Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Груб строеж ......за начинаещи

Публикувано от deltatur 
Re: Груб строеж ......за начинаещи
18-01-2019 - 11:54:24
1.Каква е дълбочината, дължината и дебелината на ивичните основи ?
2. Фундаментите - каква е дължината ширината и дълбочината ?
3.Това не е плоча а настилка.
4.Каква е дебелината на настилката?
5. От строителите се монтира само арматурата а анкерните групи се монтират от монтажниците които ви монтират металната конструкция.
Нали виждате че не може така отгоре отгоре да се искат цени

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
19-01-2019 - 11:24:01
Вижте, малко импулсивно пуснах запитването, понеже мисля че се опитват да ме "клатят".
Тъй като проекта не е в мен ще се опитам да обясня по оферта, която са ми дали.
Застрояването е 20/12 м. - 240 кв.м. Има 12 фундамента за които са предвидени 16 куб. бетон и 580 кг. арматура.
По мои сметки един фундамент е 1/1/1,3 м. Върху тях ще стъпва 13,5 т. метална конструкция. Ивичните основи
са по периметър и една напречно по средата на дългата страна. Като размери не мога да кажа, знам само
че ще се наливат 22 куб.бетон и 980 кг. арматура. За настилката има 2036 кг. арм. и 44 куб. бетон.
Да не забравя да кажа, че има шнурово скеле и изкопните работи са направени.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
19-01-2019 - 18:30:00
Добре, пускам ти на лична нормалното ценообразуване

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
22-02-2019 - 17:27:39
Да беше казал мерси....поне*drunk**ok*

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
23-02-2019 - 10:27:52
Quote
deltatur
Да беше казал мерси....поне*drunk**ok*

Колега, от хора дето само за цени питат, не чакай мерсиsmiling smiley
Аз отдавна съм прекратил пазарлъците.
Казвам така: "Това е моята цена. Ако искаш, работим, ако не искаш - не работим".
На всеки опит за пазарлък ги отпращам към пазара.
Повярвай, работи почти 100%.
Хора дето имат пари и знаят какво е това труд, усилия и знания, обикновено избягват фактора "цена" при избор на оферта.
Там се гледат други неща, като "препоръката" е основното нещо.
Айде успех.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
06-03-2019 - 23:21:30
Quote
deltatur
Да беше казал мерси....поне*drunk**ok*
Благодарих Ви на лични още тогава, и то два пъти?! Но ако не сте получили съобщението, ето отново Благодаря!!!
Бях пуснал и част от цените в офертата: бетон -169лв.; кофражни дъски - 350лв/куб. ; гвоздеи - 6лв/кг .... и разни други глупости и това без ДДС. По принцип офертата беше цялостна и включваше много неща от уж "препоръчан" човек. В последствие като се усъмних, видях че голяма част от уговорените дейности не бяха описани, а други които са - не е било планувано да се извършват.
Та, какво казвате Rosen71.... да не питаме за цена? То и тоя, като вас каза:"Това е моята цена. Ако искаш, работим, ако не искаш - не работим" Е така ли трябва да се работи, с лъжа и измама. Има хора доверчиви или които нямат време да обикалят магазините да сверяват цени, услуги и т.н. Разчитат, че насреща им има човек с поне малко СЪВЕСТ, но не би. Въобще не съм се пазарил и авансово съм плащал всичко, да не затваря собствени пари, а накрая бях окраден и то със сериозна сума!

Към всички четящи: Посетете сайта на deltatur
А на него лично му Благодаря за четвърти път*beer*
Re: Груб строеж ......за начинаещи
07-03-2019 - 08:29:19
Г-н Търново,
Ако някой ви е излъгал, измамил и завлякъл с пари, това не означава, че всички са такива.
По същата логика, на мен колко пари ми дължат, значи ли че всички клиенти са измамници???

При мен нещата са така, че си плащаш за труд и знания. Материалите не са перо, от което да се печели.
Даже най-глупавият може да провери колко струва кубик бетон, тухла и арматура. И дотам.

Остава това, което се нарича труд, организация и т.н. То струва пари. За качеството не говорим.
И не забравяйте фактора време. Във времето много строители и фирмички са изчезнали.

Всеки бизнес е като автомобила-ако искаш Мерцедес, плащаш като за Мерцедес, ако искаш Дачия, плащаш за Дачия.
Няма как да искаш Мерцедес и да платиш за Дачия.

Айде успех със строежа.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
07-03-2019 - 18:22:22
извини ме колега търново сега видях личната благодаря и аз за коректното отношение...........а Росене при него случая е драматичен, тези цени които са му дали са подигравка и не му прави чест на колегата там........това е да плащаш Ролс ройс а едва ли ще получиш Мерцедес

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
08-03-2019 - 08:43:54
Quote
deltatur
извини ме колега търново сега видях личната благодаря и аз за коректното отношение...........а Росене при него случая е драматичен, тези цени които са му дали са подигравка и не му прави чест на колегата там........това е да плащаш Ролс ройс а едва ли ще получиш Мерцедес

Е, сигурно има и такива, но не бива да се слагат под общ знаменател.
Имах в предвид, че в много от случаите хората не гледат какво се включва в предложената цена, а само сумата накрая.
Пример от скоро-моята оферта отпада поради висока цена. Никой от "специалистите" дето са гледали офертите, не е прочел забележките, където съм посочил, че цената е формирана с включена механизация. После се оказва, че цената, която трябва да платят, е близо с 20% над моята.
А че има немалко недобросъвестни строители, спор няма.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
12-03-2019 - 19:04:19
То сега и времената са такива......морето стана на айрян

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход