогна на планиращи хора да строят. Ясно е, че типа къща и проекта определят до голяма степен цената, затова съм качил и снимка да е ясно каква е къщата!
Поздрави,
Когато приключа с довършителните ще пусна и за тях информация!
Re: Груб строеж ......за начинаещи
09-05-2019 - 10:50:14
Виждаш ли как сам си отговаряш на въпроса че твоята къща не може да е пример, защото и ако махнеш втората плоча която е около 7000 лв. и Като си намалиш пояса между кота земя и кота 0 което е още 3000 лв труд с мат/. и ако вътре е разпределена на едни малки стаи които като зидария са едно допълнително 2500 май ще започват да стават 150 е/м2. А ако ти е кадърен конструктора ще слезеш още 20 е/м2 надолу. Само че това беше до март месец тази година когато се работеше като бригади сега вече цените са други тъй като се работи като фирми

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
14-05-2019 - 13:45:09
Здравейте, аз съм напълно, напълно начинаеща в тази тема. Тепърва започваме с мечтите за къща.
Имаме проект, чакаме одобрение за строеж и оферти от няколко фирми от пловдивския край, където живеем.
Ще строим къща на 2 етажа с подпокривно прострнаство (покривът не започва директно от плочата).
Къщата се намира в земя, по-ниско с 50 см под нивото на пътя и ще трябва да се налее бетон и да се насипе. отделно сме в район с високи подпочвени води и ще я вдигнат с 1-2 стъпала. Няма да има мазе.
Етажите са по 60кв. Като има до тях предвиден и покрит гараж. Така по проект се получава РЗП 214.32 кв. м
Според проекта на конструктора ще ни трябват:
общо армировка: 9071 кг
бетон Б25: 131 м3
бетон Б7.5: 6 м3

Избрали са да се работи с някакви по-евтини сръбски тухли, които според свекър ми са на добро качество. (Той е в сферата на строителството).

Според Вас грубо каква сума да очакваме като оферта за груб строеж. Наистина ме интересува съвсем груба сметка.

Благодаря smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход